Založ si blog

Dlhové otroctvo – šťastná budúcnosť našich detí a vnukov?

Sledujem naše médiá, ako usilovne zabávajú Slovač rozličnými „dôležitými“ témami, ako sú covidománia, potratová politika, ale aj rôzne kauzy politikov, parlamentné divadielko či feministické prenasledovanie…
A dôležité informácie, ktoré sa týkajú našej budúcnosti, ale aj budúcnosti našich detí a vnukov ostávajú v úzadí.
Prečo?
Možno preto, aby si väčšina občanov ani len neuvedomila, čo sa skutočne deje v celej EÚ.
Pod zámienkou ozdravenia ekonomík Európy sa stanú aj z nás rukojemníci finančníkov a budeme veľmi tvrdo platiť za „zahladenie šrámov, ktoré spôsobila pandémia coronavírusu a ešte aj spôsobí“.
EÚ si chce na ozdravenie ekonomík a zmiernenie hospodárskej krízy požičať na finančných trhoch 750 miliárd eur, ktoré bude následne splácať od roku 2028 do roku 2058 z budúcich rozpočtov.
Mňa osobne zaujíma viac aspektov tejto „spoločnej finančnej investície do budúcnosti“, vďaka ktorej cit: „Peniaze priblížia Európu k jej ďalším cieľom, najmä k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality a digitalizácie. Časť pôjde na podporu zamestnanosti a časť na upevnenie pozície EÚ, ako silného globálneho hráča.“
Zaujíma ma, kto v skutočnosti tieto peniaze EÚ požičia, ale aj forma splácania. Správa, že táto požička, bude splácané z budúcich rozpočtov, je tiež veľmi nejasná.
Inou veľmi závažnou otázkou je tá, komu budú tieto peniaze poskytované? Čo sa v skutočnosti skrýva pod pojmom „podpora zamestnanosti“?
Podľa správ, ktoré som si prečítala, táto finančná pomoc bude smerovať na pomoc veľkokapitálu a podnikateľom, ktorí majú tak udržať zamestnanosť pracujúcej chudoby, ale aj vo forme grantov bude slúžiť na upevňovanie si moci tých, ktorí v skutočnosti vládnu.
O čom sa vôbec nehovorí, kto túto „spoločnú investíciu do budúcnosti EÚ“ zaplatí. Kto bude platiť za to, že sa naštartujú ekonomiky štátov tak, že tí, ktorí zdierajú občanov štátov EÚ, dostanú štedrú finančnú pomoc, aby si udržali svoje pozície a zisky?
Aj na Slovensku ide o veľa. Preto sa vôbec nečudujem tomu, čo sa deje na našej politickej scéne, ale aj v spoločnosti. Megarabovačka a následná totalita dlhového otroctva je to, čo sa snažia všetcí tí, ktorí pracujú na zábavnej show „Matovičova vláda“ zakryť. Majú to jednoduché. Slováci sa radi zabávajú a mnohí uveria, že veľkou zábavou bude aj reťaz na krku, v podobe obrovských dlhov štátu, ktorý budú povinní splácať vlastnou prácou a otročinou. Ktovie ako sa budú zabávať, keď zistia, že sú niečí majetok a ten, kto ich bude vlastniť bude rozhodovať o ich živote, o ich bytí, či nebytí.
Ktovie, či sa budú zabávať a smiať na tom, že nebudú mať žiadne práva a z ich detí a vnukov sa stanú len poslušné bábky v rukách tých, ktorí ich budú zdierať a zarábať na nich. Ale ktovie, ľudia sú zvláštne tvory, možno sa tomu nakoniec budú tešiť tak, ako sa tešili slobode a demokracii, ktoré si teraz užívajú plnými dúškami.
Ja však premýšľam o tom, že táto situácia dáva celkom iný pohľad na coronakrízu a celé sa to podobá na pyramídovú hru, kde zisky získajú len vyvolení.Pripomína mi to reklamu na fantastické úvery na čokoľvek od nebankoviek, ktoré ľuďom tvrdili, že si môžu tak kúpiť všetko čo budú chcieť a splácať len malé čiastky, hoci aj celý život, ale aj hypotekárne živorenie ľudí, ktorí chcú mať strechu nad hlavou…Aká je však realita vidíme bežne okolo seba.
Jarmo dlhového otroctva je veľmi ťažké a mnohí ho nevládzu niesť. Z mnohých robí neslobodných otrokov tých, ktorí zarábajú na všetkom, najmä na ľudskom utrpení a neslobode.
Najsmutnejšie na tom všetkom je, že kvôli chamtivosti pár ľudí, budú naše deti a vnuci žiť v totalite dlhového otroctva.
Pripravujeme im šťastnú budúcnosť…

Zdroj:Reštart ekonomík EÚ

Komu v skutočnosti slúžia politici a politické strany?

22.03.2023

Pred pár dňami som si vypočula video poslancov Suju a Mazureka v ktorom hovorili o tom, že americká ťažobná firma Alpine Oil & Gas podala na svetovú banku arbitrážnu žalobu, ktorou chcú od SR vysúdiť 600 miliónov eur za to, že im štát neumožnil ťažiť ropu na severovýchode Slovenska s nedoziernymi a katastrofálnymi ekologickými dopadmi pre celý [...]

„Z blata do kaluže a naspäť“ – mýtus o politike a politických stranách…

19.03.2023

Kedysi dávno som v jednej debate čítala názor, že politické strany sú potrebné (aj na Slovensku), kvôli pluralite politických názorov. Áno, je to známe klišé, ktorým sa neustále ospravedlňuje hojný výskyt politických strán a politikárčenia najmä v našom štáte. Čo však skutočne politika a politické strany znamenajú pre Slovákov posledných viac [...]

„Šoková terapia“

10.02.2023

Pred pár dňami, keď sa prevalil škandál, že súkromná televízia TA3 „stiahla“, čiže „scenzurovala“ rozhovor moderátorky Anky Žitnej s americkým ekonómom J. Sachsom v relácii „Tak takto“ som napísala krátky status s názvom „Neverte všetkému“, v ktorom som pár vetami pripomenula čitateľom, kto je J. Sachs a jeho činnosť po páde [...]

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.

Sauli Niinistö

Fínsko je bližšie k vstupu do NATO

23.03.2023 16:45

Turecký parlament urobil prvý krok k ratifikácii vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie. Potrebné zákony podpísal tiež fínsky prezident.

Igor Matovič, parlament

Na ďalšiu atómovku má Matovič už aj plán B a C. Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce presadiť za každú cenu

23.03.2023 16:22

Ak návrh prejde, štát podľa šéfa OĽANO pokryje náklady mimoriadnym zdanením Slovnaftu.

Reality, panelák, dom, Petržalka

Žena skočila zo strechy petržalskej bytovky, zraneniam podľahla

23.03.2023 16:12

Zo strechy bytového domu na Mamateyovej ulici skočila 53-ročná žena.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,293
Celková čítanosť: 4995744x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu