Založ si blog

Inšpiruje jej veličenstvo Zuzana I. Slovenská, svetových lídrov?

Pri raňajšej káve, mi do očí udrela titulka z bulváru v približnom znení: Inšpiruje slovenská prezidentka svetových lídrov?
Nedalo mi, bola som zvedavá čím by mohla pani prezidentka tých zahraničných lídrov inšpirovať.
Nuž, bulvár nesklamal. Dojímavo popisoval, ako sa o pani prezidentku zaujímali zahraničné weby, ktoré si ju všimli pri výmene vlády V SR. A hlavne si všimli, ako je pani prezidentka krásne zladená, dokonca od hlavy po päty, aké krásne rúško má na tvári a ako by tým dokonca mohla inšpirovať aj britskú kráľovskú rodinu…
Chvíľku som len tak sedela a premýšľala. Bulvár je bulvár a vždy bude a bude ho čítať veľmi veľa ľudí. Smutné je však aj to, že v skutočnosti ani nemajú o čom písať v súvislosti s našou pani prezidentkou, okolo ktorej je mediálne vytváraná aureola povrchnej vznešenosti a je stavaná do pozície nejakej korunovanej hlavy. Ešte viac smutnejšie je to, že práve v týchto dňoch keď je situácia veľmi vážna na Slovensku aj vo svete, tak sa o pani prezidentke a jej konaní v prospech občanov skoro vôbec nič nepíše, len pár strohých správ o tom, že oslovila prezidentku Estónska a najnovšie aj prezidentov Česka a Nemecka. Zato vo všetkých médiách je hojne prezentovaná svojím dokonalými outfitmi , ktoré predviedla koncom minulého týždňa.
Žiaľ, média znova len dokazujú, že pani prezidentka je vo svojom úrade, akoby len na okrasu.
Iný, a nemenej závažný problém spoločnosti je obrovská povrchnosť nielen médií, ale aj ľudí, tzv. celebrít, ktoré sa snažia zviditeľniť sa v čase veľkej krízy a vyrobiť z nej módnu záležitosť. Prezentovanie tejto povrchnosti svedčí o tom, ako veľmi je spoločnosť rozdelená na rôzne kategórie, alebo inak povedané triedy obyvateľstva. Svedčí aj o tom, že mnoho ľudí a nie sú to len politici, sú úplne odtrhnutí od reality života bežných ľudí. Predvádzanie ochranných rúšok ako módneho doplnku, ale aj toho, ako sa mnohé celebrity predvádzajú tým, ako tieto rúška šijú, či propagujú, je výsmechom do tvárí tých, ktorí túto prácu robia bez toho, aby sa zviditeľňovali. Áno je to pekné gesto, že niečo také tzv. celebrity robia, ale nie je to nič výnimočné v tejto dobe, keď mnoho „necelebrít“ robí oveľa viac.
Už pár dní si všímam, ako sa správajú ľudia, ktorí sa chcú zviditeľniť práve vtedy, keď je to najmenej vhodné. Takéto správanie sa dokazuje, že táto doba je nakazená nielen konavírusom, ale aj vírusom nemorálnosti a hlúposti a neuveriteľnej chamtivosti. Všetko toto spôsobilo obrovskú hospodársku krízu, aká ešte nebola v novodobých dejinách ľudstva.
Mnohí ľudia cítia a vedia už teraz, že všetko bude iné, ako bolo pred pár týždňami.
A práve vo chvíľach, keď ľudia prichádzajú o ešte aké, také istoty, ktoré mali, je veľmi nevhodné, keď sa naša pani prezidentka prezentuje v póze Zuzany I. Slovenskej a blahosklonne sa zo svojho úradu prizerá problémom, ktorým čelí štát a jeho občania. Áno, len sa ticho prizerá jeho postupnej skaze, ale so slušivým rúškom na tvári, ktorým by mala inšpirovať svetových lídrov.
Ktovie, ako by reagovali svetová lídri, ak by ich inšpirovala svojou prácou v prospech občanov štátu, ktorého je hlavou.
Zdroj:
Pani prezidentka…

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

veľká noc, veľkonočný strom, kraslice, šibačka,

Šibačka iba doma a drahšie potraviny. Podľa analytičky nás čaká Veľká noc, aká tu ešte nebola

07.04.2020 10:46

Šibačka iba doma, drahšie potraviny a namiesto návštev komunikácia online.

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

SR vláda Matovič krízový štáb zasadnutie BAX

Mistrík: Cieľom je pripraviť validné testy do troch týždňov

07.04.2020 09:20, aktualizované: 10:50

Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602759x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu