Založ si blog

Hlas chudoby: Zlomyseľnosť pán Matovič?

Pred chvíľkou som si z archívu RTVS pozrela a vypočula vystúpenie budúceho pána premiéra Matoviča, ktorý rozprával o možných zlomyseľnostiach zo strany odchádzajúcej vlády a poslancov Smeru pri zmene vlády.
Nuž neviem, neviem, ale mne osobne, celé vystúpenie pána Matoviča pripadalo ako jedna veľká zlomyseľnosť , najmä voči opatreniam, ktoré vláda robí v čase pandémie koronavírusu.
Z úst pána Matoviča zaznievala zlomyseľná kritika všetkého, čo vláda doteraz urobila.
Pán Matovič skritizoval aj počínanie mestského poslanca z Giraltoviec, vďaka ktorému je takmer celý mestský úrad v karanténe. Ale veď to je ovečka z jeho košiara, ten pán poslanec je z KDH, ktoré malo byť jedným z koaličných partnerov, ak by sa dostalo do parlamentu. A to, čo tento pánko predviedol je ukážka novodobého papalášizmu, ktorý politické strany zavádzajú…
Pán Matovič zápalisto hovoril o tom ako sa majú občania chrániť a šiť si rúška na tvár. Hlavne tí, ktorí robia vo veľkých fabrikách. Vrchol cynizmu!
To páni fabrikanti, ktorí vyvážajú obrovské zisky, nie sú schopní zabezpečiť zamestnancom – biorobotom, ochranné pracovné prostriedky v čase hroziacej pandémie? To by mala zabezpečiť vláda? A ak nie, tak nech si ich mukli ušijú sami doma. Veď nosiť rúško nie je hanba, však pán Matovič?
Starých ľudí úplne izolovať od sveta, áno tak sa nenakazia vírusom, ale zomrú od zúfalstva a samoty. Ale veď nakaziť sa môžu mladí ľudia aj deti.
A ešte som chcela vedieť ako nová vláda chce pomôcť ľuďom, ktorých postihne nová kríza…
Neprekvapilo ma, že chcú rokovať s bankami, aby boli ľuďom a podnikateľom poskytované ÚVERY.
Úvery s nízkymi úrokmi a odklad splátok, keby nedostali výplaty, alebo keby boli malé podniky v problémoch. Je to síce jedno z riešení, ale aj ďalšie jarmo na krku obyčajných ľudí.
Áno tak vyzerá novodobé zdieranie človeka človekom. Pekné reči , ktoré majú zakryť skutočnú biedu ľudí, ktorá sa skrýva v sociálnej nespravodlivosti a dlhovom otroctve. A najmä morálnu biedu vykorisťovateľov.
Ktovie, čo nás čaká po koronavírovej kríze?
Pán Matovič v relácii o 5 minút 12
Pán poslanec
i tak še da

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 07:41

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581327x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu