Založ si blog

Hlas chudoby: Zlomyseľnosť pán Matovič?

Pred chvíľkou som si z archívu RTVS pozrela a vypočula vystúpenie budúceho pána premiéra Matoviča, ktorý rozprával o možných zlomyseľnostiach zo strany odchádzajúcej vlády a poslancov Smeru pri zmene vlády.
Nuž neviem, neviem, ale mne osobne, celé vystúpenie pána Matoviča pripadalo ako jedna veľká zlomyseľnosť , najmä voči opatreniam, ktoré vláda robí v čase pandémie koronavírusu.
Z úst pána Matoviča zaznievala zlomyseľná kritika všetkého, čo vláda doteraz urobila.
Pán Matovič skritizoval aj počínanie mestského poslanca z Giraltoviec, vďaka ktorému je takmer celý mestský úrad v karanténe. Ale veď to je ovečka z jeho košiara, ten pán poslanec je z KDH, ktoré malo byť jedným z koaličných partnerov, ak by sa dostalo do parlamentu. A to, čo tento pánko predviedol je ukážka novodobého papalášizmu, ktorý politické strany zavádzajú…
Pán Matovič zápalisto hovoril o tom ako sa majú občania chrániť a šiť si rúška na tvár. Hlavne tí, ktorí robia vo veľkých fabrikách. Vrchol cynizmu!
To páni fabrikanti, ktorí vyvážajú obrovské zisky, nie sú schopní zabezpečiť zamestnancom – biorobotom, ochranné pracovné prostriedky v čase hroziacej pandémie? To by mala zabezpečiť vláda? A ak nie, tak nech si ich mukli ušijú sami doma. Veď nosiť rúško nie je hanba, však pán Matovič?
Starých ľudí úplne izolovať od sveta, áno tak sa nenakazia vírusom, ale zomrú od zúfalstva a samoty. Ale veď nakaziť sa môžu mladí ľudia aj deti.
A ešte som chcela vedieť ako nová vláda chce pomôcť ľuďom, ktorých postihne nová kríza…
Neprekvapilo ma, že chcú rokovať s bankami, aby boli ľuďom a podnikateľom poskytované ÚVERY.
Úvery s nízkymi úrokmi a odklad splátok, keby nedostali výplaty, alebo keby boli malé podniky v problémoch. Je to síce jedno z riešení, ale aj ďalšie jarmo na krku obyčajných ľudí.
Áno tak vyzerá novodobé zdieranie človeka človekom. Pekné reči , ktoré majú zakryť skutočnú biedu ľudí, ktorá sa skrýva v sociálnej nespravodlivosti a dlhovom otroctve. A najmä morálnu biedu vykorisťovateľov.
Ktovie, čo nás čaká po koronavírovej kríze?
Pán Matovič v relácii o 5 minút 12
Pán poslanec
i tak še da

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

veľká noc, veľkonočný strom, kraslice, šibačka,

Šibačka iba doma a drahšie potraviny. Podľa analytičky nás čaká Veľká noc, aká tu ešte nebola

07.04.2020 10:46

Šibačka iba doma, drahšie potraviny a namiesto návštev komunikácia online.

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

SR Matovič permanentný krízový štáb predstavenie BAX

Mistrík: Cieľom je pripraviť validné testy do troch týždňov

07.04.2020 09:20, aktualizované: 10:50

Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602896x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu