Založ si blog

Mohlo by sa to nazvať aj šírením paniky. . .

Pred pár dňami som videla v správach, ako v Taliansku ľudia vykupujú trvanlivé potraviny a regály zívajú prázdnotou. Včera vo večernom spravodajstve som videla podobnú situáciu v Česku. Dnes som bola na bežný nákup a ľudia vo veľkom nakupovali múku, ryžu, cestoviny, olej, konzervy. V drogériách idú na dračku dezinfekčné prostriedky.
Všetci títo ľudia majú obavy z toľko spomínaného koronavírusu, ktorý už zabíja aj v európskych krajinách. Denne počúvame, vidíme a čítame správy o jeho nebezpečenstve, ale aj o tom, ako štáty prijímajú opatrenia, aby zabránili nákaze a následnej epidémii, či pandémii. A ľudia postupne podliehajú vlastnému strachu a panike.
Chápem ich. Každý sa bojí o vlastné zdravie a život, nielen ten vlastný, ale aj svojich najbližších.
Popoludní som chvíľku sledovala reláciu v spravodajskej tv, ktorá sa zaoberala touto témou. Niektoré média sa síce snažia mierne upokojiť situáciu, ale podľa môjho názoru je to testovanie, ako dokážu médiá ovládať myslenie ľudí a šíriť paniku medzi nimi.
Nie, nechcem zľahčovať problémy, ktoré súvisia s koronavírusom a možnou nákazou a jej následkami, ale mali by sme uvedomiť, koľko ľudí na Slovenku a vo svete zomiera na bežnú chrípku a jej následky. Koľko ľudí zomiera na iné infekčné ochorenia, alebo na následky tzv. civilizačných ochorení. Bolo by vhodné zamyslieť sa nad tým, ako je poškodzovaný imunitný systém ľudí nadmerným užívaním liekov, zlou životosprávou, ale aj sociálno- spoločenskou situáciou, keď sa mnohí ľudia obávajú straty práce a zamestnania a ochorenia, ako sú chrípka, či prechladnutie, namiesto liečenia sa, „prechádzajú“. Nepíše sa ani o tom, koľko starých ľudí v skutočnosti ročne zomiera na chudobu a choroby, ktoré by sa dali bežne liečiť, alebo keby mali zabezpečenú normálnu starostlivosť.
Bolo by vhodné zamyslieť sa nad tým, ako je možné, že vždy, keď hrozia „globálne finančné problémy“, tak „vypukne“ nejaká „epidémia“, ktorá na chvíľu zamestná ľudí, vlády a o pár týždňov o nej už nepočuť.
Včera vo večernom spravodajskom vysielaní v českej tv čt24, bol koronavírus nazvaný „čiernou labuťou ekonomiky“. To vysvetľuje mnohé.
A panika, ktorá nastala zasa to, že média sa vo veľkom podieľajú na jej šírení a testovaní toho, koľko ľudí jej podľahne a ako sa budú správať.
Je to veľmi nebezpečný jav, pretože v súčasnosti vidíme, akú moc média majú a prostredníctvom nich tí, ktorí ich vlastnia. Mediálna manipulácia verejnej mienky, či podsúvanie dezinformácii a poloprávd sa stali bežnými.
A testovanie odolnosti a zdravého rozumu ľudí bude pokračovať oveľa sofistikovanejším spôsobom.

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Afganistan taliban

Taliban zakázal holičom v provincii Helmand holiť či upravovať brady

27.09.2021 09:42

Ide totiž podľa neho o praktiku, ktorá je v rozpore s jeho interpretáciou islamského práva.

San Maríno voľby referendum

V San Maríne schválili v referende legalizáciu interrupcií

27.09.2021 08:49

San Maríno je jednou z posledných európskych krajín, v ktorých sú interrupcie zakázané za akýchkoľvek okolností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097211x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu