Založ si blog

Kde boli doteraz? Aha, sedeli v parlamente.

Včera večer som si pozrela najnovšiu predvolebnú šou. Pán Kollár dával podmienky vláde a Smeru SD a pán Matovič pálil sviečky.
Predvádzanie sa pána Kollára s fotkami štyroch ťažko chorých detí bolo za hranicou únosnosti. A pálenie sviečok za tých, ktorí ešte mohli žiť pánom Matovičom, s fotkami zosnulých detí, ani neviem ako nazvať.
Kde boli títo páni doteraz? To precitli až teraz? Dva týždne pred voľbami? Pretože tie problémy na ktoré poukazovali, nie sú problémami posledných dní. Vytĺkať politický kapitál v predvolebnej kampani takýmto spôsobom, vyžaduje silný žalúdok, alebo je motiváciou získanie moci za každú cenu.
Za posledné volebné obdobie si spomínam na mnoho aktivít pána Matoviča. Celé týždne protestoval pred Bonaparte, zisťoval, kde má Fico nakradnuté milióny, organizoval protesty slušňákov po „míľniku“, aby mohol prebrať moc, robil módnu šou v parlamente, či reklamu na injekčné striekačky. Verím, že mu na témy zdravotníctva, či zbytočnú smrť pacientov neostávalo veľa času. Tak si to začal vynahrádzať práve teraz, pár dní pred voľbami.
Pán Kollár mnoho vody v parlamente nenamútil, ale aspoň sme sa dozvedali z bulváru, aký je dobrý otec, ako sa stará o svoje veľkú rodinu. Takže pri jeho „empatii“ ma prekvapilo, že sa téme chorých detí začal venovať až teraz.
Viem, ako sa cítia rodičia, ktorým zomrelo dieťa. Preto chápem tie mamy, ktoré bojujú za svoje choré deti, ale aj tie, ktoré o deti už prišli pochybením lekárov a právom žiadajú spravodlivosť.
Páni Matovič a Kollár hľadajú vinníkov a v zápale predvolebného boja o moc a hádžu viny na svojich politických protivníkov. Pritom ani jeden z nich nemá v sebe ani len kúsok zodpovednosti a sebareflexie, pretože za systém, ktorý zabíja aj nevinné deti, sú zodpovední rovnako, ako ich politickí oponenti. Pretože tento systém spolu s nimi vytvárajú a doteraz im vyhovoval.
Je to systém, ktorý vytvoril z ľudského života a zdravia výnosný biznis, keď páni kapitalisti, premenovaní na pánov „demokratov“, vytvorili z chorých ľudí – pacientov, klientov lekárov, farmafiriem a zdravotných poisťovní.
V minulom, „demokratmi“ kritizovanom a kriminalizovanom režime, bol chorý človek pacientom, ktorého lekári v rámci vtedajších možností liečili, aby sa mu vrátili zdravie a mohol sa znova zapojiť do pracovného procesu a spoločnosti.
Súcitím so všetkými tými, ktorí prežívajú ťažké chvíle, ale zároveň ich prosím: Nenechávajte sa zneužívať na vytĺkanie politického kapitálu ľuďmi, ktorí celé roky sedia v parlamente a sledujú len vlastné ciele.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882123x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu