Založ si blog

Kde boli doteraz? Aha, sedeli v parlamente.

Včera večer som si pozrela najnovšiu predvolebnú šou. Pán Kollár dával podmienky vláde a Smeru SD a pán Matovič pálil sviečky.
Predvádzanie sa pána Kollára s fotkami štyroch ťažko chorých detí bolo za hranicou únosnosti. A pálenie sviečok za tých, ktorí ešte mohli žiť pánom Matovičom, s fotkami zosnulých detí, ani neviem ako nazvať.
Kde boli títo páni doteraz? To precitli až teraz? Dva týždne pred voľbami? Pretože tie problémy na ktoré poukazovali, nie sú problémami posledných dní. Vytĺkať politický kapitál v predvolebnej kampani takýmto spôsobom, vyžaduje silný žalúdok, alebo je motiváciou získanie moci za každú cenu.
Za posledné volebné obdobie si spomínam na mnoho aktivít pána Matoviča. Celé týždne protestoval pred Bonaparte, zisťoval, kde má Fico nakradnuté milióny, organizoval protesty slušňákov po „míľniku“, aby mohol prebrať moc, robil módnu šou v parlamente, či reklamu na injekčné striekačky. Verím, že mu na témy zdravotníctva, či zbytočnú smrť pacientov neostávalo veľa času. Tak si to začal vynahrádzať práve teraz, pár dní pred voľbami.
Pán Kollár mnoho vody v parlamente nenamútil, ale aspoň sme sa dozvedali z bulváru, aký je dobrý otec, ako sa stará o svoje veľkú rodinu. Takže pri jeho „empatii“ ma prekvapilo, že sa téme chorých detí začal venovať až teraz.
Viem, ako sa cítia rodičia, ktorým zomrelo dieťa. Preto chápem tie mamy, ktoré bojujú za svoje choré deti, ale aj tie, ktoré o deti už prišli pochybením lekárov a právom žiadajú spravodlivosť.
Páni Matovič a Kollár hľadajú vinníkov a v zápale predvolebného boja o moc a hádžu viny na svojich politických protivníkov. Pritom ani jeden z nich nemá v sebe ani len kúsok zodpovednosti a sebareflexie, pretože za systém, ktorý zabíja aj nevinné deti, sú zodpovední rovnako, ako ich politickí oponenti. Pretože tento systém spolu s nimi vytvárajú a doteraz im vyhovoval.
Je to systém, ktorý vytvoril z ľudského života a zdravia výnosný biznis, keď páni kapitalisti, premenovaní na pánov „demokratov“, vytvorili z chorých ľudí – pacientov, klientov lekárov, farmafiriem a zdravotných poisťovní.
V minulom, „demokratmi“ kritizovanom a kriminalizovanom režime, bol chorý človek pacientom, ktorého lekári v rámci vtedajších možností liečili, aby sa mu vrátili zdravie a mohol sa znova zapojiť do pracovného procesu a spoločnosti.
Súcitím so všetkými tými, ktorí prežívajú ťažké chvíle, ale zároveň ich prosím: Nenechávajte sa zneužívať na vytĺkanie politického kapitálu ľuďmi, ktorí celé roky sedia v parlamente a sledujú len vlastné ciele.

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

veľká noc, veľkonočný strom, kraslice, šibačka,

Šibačka iba doma a drahšie potraviny. Podľa analytičky nás čaká Veľká noc, aká tu ešte nebola

07.04.2020 10:46

Šibačka iba doma, drahšie potraviny a namiesto návštev komunikácia online.

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

SR Matovič permanentný krízový štáb predstavenie BAX

Mistrík: Cieľom je pripraviť validné testy do troch týždňov

07.04.2020 09:20, aktualizované: 10:50

Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602922x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu