Založ si blog

Predvádzanie arogancie moci peňazí. ..

Presne takto prebieha súčasná predvolebná kampaň.
Dokazovanie si kto z koho, škandály, zverejňovanie súkromných komunikácií, podávanie trestných oznámení. Plamenné reči o tom, ako politickí kandidáti majú recept na všetko, hanobenie politických protivníkov, podnecovanie k nepokojom a násiliu.
Týmto chcú politici občanov presvedčiť o svojej spôsobilosti viesť tento štát?
Alebo chcú len vládnuť? Pod taktovkou štedrých mecenášov, ktorí im toto divadlo financujú?
Nuž niekto si predstavuje „túto krajinu“ ako mafiánsky štát, ktorý bude viesť ako capo di tutti capi, pretože podľa najnovších zistení má na to predpoklady.
Iný si vládnutie predstavuje ako nekonečný „trip“, spôsobený predstavou vlastnej výnimočnosti a piatich gramov bieleho, o ktorého blahodárnych účinkoch prednáša mládeži – nositeľke rána.
Len, aby tú nositeľku rána, po prebratí sa z tripu nebolela hlava nielen z volebného opojenia, ale najmä z tvrdej reality.
Nová tvár v politike, veď čo už je dvadsať rokov v ponímaní nekonečnosti vesmíru, si predstavuje politickú profesionalitu a zodpovednosť, ako majstrovstvá v skoku zo strany do strany. A službu občanom si predstavuje ako trestnú činnosť, ktorú treba hneď a zaraz zatrhnúť.
Kabaretiér, ktorý rád cestuje vo fábii, začal s gloriolou vlastnej svätosti vyťahovať hriechy všetkých prítomných, len na tie svoje akosi pozabudol.
A všetci ponúkajú dokonalé recepty na to, ako by Slovensko pod ich vedením prekvitalo, len skutočnosť je taká, že vydrancovaná kolónia, nikdy rajom pre chudobinu nebude, len pre pánov.
Dohľad nad všetkým má „medzinárodná sieť investigatívnych novinárov OCCRP , ktorej právomoci sú nadradené zákonom SR. A záštitu prevzala naša usmievavá pani prezidentka, odborníčka na ekológiu a skládky odpadu. Nuž ktovie ako to všetko je?
Čína a iné ázijské štáty odmietli dovážať do vlastných krajín odpad z USA, Európy a Austrálie a možno budú potrebné nové skládky.
A aká je v tomto všetkom úloha občana, voliča?
Pod zásterkou slobodných a demokratických volieb, zlegitimizovať nadvládu arogancie moci peňazí a držať hubu a krok.
Veď voľby v kolónii sú len o tom, či sa k moci dostanú tí, ktorí ľudovo povedané nechajú ľuďom aspoň kúsok chleba, alebo tí, ktorí ich oň pripravia a budú im do očí tvrdiť, že je to len pre ich dobro, aby neboli tuční a rozmaznaní a ešte si za to dobrodenie dajú kráľovsky zaplatiť.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Tel Avivom otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 08:39

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 08:43

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581396x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu