Založ si blog

Predvádzanie arogancie moci peňazí. ..

Presne takto prebieha súčasná predvolebná kampaň.
Dokazovanie si kto z koho, škandály, zverejňovanie súkromných komunikácií, podávanie trestných oznámení. Plamenné reči o tom, ako politickí kandidáti majú recept na všetko, hanobenie politických protivníkov, podnecovanie k nepokojom a násiliu.
Týmto chcú politici občanov presvedčiť o svojej spôsobilosti viesť tento štát?
Alebo chcú len vládnuť? Pod taktovkou štedrých mecenášov, ktorí im toto divadlo financujú?
Nuž niekto si predstavuje „túto krajinu“ ako mafiánsky štát, ktorý bude viesť ako capo di tutti capi, pretože podľa najnovších zistení má na to predpoklady.
Iný si vládnutie predstavuje ako nekonečný „trip“, spôsobený predstavou vlastnej výnimočnosti a piatich gramov bieleho, o ktorého blahodárnych účinkoch prednáša mládeži – nositeľke rána.
Len, aby tú nositeľku rána, po prebratí sa z tripu nebolela hlava nielen z volebného opojenia, ale najmä z tvrdej reality.
Nová tvár v politike, veď čo už je dvadsať rokov v ponímaní nekonečnosti vesmíru, si predstavuje politickú profesionalitu a zodpovednosť, ako majstrovstvá v skoku zo strany do strany. A službu občanom si predstavuje ako trestnú činnosť, ktorú treba hneď a zaraz zatrhnúť.
Kabaretiér, ktorý rád cestuje vo fábii, začal s gloriolou vlastnej svätosti vyťahovať hriechy všetkých prítomných, len na tie svoje akosi pozabudol.
A všetci ponúkajú dokonalé recepty na to, ako by Slovensko pod ich vedením prekvitalo, len skutočnosť je taká, že vydrancovaná kolónia, nikdy rajom pre chudobinu nebude, len pre pánov.
Dohľad nad všetkým má „medzinárodná sieť investigatívnych novinárov OCCRP , ktorej právomoci sú nadradené zákonom SR. A záštitu prevzala naša usmievavá pani prezidentka, odborníčka na ekológiu a skládky odpadu. Nuž ktovie ako to všetko je?
Čína a iné ázijské štáty odmietli dovážať do vlastných krajín odpad z USA, Európy a Austrálie a možno budú potrebné nové skládky.
A aká je v tomto všetkom úloha občana, voliča?
Pod zásterkou slobodných a demokratických volieb, zlegitimizovať nadvládu arogancie moci peňazí a držať hubu a krok.
Veď voľby v kolónii sú len o tom, či sa k moci dostanú tí, ktorí ľudovo povedané nechajú ľuďom aspoň kúsok chleba, alebo tí, ktorí ich oň pripravia a budú im do očí tvrdiť, že je to len pre ich dobro, aby neboli tuční a rozmaznaní a ešte si za to dobrodenie dajú kráľovsky zaplatiť.

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako slovenských 600 prokurátorov.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097328x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu