Založ si blog

Choroby spoločnosti. .. „Nie, nenazvala by som to hlúposťou. “

Mnoho ľudí označuje tých, ktorí ich šokujú svojimi vyjadreniami napríklad aj v terajšej predvolebnej kampani ako hlupákov a ich konanie ako prejavy hlúposti.
Nie, nenazvala by som ich správanie sa hlúposťou.
Každodenne sa s takýmto správaním stretávam u ľudí, s ktorými prichádzam do bežného kontaktu.
Sú to ľudia schopní pozerať na vás ako na zjavenie, ak od nich požadujete samostatnú prácu, zodpovedné konanie, vyjadrenie postoja a názoru. V tom okamihu môže mať človek pocit, že prišiel do kontaktu s hlupákom. Ale nie je tomu tak. Pretože veľmi rýchlo je z konania takýchto ľudí zrejmé, že je pre nich veľmi jednoduché chovať sa a vyzerať ako hlupák, aby nemuseli robiť to, z čoho nemajú iba čisto osobný prospech.
Nie, nezvala by som to hlúposťou, ale vypočítavosťou, vychytralosťou, bezcharakternosťou, nesvedomitosťou, nečestnosťou. Prečo to robia bežní ľudia? Nuž preto, lebo presne tento model správania sa vidia na najvyšších miestach a myslia si, že keď takto konajú ľudia „hore“ na vysokých postoch a politici, ktorí namiesto riadenia štátu chcú iba vládnuť, môžu toto isté robiť aj oni.
Až sa napokon takéto správanie sa a konanie, postupne stáva niečím normálnym.
Prečo?
Pretože súčasná spoločnosť je prežratá práve vypočítavosťou a bezcharakternosťou, ktoré plodia egoizmus. Egoizmus, ktorý postupne ako nevyliečiteľná choroba zabíja spoločnosť. Pretože spoločnosť tvoria ľudia, ktorých niečo spája, majú spoločné ciele a zdieľajú spoločné hodnoty. A to, ako vyzerá súčasná spoločnosť je zásluha ľudí, ktorí dlhodobo pracujú na tom, aby bola čo najviac roztrieštená. Rozbitá hodnotovo, názorovo, triedne, ale najmä ľudsky, keď medzi ľuďmi prevláda nenávisť a nepriateľstvo.
Správanie sa politikov v terajšej predvolebnej kampani ukazuje ako veľmi je naša slovenská spoločnosť rozdelená, rozbitá, zničená. Ľudia v takejto spoločnosti sú však veľmi dobre ovládateľní a manipulovateľní a to je hlavný cieľ predvádzania zdanlivej hlúposti. Vyvolávať ešte väčšie rozbroje, vášne a nekontrolované správanie sa v podobe násilia. Hlúposťou sa dá nazvať práve takéto konanie, keď ľudia podľahnú klamstvám a pre svoje nemorálne ikony sú schopní nielen klamať, ale aj páchať násilie na nevinných ľuďoch Hlúposťou je aj konanie tých, ktorí krátkozrako vidia v podnecovaní nenávisti a násilia a rozbíjaní spoločnosti len svoj vlastný prospech.
Vlastný, osobný, ekonomický, mocenský prospech na úkor štátu, jeho občanov celej spoločnosti.
Nie, hlúposťou určite nie je to, ak niekto robí všetko preto, aby mohol bezprácne a pohodlne žiť z práce iných, ale hlúposťou je to, ak takému človeku ľudia veria, že to robí pre ich dobro a šťastie.

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

Matovič

NAŽIVO: Mistrík: Cieľom je pripraviť testy do troch týždňov

07.04.2020 09:20

Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.

sud, kuciak, kuciakova

Kušnírová: Marček mal dostať doživotie, vzal nám to najdrahšie

07.04.2020 08:00

Rozsudok 23 rokov pre muža, ktorý zavraždil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovu, rozhorčil a sklamal mamu Martiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602719x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu