Založ si blog

Budovateľské heslá Borisa Kollára. ..

Včera aj dnes som si nechtiac vypočula budovateľské predvolebné video strany B. Kollára.
Po chvíľke ma napadlo, či sa z p. Kollára nestáva komunistický funkcionár. Heslá, ako „Štát by mal ľuďom, pomáhať a nie na nich zarábať. “ či „ Chceme zaviesť systém stavania štátnych nájomných bytov, kde vám budeme garantovať dvojizbový byt za 200 eur mesačne.“ mi pripomenuli dobu spred tridsiatich rokov, keď štát skutočne ľuďom pomáhal a staval pre občanov cenovo dostupné nájomné byty. Vo videu zaznela informácia, že strana Sme rodina vie, ako postaviť 25 000 štátnych nájomných bytov ročne. Podobné lacné a prázdne predvolebné sľuby zaznievajú aj od iných strán.
Ak by tieto strany naozaj chceli pomáhať občanom nášho štátu v oblasti dostupného bývania, tak by v prvom rade presadili „Právo na bývanie“ ako jedno z ľudských práv, ktoré by bolo zakotvené v Ústave SR.
Možno to p. Kollár myslí dobre, ale…
To, že máme na Slovensku firmu, ktorá vyrába komponenty na modulové stavby bytov a celá jej produkcia ide na vývoz je síce pekné, len si neviem predstaviť, ako by dokázala jedna firma zabezpečiť modulové stavebné komponenty na 25 000 bytov ročne. Takisto je zavádzajúca informácia, že štát má množstvo pozemkov na ktorých môže stavať. Pán Kollár vo svojom videu tvrdí, že v Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku to funguje. Verím, že áno. Neviem, aké vedomosti a skúsenosti má p. Kollár z oblasti stavebníctva a plánovaného hospodárstva, pretože pri všetkej úcte, mám pocit, že výstavbu 25 000 štátnych nájomných bytov si predstavuje ako „Hurvínek válku“.
Mňa osobne by zaujímalo, aké firmy by stavali tieto byty? Má štát, štátne stavebné firmy? Alebo by to zasa len stavali „živnostníci z donútenia“ subdodávateľskym spôsobom, tak ako sa to robí napríklad pri výstavbe diaľnic a iných štátnych zákazok, ktorí na svoje peniaze čakajú celé mesiace?
Ale čo ma najviac zaujíma, kto fyzicky by tie byty staval? Pretože drvivá väčšina stavebných pracovníkov (živnostníkov z donútenia), práve kvôli zlým skúsenostiam na Slovensku pracuje tam kde to funguje, ako povedal pán Kollár. V Rakúsku, Nemecku a iných štátoch.
To si pán Kollár skutočne myslí, že tá hŕstka ľudí, ktorí ešte vedia ako sa stavajú bytové domy a nie lacné modulové stavby, ktoré by aj u nás boli poriadne predražené a ktorí ešte ostali robiť na Slovensku, by dokázali s ľuďmi, ktorých majú teraz k dispozícii na stavebné práce, postaviť také množstvo bytov?
Nájomné bývanie, tak ako ho niektoré strany prezentujú vo svojich volebných programoch sú prázdne predvolebné sľuby. Budovateľské heslá, ktoré používa p. Kollár a nielen on, sú lacnou predvolebnou propagandou, tak ako všetky doteraz nesplnené sľuby politikov, ktorí ich sľubujú občanom tejto druhotriednej kolónie, len aby sa udržali pri moci, vládli a čo najviac zarobili na naivite občanov.
Časy „socializmu“, keď štát staval nájomné byty a pomáhal občanom sú už dávno preč…
25 000 nájomných bytov ročne

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Lesné požiare / Čile /

Lesné požiare v Čile si vyžiadali už najmenej 23 mŕtvych a takmer tisíc zranených

05.02.2023 11:52

V krajine je momentálne aktívnych 232 požiarov lesných porastov, pričom len v priebehu soboty vypuklo 16 nových.

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936638x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu