Založ si blog

Ako sme v „Socíku“ trpeli.

Posledných pár týždňov stále dookola čítame a počúvame o tom, aký neľudský, zverský a zaostalý bol režim pred Zamatovým prevratom. Najviac sa o tom vyjadrujú ľudia, ktorí sa narodili až po prevrate, alebo tí, ktorých si minulý režim hýčkal, robil z nich miláčikov národa a v skutočnosti boli jeho tvárami.
Človek, ktorý nevie a nezažil to, ako vyzeral tento štát pred prevratom, by si myslel, že to bolo najhoršie obdobie za posledných tisíc rokov. Režim, ktorý obnovil štát po najničivejšej vojne v Európe je dnes považovaný za totalitný.
Ak je za totalitu považovaná obnova národného hospodárstva, práca pre všetkých, sociálne istoty, vzdelanosť národa, zdravotné zabezpečenie, dostupné bývanie a zabezpečenie ľudskej dôstojnosti, ako potom vyzerá sloboda a demokracia?
Ako rabovanie, rozkrádanie štátneho majetku, rozpredávanie toho, čo totalitný systém vybudoval? Alebo ako rastúca chudoba, nezamestnanosť, bezprávie pre obyčajných ľudí, dlhové otroctvo, mafiánske praktiky a to, že obyčajný človek musí platiť za všetko?
Včera som však pochopila slová o tom, ako sme v tom hnusnom totalitnom režime „socíku“ všetci hrozne trpeli a ako si máme vážiť slobodu a to čo máme teraz.
Veľmi rada varím a pečiem a do mailu mi chodia najnovšie recepty z Varechy. Včera to boli recepty na desať koláčov, ktoré vraj milujeme aj po tridsiatich rokoch po Nežnej.
Predstavte si ten objav. V socíku bolo aj niečo dobré. Ľudia si pred Nežnou, pochutnávali na venčekoch, kremrolkách, punčákoch, likérových špicoch, krémešoch, svieženkách, doboške, veterníkoch, šľahačkových rakvičkách či laskonskách. Doma aj v cukrárňach a nielen na nich. V diskusii boli spomenuté ešte mnohé koláčiky, grilážky, parížske rožteky a ja pridám aj medové rezy, kokosky, medovníčky, drobné vianočné pečivo, ktoré sa tradične pečie doteraz a mnoho iných, ktoré bežne pečiem.
Prečo potom, ak v tom socíku bolo tak veľmi zle, jeden z obchodných reťazcov pravidelne robí úspešný „retro týždeň“?
Vyzerá to tak, že sme v tom socíku veľmi trpeli. Mali sme síce menej druhov potravín, ale dokázali sme z nich pripravovať chutné jedlo a ľudia nehladovali. Dnes máme preplnené monštruózne obchodné reťazce, plné cudzokrajného ovocia a zeleniny, ale mnohí na to nemajú peniaze, ale čo je horšie, je to ovocie a zelenina bez vône a chuti, síce pekné vyfarbené, ale nejedlé. Máme plné regály silikonovo-plastových potravín, pretože tak niektoré chutia. Na obaloch sú hrubo zvýraznené nápisy, ako“ tradičná receptúra“, „ako od babičky“, ale všetko sú to len obchodnícke ťahy, ako oblbnúť kupujúcich.
Nedávno som si v jednej vychytenej cukrárni, ktorá ťaží ešte zo svojho mena za socíku, dala krémeš, vraj podľa tradičnej receptúry. S tradičnou receptúrou nemal nič spoločné, iba tak vyzeral.
Ochutnala som a viac som nejedla…
Z jedla sa stal fenomén doby. Kým jedna skupina ľudí naň nemá peniaze, iná si z neho vytvorila božstvo, ktorému sa klania. To čo bolo v socíku normálne a samozrejmé je dnes módny hit.
Zdravá výživa, od ktorej sa odvíja zdravotný stav populácie, sa stala výnosným biznisom. A tak ľudia počúvajú, že by mali jesť jedlá našich predkov, kapustu, strukoviny a sezónne ovocie a zeleninu apod. Ale málokto si spomenie, že to pred tými tridsiatimi rokmi bolo normálne. Jeden z hitov šúčasnosti, je kváskový chlebík. Gazdinky sa pokúšajú vytvoriť si vlastný, živý kvások na zdravý chlieb. Ujo, ktorý robil v pekárni roky pred prevratom hovoril, že sa piekol chlieb zamiesený s kvasom a preto musel kysnúť dlhšie. Preto aj ten chlieb, ktorý sme vtedy jedli chutil inak, ako ten dnešný, nafúknutý umelými kypridlami a s mnohými chuťovými prísadami, ktorý už ani nie je chlebom.
V socíku sme tak veľmi trpeli, že sme čakali v radoch v obchodoch na mandarínky a banány. Tie teraz máme v obchode po celý rok a znova mnohí čakajú v radoch. U lekára a v lekárni.
Zo všetkých strán počúvame ako sa máme dobre v slobode a demokracii.
Áno, máme sa dobre, tak nám treba. Pretože sme sa správali podľa príslovia: Bolo koze dobre, išla na ľad tancovať…
Nuž čo, idem si trošku zatrpieť a upiecť nejaký fajný koláč podľa tradičného receptu z nenávidenej totality, aby som tak zajtra mohla osláviť sviatok slobody a demokracie.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4880021x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu