Založ si blog

Štáty druhej kategórie. . .

Ako vyzerajú? Tak ako ten náš.
V každom spolku, do ktorého ho milostivo prijali tie „silnejšie a vyspelejšie“ štáty, hrá len druhé husle.
Politici, ktorí ho riadia, dostávajú rozkazy a musia ich plniť. Ak nie, nahradia ich poslušnejšími a loajálnejšími, ktorým na vlastnom štáte a jeho občanoch nezáleží.
Preto taký štát nemá vlastný majetok a je len kolóniou tých „silnejších a vyspelejších“.
Preto sú jeho občania len lacnou pracovnou silou, ktorá má čo najmenšie práve a mnoho povinností.
Preto je taký štát potravinovo nesebestačný a občania sú nútení kupovať a jesť druhotriedne potraviny, ktoré by v tých „silnejších a vyspelejších“, končili len na skládkach. A nielen to. Ľudia sa tešia, že môžu nakupovať lacné oblečenie v sekáčoch, či ojazdené autá v bazároch. Kupujú to, čo občania „silnejších a vyspelejších“ vyhadzujú, lebo oni si môžu kúpiť nové a kvalitné.
Preto musia jeho občania jazdiť po rozbitých cestách od množstva kamiónov, ale štát musí na ich opravu žobrať peniaze od tých „silnejších a vyspelejších“. A že na nich zomierajú ľudia? Tragédia, na ktorej sa mnohí len priživia, ale nikto nehľadá skutočnú príčinu. A tou je, že štáty druhej triedy musia mať cesty druhej triedy. Musia strpieť obchodný diktát a ľudia musia poslúchať zamestnávateľov a pracovať na vlastné riziko, ak nechcú prísť o prácu.
V štáte druhej kategórie vzniká a je podporovaná samozvaná elita, ktorá cielene potláča skutočnú elitu štátu a národa. Preto môžu byť občania takéhoto štátu ohlupovaní a manipulovaní tvrdeniami o tom, ako sa majú dobre.
V štáte druhej kategórie sa cielene potláčajú a nedodržiavajú ľudské práva a upozorňovanie na neprávosť a nespravodlivosť je označované ako extrémistické konanie.
Štát druhej kategórie musí slepo plniť nariadenia „silnejších a vyspelejších“ a nakupovať nepotrebné zbrane za peniaze, ktoré si musí požičať, alebo obrať o ne vlastných občanov.
A bežný občan štátu druhej kategórie?
Premýšľa nad tým, prečo je to tak. Prečo mu tí, ktorí sú zodpovední za stav štátu dokážu bezočivo klamať do očí a nedokážu aspoň raz povedať pravdu? Prečo sa mu bezočivo smejú do očí a považujú ho za hlupáka, ktorého môžu beztrestne svojím arogantným správaním urážať ? Prečo sa ho snažia presvedčiť, že to, ak z neho urobia ešte väčšieho chudáka, bude len pre jeho dobro?
A tak sa štát druhej kategórie postupne prepadá do väčšej závislosti a chudoby, ktorá sa prejavuje veľkými rozdielmi medzi bohatou vrstvou a tou, ktorá poctivo pracuje a tvorí hodnoty. Často sa stáva, že občania takého štátu napokon prejavia svoju nespokojnosť s biedou a s tým, ako sa správajú vládnuce elity. Vtedy sa ukáže pravá tvár vládnucich elít, ale aj hodnota štátu. Nastupujú reštrikcie voči občanom, cenzúra, potláčanie práva na informácie, ale aj slobody slova. Nastáva prenasledovanie ľudí s iným názorom a ich šikanovanie a ponižovanie, ktoré sa v súčasnosti bežne robí mediálnym lynčovaním, či cieleným vytesňovaním zo spoločnosti. Žiaľ, v štátoch druhej kategórie napokon tí, ktorí sú vybraní vládnuť, neváhajú použiť voči vlastným občanom aj hrubú silu.
To, aká je skutočná úroveň nášho štátu, ukážu najbližšie mesiace.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885743x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu