Založ si blog

Ficokola, Gorila, Slovensko či Absurdistan?

Medializovaná nahrávka z kauzy „Gorila“, dokazuje že Slovensko sa pomaly mení na Absurdistan.
Celé roky sa tzv. opozícia snaží z tejto kauzy vyrobiť kauzu „Ficokola“, ako keby hlavným aktérom všetkého toho bol p. Fico.
Včera som chvíľku počúvala verejnoprávny rozhlas a aj tam bola preberaná len časť nahrávky, v ktorej figuroval p. Fico. Nahrávka má vraj 39 hodín a Ficova časť nahrávky len hodinu. Prečo médiá, aj tie verejnoprávne, neriešia tých ostatných 38 hodín tejto nahrávky?
Pozerala som záznamy tlačových besied a nevedela som čo si mám myslieť. Vidieť p. Beblavého za chrbtom p. Trubana , ktorý rečnil o rozkradnutom štáte, bolo čerešničkou na torte tejto frašky. Nehovoriac už o plamenných rečiach p. Kisku, či bláznivých výstupoch p. Matoviča.
Žiaľ, občanom sa dostávajú o tejto stoke, ktorá sa stáva zo Slovenska, len útržkovité, často poprekrúcané informácie.
Ľudia, čítajúci najmä bulvár a polobulvár, ktorí často píšu najmä neoverené informácie spôsobom, ako keby boli písmom svätým, často pôsobia na čitateľov tak, že sa ich snažia citovo vydierať rôznymi spôsobmi a príbehmi o tom, ako ťažko žije plebs a ako sa má vrchnosť, si ani neuvedomujú ako sú manipulovaní. Veria všetkému. Často sa s tým stretávam.
Ale čo je najhoršie, ľudia sa prestali pýtať.
Proti komu bojujú títo ľudia, ktorí sa snažia za každú cenu o zmenu politickej situácie?
Proti Ficovi?
A nie je absurdné zvaľovať všetku vinu a špinu na jedného človeka?
Bojujú proti Smeru?
Bojujú proti voličom tejto strany?
Bojujú proti vláde?
Prečo?
Vraj kvôli korupcii a mafiánskym praktikám…
Prečo však tak vehementne a spravodlivo nebojuje pán Matovič napríklad proti bývalým Dzurindovým vládam, kvôli ktorým vznikla kauza Gorila.
Za čo bojujú všetci títo vraj „spravodliví“?
Vraj za slušnosť, transparentnosť, dokonca za slobodu a demokraciu…
Tak prečo sa neustále snažia zvrhnúť demokraticky zvolenú vládu? Prečo pán Kiska verejne hovorí o tom, že ak voľby nedopadnú podľa ich predstáv, tak budú znova pouličné protesty? Odmieta demokratické princípy, ktorými sa SR ako člen EÚ riadi?
Všetci títo naši „spravodliví bojovníci“ sú zapletení v rôznych kauzách.
Aká je pravda o tom, za čo v skutočnosti bojujú?
A pre občanov a voličov by mala byť najdôležitejšou otázka:
Za koho v skutočnosti bojujú?
Stačí sa pozrieť na trpkú realitu, v ktorej žijú obyvatelia nášho štátu. A tá je výsledkom neustálych mocenských bojov. Ľudia sú unavení všetkým tým, čo sa okolo nich deje. Chcú len normálny slušný život. Ale to im najmä „spravodliví bojovníci“ odopierajú.
Čo v skutočnosti pre občanov tohto štátu urobili všetci tí, čo najviac vykrikujú o slušnosti, o tom, že je potrebné zastaviť korupciu, vyťahujú absurdné prípady ako to urobil napríklad pán Matovič, keď zneužil fotku nebohej starenky, dokonca z iného štátu, na svoje politické predstavenie…
Ako sa správajú ostaní, ktorým sa sype na hlavy jedna kauza za druhou?
Za koho teda títo ľudia bojujú?
Za občanov nie!
Tí sú pre nich len zdrojom obživy, obecenstvom ich politických frašiek. Pre niektorých sú chudobnou spodinou, ktorá by ani nemala mať právo voliť. Pre iných sú len zvieratami, ktoré volia tie nesprávne strany, hlúpymi robošmi a plebsom, ktorým by mala stačiť žumpa, stoka, čo vyrábajú z nášho štátu.
Je načase občanom štátu povedať, že Gorila nie je Ficokola a Slovensko sa nesmie stať Absurdistanom, kde sa budeme musieť riadiť všetci len jednou pravdou a správnym názorom, na ktorých obhajobu si práve títo „spravodliví bojovníci“ chcú podľa svojho volebného programu vytvoriť „orwellovskú“ inštitúciu s názvom „ministerstvo pravdy“.
A tu sa treba zasa pýtať.
Prečo?
Možno by bol odpoveďou aj dávnejší názor p. Trubana: Že demokracia je na p..u…
Nuž, možno má v niečom pravdu, práve kvôli tomu čo sa deje v spoločnosti…
Lenže pojmom demokracia sa v súčasnosti označuje najmä to, čo s demokraciou nemá nič spoločné a demokratické princípy popiera.
Možno je „demokracia na p..u, ale fašizmus a totalita sú peklo, ktoré už ľudia zažili a milióny z nich v tom pekle prišli o život.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885740x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu