Založ si blog

Sú politici nadľudia?

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči.
Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie.
Moc a peniaze v mnohých vyvoláva pocit nadradenosti. Pohŕdajú ľuďmi, ktorí im vo voľbách prejavujú dôveru a zabúdajú na primárnu slušnosť a úctu voči nim. Preto sa niet čo čudovať nad tým, ako vyzerá politická scéna na Slovensku.
Roky sú občania tohto štátu svedkami ruvania sa o moc a istoty, ktoré si politici sami vytvorili a schválili na ich úkor
Politická situácia vyzerá ako absurdné divadelné predstavenie pre slaboduché obecenstvo.
Nadľudia veria v svoju nadľudskosť a výnimočnosť.
Akosi prirýchlo zabudli na to, čím sa meria „veľkosť človeka“.
„Veľkosť človeka“ a obzvlášť politika sa prejavuje tým, ako sa správa ku tým ľuďom, ktorí pracujú vytvárajú hodnoty a snažia sa poctivo žiť.
A politici by si mali uvedomiť, že nadradené sa a netaktné správanie sa voči ľuďom prináša svoje výsledky. Takisto aj hrubé ignorovanie vlastných voličov, bez štipky primárnej slušnosti a vysvetlenia vlastného konania je aktom neúcty a pohŕdania obyčajnými ľuďmi.
Zabúdajú na to, že aj ten človek na druhej strane môže byť niekto a môže informovať ostatných o takomto konaní.
Na jednom stretnutí som počula prirovnanie, že politika je ako podnikanie. Áno, pre mnohých politikov, je politika len výnosnom biznisom. Preto sa tak správajú tak, ako sa správajú. Povýšenecky a bezohľadne. Lenže ak si politici nevážia svojich voličov, vďaka ktorým sa dostali k moci, tí nakoniec svoju priazeň a dôveru prejavia vo voľbách niekomu inému. Kvôli tomu na Slovensku už skrachovali mnohí politici a aj ich strany.
V súčasnosti sme svedkami takého správania sa politikov, ktoré presahuje všetky medze slušnosti.
Vyzerá to tak, že títo nadľudia úplne zabudli na občanov vlastného štátu, alebo nimi tak pohŕdajú tak, že sa o nich vyjadrujú ako o niekom, kto žerie seno, iní by zasa najradšej nechali voliť len bohatých a sú aj takí, ktorí by najradšej rušili ľuďom volebné právo, kvôli ich názorom. Rozohrali manipulatívne mediálne hry o tróny a vlastnú moc a občania sú pre nich nikto, spodina. Mnohí z nich pohŕdajú nielen občanmi, ale aj Ústavou SR.
Hovorí sa, že sa mení doba a spoločnosť, ale ľudia sa nemenia. Je to pravda. Mení sa aj forma boja o moc a nadvládu, ale čo sa nemení, je ľudská túžba po moci a bohatstve, ktorá stále rovnako zatemňuje myseľ a ničí dušu. Jej dôsledkom je strata svedomia a charakteru a pocit nadradenosti nad inými. Ale aj papalášske a veľkopanské správanie sa tých, ktorí by mali byť v „demokracii“ zástupcovia ľudu a mali by pracovať pre prospech ľudí a spoločnosti.
Konajú tak?
Áno, konajú podľa vlastného vedomia a svedomia. Vedomia a svedomia nadľudí.

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

Tak toto je tá zmena. ..

31.07.2020

A ešte aká. Vyzerá to tak, že bude ako nebolo, ale čo už, keď Slováci sú nepoučiteľný národ, ktorý nie je schopný poučiť sa zo svojich vlastných chýb. Takže je všetko tak ako má byť a majú len to čo si zaslúžia. Kým sa Slovač bude zabávať na tom, čo im predhodí terajšia vláda spolu s médiami a tak sa ani nenazdajú, že tento štát bude kompletne rozpredaný a [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,008
Celková čítanosť: 3078886x
Priemerná čítanosť článkov: 3054x

Autor blogu