Založ si blog

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy.
A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné ilúzie o tom, že žije v nejakej slobode, premýšľa o tom, čo je v skutočnosti tá demokracia a ako je možné, že volení zástupcova ľudu sa správajú nadradene, ako nejakí feudáli.
Pomaly si zvykáme, že výraz „niesť zodpovednosť“ je prázdna fráza, pretože to je základ mizérie v našom štáte. Zodpovednosti sa vyhýbajú tí hore a tí dole tiež, pretože tí hore sú ich predobrazom.
Zvykáme si na politické divadlo, za ktoré platíme privysokú daň a normálnym sa stalo bežné porušovanie všetkých „demokratických pravidiel a zákonitostí“ práve v mene „demokracie“.
Bežnými sa stali rôzne „míľniky“, pokusy o preberanie moci pomocou týchto „míľnikov“, či prenasledovanie nepohodlných ľudí novodobou, samozvanou inkvizíciou.
Ľudia sa prizerajú fraškám, ktoré im hrajú daňoví podvodníci, ktorí sa hrajú na svätcov. Mladí ľudia hltajú prednášky o tom aké je úžasné brať drogy, či najnovšie Saskárske vybavovanie si účtov a šťavnaté vyjadrenia, ktoré si mediálne posielajú terajší a už bývalí členovia tejto politickej strany.
Duní Dunaj a špina za špinou sa valí…
Koľko tej špiny sa ešte privalí do parlamentných volieb?
Čo si majú občania myslieť o tom, kto stojí za volebným úspechom bratislavského primátora a pani prezidentky?
Čo si majú myslieť o správaní sa politikov, ktorí na seba mediálne chrlia toľko špiny, že sa človek nestačí ani len čudovať.
Je smutné, že v tejto ich špine, zanikajú a strácajú sa problémy občanov tohto štátu, ale aj všetko to, čo ešte má aký taký zmysel a prináša aspoň malé istoty.
Ľudia na vlastnej koži zažívajú, ako vďaka tej špine zanikajú hodnoty a spoločnosť sa stáva amorálnou, kde sú obyčajná ľudskosť a slušnosť považované za slabosť a bežnými sa stáva obhajoba nemorálnosti, skazenosti a dospeli sme až tam, že aj perverzností.
Výsledkom toho všetkého je apatickosť ľudí, strata viery v budúcnosť a postupný návrat totality.
Totality špiny, ktorá sa bude len ťažko čistiť…

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Pár slov o pravidlách a zákonoch. . .

08.10.2019

Už viac krát sa mi stalo, že mi bolo vytknuté, že v mojich kostrbatých veršíkoch nedodržiavam rôzne pravidlá a zákonitosti, ktoré sa používajú pri písaní poézie. Mnoho z tých pravidiel viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.