Založ si blog

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. . .

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy.
A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné ilúzie o tom, že žije v nejakej slobode, premýšľa o tom, čo je v skutočnosti tá demokracia a ako je možné, že volení zástupcova ľudu sa správajú nadradene, ako nejakí feudáli.
Pomaly si zvykáme, že výraz „niesť zodpovednosť“ je prázdna fráza, pretože to je základ mizérie v našom štáte. Zodpovednosti sa vyhýbajú tí hore a tí dole tiež, pretože tí hore sú ich predobrazom.
Zvykáme si na politické divadlo, za ktoré platíme privysokú daň a normálnym sa stalo bežné porušovanie všetkých „demokratických pravidiel a zákonitostí“ práve v mene „demokracie“.
Bežnými sa stali rôzne „míľniky“, pokusy o preberanie moci pomocou týchto „míľnikov“, či prenasledovanie nepohodlných ľudí novodobou, samozvanou inkvizíciou.
Ľudia sa prizerajú fraškám, ktoré im hrajú daňoví podvodníci, ktorí sa hrajú na svätcov. Mladí ľudia hltajú prednášky o tom aké je úžasné brať drogy, či najnovšie Saskárske vybavovanie si účtov a šťavnaté vyjadrenia, ktoré si mediálne posielajú terajší a už bývalí členovia tejto politickej strany.
Duní Dunaj a špina za špinou sa valí…
Koľko tej špiny sa ešte privalí do parlamentných volieb?
Čo si majú občania myslieť o tom, kto stojí za volebným úspechom bratislavského primátora a pani prezidentky?
Čo si majú myslieť o správaní sa politikov, ktorí na seba mediálne chrlia toľko špiny, že sa človek nestačí ani len čudovať.
Je smutné, že v tejto ich špine, zanikajú a strácajú sa problémy občanov tohto štátu, ale aj všetko to, čo ešte má aký taký zmysel a prináša aspoň malé istoty.
Ľudia na vlastnej koži zažívajú, ako vďaka tej špine zanikajú hodnoty a spoločnosť sa stáva amorálnou, kde sú obyčajná ľudskosť a slušnosť považované za slabosť a bežnými sa stáva obhajoba nemorálnosti, skazenosti a dospeli sme až tam, že aj perverzností.
Výsledkom toho všetkého je apatickosť ľudí, strata viery v budúcnosť a postupný návrat totality.
Totality špiny, ktorá sa bude len ťažko čistiť…

Cítiš?

11.08.2020

Cítiš to chvenie vzduchu, keď sa láska usmieva a my sa môžeme nadýchnuť vône nádeje? Cítiš v ústach chuť času, keď sa zhmotnil v bozku nášho hladu po večnosti, ktorú si nevieme sľúbiť? Cítiš moju lásku, tak ako ja Tvoju, keď sa ráno túžby mení na deň nežnosti? Cítiš? Nie, nebudem sa viac pýtať to, čo viem od stvorenia sveta a čo sa skrýva v našich [...]

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

Donald Trump

Nechce byť strapatý a oranžový. Trump mení ekologické normy

13.08.2020 18:04

Sprchy budú môcť mať v USA väčší prietok a Američania nemusia klasické žiarovky nahradiť úspornými. Šéf Bieleho domu Donald Trump predviedol, že ego je pre neho viac ako eko.

Donald Trump

SAE nadviažu diplomatické vzťahy s Izraelom, oznámil Trump

13.08.2020 17:34, aktualizované: 22:19

Spojené arabské emiráty sa tak po Egypte a Jordánsku môžu stať treťou arabskou krajinou, ktorá by s Izraelom nadviazala aktívne diplomatické vzťahy.

nôž, krv, zranenie

V nórskom Bergene pobodali najmenej jednu osobu, podozrivú zadržali

13.08.2020 17:32

Predpokladaná páchateľka utrpela zranenia ruky, ktoré si zrejme spôsobila sama.

fico

Smer zvažuje odvolávanie Hegera pre Tipos a zmluvy jeho poradcu

13.08.2020 16:58

Strana Smer je tiež pripravená odvolávať predsedu Národnej rady Borisa Kollára a zbiera už podpisy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,009
Celková čítanosť: 3099176x
Priemerná čítanosť článkov: 3072x

Autor blogu