Založ si blog

Môžu predstavitelia PS –Spolu porušovať zákon, ľudské práva a robiť si posmech z ľudí?

Vyzerá to tak že áno.
Po mediálnych vystúpeniach a videách, ktoré sú už súčasťou predvolebnej kampane, si ľudia budú musieť zvyknúť, že príslovie: „Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi“, dostáva v praxi doslovný význam.
Žiaľ, systém je nastavený tak, že si to môžu dovoliť.
Prípadné trestné stíhanie a vyvodenie zodpovednosti za činy a výroky týchto ľudí, by vybrané médiá ihneď označili za porušovanie ľudských práv a útok na slobodu a demokraciu na Slovensku, presne tak, ako to robia napríklad v kauze Gorila.
Nie, nebudem komentovať video pána Trubana, v ktorom verejne propaguje požívanie drog a hanobí STU. Zarážajúce je hlavne to, že doteraz nekoná polícia, ale stále mlčí aj pani prezidentka, ktorej politická kariéra sa začala v strane PS a ktorej súčasným predsedom je p. Truban a ktorá zamestnala jeho priateľku ako svoju poradkyňu.
Slováci majú v posledných dňoch možnosť vidieť ich nové predvolebné video, v ktorom gangstri v maskách Fica a Kaliňáka vylupujú „štátnu pokladnicu“.
Mňa osobne najviac zaujala scéna, v ktorej berú staršej pani, ako ona sama hovorí posledné peniaze na lieky s výsmešným konštatovaním, že nech sa nebojí, lebo dostane vianočný príspevok.
Po výsmešných slovách, ktorými častoval p. Truban „robošov“, sa na rad tentokrát dostali dôchodcovia.
Skupina ľudí, ktorá tiež ako mnoho „robošov“, žije na pokraji chudoby a výsmech z toho, že štát tejto skupine obyvateľov prilepší vianočným príspevkom, je hrubým porušovaním ľudských práv tejto skupiny občanov.
Čl. 19 Ústavy SR ods. 1) hovorí: Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu dobrého mena.
To, že video hrubo porušilo ľudské práva politikov, by si mali politici riešiť samotní, ale kto bude riešiť hrubý výsmech a porušovanie ľudských práv obyčajných občanov?
Toto video, vnímam ako vrchol drzosti a bezcharakternosti predstaviteľov PS- Spolu, pretože pán Beblavý, bol štátnym tajomníkom ministra Kaníka, na Ministerstve práce sociálnych vecí a rodiny.
Áno toho pána ministra, ktorého reformy urobili z dôchodcov na Slovensku sociálne vylúčené spoločenstvo ľudí, žijúcich na pokraji chudoby. To, že nasledujúce vlády sa snažia nejakým spôsobom týmto ľuďom zdvíhať ich životnú úroveň je terčom výsmechu týchto ľudí.
Predvolebná kampaň nových strán je ukážkou toho, čoho sú schopní ľudia túžiaci po moci. Ale aj to, že títo ľudia, sú úplne odtrhnutí od reality života občanov na Slovensku, z ktorých sa v podstate vysmievajú a správajú sa k nim presne podľa vyššie citovaného starého príslovia…
Áno, podľa nich to vyzerá tak, že oni sú tí bohovia, ktorí si môžu dovoliť všetko a občania sú tými volmi, ktorí ich budú voliť a jediné, čo im zostáva je to, že budú robiť ako ťažné voly a čušať pri vyčíňaní týchto bohov.
Majú občania na Slovensku zaručené právo na zachovanie si ľudskej dôstojnosti, alebo ich o dôstojnosť môžu politici beztrestne oberať?
Môžu predstavitelia PS- Spolu porušovať zákon, ľudské práva a robiť si z ľudí posmech?

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/526799-politologicka-ani-caputova-nie-je-nadstranicka/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Beblav%C3%BD

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

10.10.2019

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy. A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.