Založ si blog

Keby bol Boh žena. ..

Hneď na začiatku musím všetkých mužov upozorniť, že nie som zarytá feministka, lesbička a mužov mám rada, radšej sa s nimi kamarátim ako s dievčatami a nič ľudské mi nie je cudzie.
Ale dnes ráno som sa schuti zasmiala na jednom zaujímavom článku, kde autor písal o ženách, ktoré zanedbávajú partnerský sex, ktorý nie je až taký zlý, lebo v biblii o tom nenašiel ani zmienku a takto vystavujú svojho partnera tlaku cudzoložstva.
A hneď som si predstavila, ako by svet vyzeral, keby bol Boh, jedna pohodová, múdra baba, ktorá by dokázala skrotiť mužskú ješitnosť a ukázala chlapom, aké je v skutočnosti ich miesto vo svete, ale aj po boku ženy.
Dnešní muži si už ani neuvedomujú, čo spôsobilo to, že ženy si začali vydobýjať svoje miesto v spoločnosti a z mnohých sa stali zaryté feministky, ktoré pohŕdajú mužmi a začali ich dokonca nenávidieť a svet ľudí sa preto znova ešte viac vzťahovo rozbitým divným miestom, kde skutočná láska nemá miesto.
Je to aj preto, že to čo muži prezentujú ako vlastnú silu, je v skutočnosti ich slabosť.
Byť silným za každú cenu, dokázať, že ja som väčším samcom ako ten druhý a použijú na to či už hrubú silu, alebo násilie, len aby si dokázali výšku vlastného ega a hodnotu.
Potláčať vlastné city a správať sa necitlivo a ponižovať slabších z pozície silnejšieho, žiarliť na úspech iných a túžba po moci a ovládanie iných, nerobí muža mužom.
Lenže tento model správania sa mužov k ženám, bol v európskej spoločnosti, založenej na kresťanských tradíciách bežný celé stáročia a tam, kde to tak nebolo, tam to zaviedla kresťanská cirkev v podobe misií lásky, tvrdým a násilným pokresťančovaním.
Áno, žena bola celé stáročia považovaná práve vďaka kresťanstvu za menejcenného tvora, ktorý bol majetkom muža a musel sa mu podriaďovať vo všetkom.
Dcéry boli majetkom otca, ktorý rozhodoval o ich živote a ak sa nestali Kristovými nevestami a majetkom cirkvi, tak sa stali majetkom muža, za ktorého sa vydali.
Preto sa napríklad nevydala ani Alžbeta I. anglická kráľovná, ktorá si to veľmi dobre uvedomovala, že je iné byť slobodnou kráľovnou, ako byť majetkom muža, za ktorého by sa vydala.
Ženy boli považované za „nádoby plné hriechu“ už len preto, že muži museli nejako ospravedlniť svoje sexuálne chúťky, z ktorých sa museli predsa vyspovedať a kajať za tento hrozný hriech, ktorý bol dopriaty len vyvolenej cháske.
A čo ešte, ak sa ukázalo, že žena nie je len nádobou plnou hriechu, ale dokáže aj premýšľať. No fuj! Niečo také scestné bolo nepredstaviteľné a mohla si to dovoliť len žena, ktorá sa venovala službe Bohu a cirkvi.
No a čo s takým stvorením? Šup s ním do mučiarne, aby sa priznalo, že to nie len tak a veselo obcuje s diablom a ak takéto diablovo plemä nezomrelo pri mučení, tak si posledné chvíle života užilo na horiacej hranici, alebo s hlavou na kláte, či na povraze na šibenici.
Hypátiu z Alexandrie kresťanský fanatizmus a žiarlivosť patriarchiu Kyrilla stáli život, o ktorý prišla veľmi krutým spôsobom, keď ju zavraždil dav kresťanských fanatikov. Táto novoplatónska filozofka a matematička si dovolila byť krásna, múdra a vzdelaná zároveň.
Keby bol Boh žena, tak by bol svet iným. Nedovolila by krutosť, s akou sa potláča a potláčala láska vo všetkých svojich podobách.
Ľudia by si boli vo všetkom rovní a ženy a muži by sa navzájom dopĺňali a nemuseli by si dokazovať vlastnú nadradenosť voči tomu druhému.
Nedovolila by, aby sa z ľudí stávali monštrá a prestávali byť ľuďmi.
Ale potrebuje človek k tomu, aby bol skutočným človekom nejakého Boha v akejkoľvek podobe?
Nestačí mu to, že mu Boh dal slobodnú vôľu, aby so svojím životom naložil, čo najlepšie?
Alebo je to tak, že človek nechce pochopiť podstatu lásky a múdrosti, ktorú má na dosah, ale nezodpovedne premárni vlastný život, ale čo je horšie ničí životy aj iným.
V tom prípade nepochopil nielen hodnotu života, ale ani skutočný význam „Boha“ v sebe, ktorý mu dáva možnosť byť skutočným človekom.

Ovplyvňujú „fake news“ politické dianie na Slovensku?

13.09.2019

Áno a veľmi hrubým a neprimeraným spôsobom. Fake news sú účelovo vytvorené dezinformácie, ktoré majú za úlohu ovplyvniť a manipulovať, či už verejnú mienku občanov a podvodným spôsobom viac »

Bránim sa. ..

11.09.2019

Bránim sa nehe v Tvojich očiach. Zatvorím tie svoje a cítim ju v každej slze, stekajúcej mi po lícach , keď na Teba myslím... Bránim sa teplu Tvojich dlaní, skrytom v každom lúči slnka, ktoré viac »

Je ešte futbal futbalom a šport športom?

10.09.2019

Včera večer som si na chvíľu sadla k televízoru, chcela som sledovať futbalový zápas Maďarsko – Slovensko, ale po chvíli som to vzdala. Nezvládnutá situácia v sektore pre hostí, ťažkoodenci, viac »

benzín, tankovanie, nafta, auto

Útoky dronov znížili ťažbu ropy v Saudskej Arábii o polovicu

15.09.2019 07:23

Sobotňajšie útoky na dve ropné zariadenia spoločnosti Saudi Aramco na východe Saudskej Arábie znížili produkciu ropy o 5,7 miliónov barelov denne.

Robert Fico

Má Fico rafinovaný plán, ako zostaviť aj ďalšiu vládu?

15.09.2019 06:00

Kto bude vládnuť po voľbách, ktoré budú koncom februára 2020? Čo znamenajú Ficove slová, že ak "použije rozum", bude vládnuť ďalej?

košice obchvat

Obchvat Košíc je takmer pred odovzdaním. Pozrite si najnovšie zábery

15.09.2019 06:00

Stavba D1 Budimír - Bidovce je jeden z mála úsekov, ktorý by mal byť odovzdaný v plánovanom termíne.

Čína, oslavy nového roka, čínsky lunárny nový rok, draky, masky, lampióny

Analytik: Čína vyhrá obchodnú vojnu, zbaví sa závislosti od technológií USA

14.09.2019 20:50

Čína už nikdy nebude dôverovať Spojeným štátom a v priebehu siedmich rokov dosiahne technologickú nezávislosť, predpokladá analytik.