Založ si blog

Je úplne jedno, čo má pani prezidentka oblečené a ako vyzerá. . .

Aj keď sa nás médiá snažia presvedčiť o opaku.
Občania SR ju nevolili za miss na súťaži krásy, ale v prezidentských voľbách.
Snaha médií vyrobiť z pani prezidentky módnu ikonu, či celebritu typu bábik z kráľovských rodín je scestná, tak ako je scestné aj to, že mnohí ľudia kritizujú jej fyzický vzhľad a hrubo urážajú, kvôli nedostatkom.
Každý z nás nejako vyzerá a nikto z nás, nie je bezchybný ideál krásy. Mali by sme si uvedomiť, že je to primitívny tlak konzumnej a povrchnej spoločnosti, hodnotiť človeka podľa toho ako vyzerá.
Ak sa aj médiá snažia vyrobiť z pani prezidentky niečo iné ako je, my občania by sme si mali uvedomiť, že funkcia prezidenta SR, nie je nejaký, osobitý, novofeudálny titul, ale je to volená funkcia hlavy štátu. Občanov by namiesto informácií napríklad o tom, kto pani prezidentku oblieka, líči, či češe, malo zaujímať, ako pani prezidentka dodržiava a plní svoje právomoci, alebo či bola právoplatne inaugurovaná do svojej funkcie.
Žiaľ, občania pristúpili na túto mediálnu hru a namiesto toho, aby sa zaujímali o to, ako sa pani prezidentka vyjadruje, ako zastupuje svoj štát a jeho občanov v zahraničí, v akej úcte má Ústavu SR a zákony, či nezneužíva svoje právomoci, či je skutočne nadstranícka hlava štátu a či je prezidentkou všetkých občanov,tak ich viac zaujíma prezidentkina garderóba, účes, či kilá navyše.
Občania by si mali uvedomiť, že tak, ako fyzická krása a dokonalé oblečenie nie sú znakom skutočného charakteru človeka, tak nie sú ani charakteristickým znakom funkcie prezidenta. Mali by prestať podliehať mediálnemu tlaku a prestať kritizovať to, čo je úplne nepodstatné, ale mala by ich zaujímať skutočná osobnosť pani prezidentky, jej práca pre štát a občanov SR. To sú skutočnosti, ktoré by ich mali zaujímať a v prípade ich neplnenia a porušovania kritizovať a žiadať nápravu.
Pani prezidentka reprezentuje náš štát a malo by byť samozrejmé, aby mala elegantné oblečenie, účes a kultivované vystupovanie, ale oveľa dôležitejšie sú a budú jej skutky a práca pre Slovensko a nás všetkých.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876522x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu