Založ si blog

Zopár „ne“konšpiračných myšlienok. . .

Pred pár dňami sa skončil spor strany SaS, hnutia OĽaNO a iniciatívy Za slušné Slovensko, kto zorganizuje spomienkové stretnutie druhého výročia vraždy novinára J. Kuciaka a jeho priateľky na námestí SNP v BA.
OĽaNo sa vzdalo svojich plánov v prospech Slušných a o tom, kto bude môcť zorganizovať stretnutie rozhodol „žreb zo škatule od topánok“, ktorý rozhodol v prospech SaS.
Často počúvame a čítame slová, ktoré hovoria o tom, ako sa Slovensko zmenilo po vražde novinára a jeho priateľky. Áno, je to pravda, zmenilo sa toho veľa, a práve to, akým spôsobom sa SaS, Za slušné Slovensko a OĽaNO snažili získať v skutočnosti námestie SNP na vlastnú predvolebnú kampaň, zneužitím výročia vraždy J. Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je ukážkou tejto zmeny.
Ján Kuciak…
Naivný mladý muž, z priemernej rodiny, ktorý bol ideálnym adeptom na to, aby dokázal veriť slovám o tom, aký je úspešný a výnimočný v tom čo robí. Mnoho mladých ľudí z priemerných, alebo chudobnejších rodín, verí takýmto slovám a v skutočnosti sú veľmi ľahkým cieľom manipulovania.
Osobne poznám zopár takýchto mladých ľudí a poznala som ich aj predtým, kým ešte mali ideály a sny. Teraz sú zaslepení vlastnou dôležitosťou a sebastrednosťou a ich oči sú chladné a výraz ich tváre je zvláštnou maskou egoizmu a arogancie.
Majú síce ústa plné naučených fráz, ale nedokážu počúvať, argumentovať a prijať iný názor.
Nie, nepoznala som Jána Kuciaka a ani jeho priateľku a nepoznalo ich veľmi veľa ľudí. Spoznalo ich po brutálnej vražde, ale najmä po tom, ako z nich médiá a politici urobili ikony, hrdinov nového moderného sveta. Urobili ich z nich tí, ktorým pár dní nechýbali, ale hneď po „objavení vraždy“ dokázali usporiadavať protesty a burcovať národ k neposlušnosti a zvrhnutiu vlády, ktorú z vraždy mediálne obvinili.
Zrazu sme sa dozvedeli, aký výnimočný, investigatívny novinár Janko bol.
Osobne som čítala jeho články… Bol to mladý muž, ktorý sa ešte len učil písať a snažil sa zorientovať v živote a spoločnosti a písal to, čo mu dohodili iní. Možno veril tomu čo robí a veril ľuďom okolo seba, možno až príliš. Ale mladí ľudia veria a dôverujú tým, ktorí sa tvária ako kamaráti a priatelia.
Jeho vražda sa skutočne stala „míľnikom“ pre Slovensko. Po roku a pol, sme svedkami neustáleho tancovania na jeho hrobe. Vznikajú nové strany, ktoré sa netaja tým, že im jeho vražda pomáha vytĺkať politický kapitál a ich jediným cieľom je zničiť SMER a nenávideného R. Fica.
K moci sa chcú dostať ľudia, ktorí sa verejne vysmievajú z morálnych zásad a etických princípov a ľudský život pre nich nemá žiadnu hodnotu. Ľudia, ktorých cieľom je nastoliť novodobú totalitu moci liberálneho fašizmu, ktorú im pomáhajú budovať spriaznené médiá.
Médiá, ktoré majú ošiaľ Kočnerománie a chcú ňou otráviť všetkých. Médiá, ktoré sa stali policajtmi, vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a aj katmi a snažia sa za každú cenu vyvolať nenávistné nálady a nepokoje medzi občanmi.
A ľudia len tak okrajovo zachytávajú informácie o snahe presadiť výstavbu vojenských základní USA, ktoré by mohli byť prvým krokom k možnému rozmiestneniu rakiet stredného doletu, tak ako to urobilo Poľsko a Rumunsko.
Ale jednou zo zaujímavých informácii je aj tá, že generálna prokuratúra zrušila obvinenie dvoch šéfov bývalej štátnej firmy GovCo, že údajne nekonali v prospech štátu pri prenájme jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice a štát tak prišiel o viac ako 200mil, eur a prípad súvisí s privatizáciou SE počas Dzurindovej vlády. Uznesenie o zrušení obvinení vydal bývalý, prvý námestník generálnej prokuratúru P. Šufliarsky…
Nuž áno, napísala som zopár možno „ne“konšpiračných myšlienok, ktoré len dokazujú, že tam kde ide o veľké peniaze, idú hodnoty ako sú ľudský život, spravodlivosť, čestné konanie a zásady skutočnej demokraciu bokom a klamstvo sa stáva bežnou praxou na získanie moci…

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523388-zreb-prisudil-namestie-snp-na-vyrocie-vrazdy-kuciaka-sas-prenecha-ho-iniciative-za-slusne-slovensko/
https://www.aktuality.sk/clanok/717947/milionova-kauza-elektrarne-byvalym-statnym-manazerom-zrusili-obvinenia/

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885637x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu