Založ si blog

Kočnerománia – obraz doby, ktorý šokuje. . .

Na úvod jeden z vtípkov, ktorý v rôznych obmenách koluje po nete. „Kočner prefackal Chucka Norrisa“…
Vtipné, trápne, smutné, alebo trpká realita toho, čo sa na Slovensku deje?
Áno, pani prezidentka mala pravdu, keď vo svojom vyhlásení k aktuálnej politickej situácii povedala: „Obraz doby, ktorú sme žili, a ktorú stále žijeme, nás v posledných dňoch stále viac šokuje.“
Áno pani prezidentka, mnohých ľudí šokuje, že sa v tomto štáte hrubo porušujú demokratické princípy, ktoré najviac porušujú ľudia, ktorí chcú v tomto štáte za každú cenu prevziať moc. Opozícia spoločne s vybranými médiami nerešpektuje a neakceptuje slobodné a demokratické voľby a vládu, ktorá z nich vzišla. Takisto ľudí šokuje snaha zvrhnúť túto vládu všetkými možnými spôsobmi, keď opovrhnutia hodným spôsobom zneužíva vraždu dvoch mladých ľudí.
Ľudí šokuje mnoho vecí, napríklad aj to, akým spôsobom vybrané médiá hrubo zasahujú do vyšetrovania vraždy, ale najmä to, že disponujú utajenými faktami z vyšetrovania a snažia sa takýmto spôsobom vyvolávať v štáte nepokoje. Áno, ľudí šokuje, že médiá spolu so skupinou politikov, lynčovaním, beztrestným ohováraním, prenasledovaním a opľúvaním nepohodlných osôb, vedú v skutočnosti druh hybridnej občianskej vojny, proti obyvateľom Slovenska.
Súčasná Kočnerománia, ktorou média bombardujú Slovensko, je dôkazom toho, že v našom štáte, je možné aj nemožné, tak ako v tom vtipe. Opozícia aj médiá vyťahujú rôznu, ničím neoverenú špinu na každého, kým by mohli poškodiť súčasnej vláde možno aj preto, aby sa zakryli ich vlastné kauzy „Sasanka“ a „Lipšicove stádo“, ktoré súvisia priamo s M. Kočnerom a ktoré on sám mediálne prezentoval vo vlastných tlačových besedách, ktoré nie je problém dohľadať si v archívoch.
Áno, pani prezidentka, ľudí šokuje, akým spôsobom je odpútavaná pozornosť od káuz, ktoré sprevádzajú novovzniknuté strany, ktoré majú v tomto štáte prevziať moc za každú cenu.
Ale určite ich zaujíma aj to, čo v skutočnosti za týmto všetkým je. Pred pár rokmi boli priamymi účastníkmi „bicyklového majdanu“, do ktorého bolo investovaných 20 miliónov dolárov a až po ňom ľudia pochopili, že to nebolo o nich a o sľubovaných dvojnásobných platoch a mečiarizme, ale o totálnom výpredaji štátneho majetku a strategických podnikov a vytvorení nesebestačnej, podriadenej kolónie, s lacnou pracovnou silou. A v prvom rade išlo o peniaze, v tej dobe veľké peniaze.
Aký je v skutočnosti záujem tých, ktorí financujú vznik nových strán, činnosť opozície a médií, ale aj posledných prezidentských volieb?
Vytvoriť z tohto štátu nielen ekonomickú kolóniu, ale aj úplne podriadenú vojenskú kolóniu, kde bude právo iného štátu, nadriadené právu nášho štátu? A znova ide o veľké peniaze?
Áno, žili sme v dobe a žijeme v dobe, ktorá šokuje mnohých ľudí tým, čo sa deje v našej republike.
Napríklad aj tým, že v skutočnosti chcú prevziať moc amorálni ľudia, ktorí majú za sebou mnoho káuz.
Ale toto zjavne pani prezidentku nešokuje, keďže doteraz nevydala žiadne vyhlásenie ku kauzám jej straníckeho kolegu a v súčasnosti predsedu strany PS, M. Trubana kvôli jeho drogovým kauzám, či daňovým a majetkovým kauzám pána A. Kisku, minulosti pána Beblavého, ktorého bývalú stranu SDKÚ pán Kočner v minulosti finančne podporoval, alebo pána Hlinu, ktorý sa tak triase za mocou, až chce prekrúcať kresťanské morálne zásady.
A čo najviac ľudí šokuje je to, že stali rukojemníkmi vo vlastnom štáte a zriadení, ktoré sa nazýva „demokracia“ a v poslednej dobe, už nemá so skutočným pojmom demokracia nič spoločné.
Pretože občania tohto štátu už v skutočnosti nerozhodujú o tom, kto bude riadiť tento štát. Rozhoduje o tom moc peňazí a mediálnych drábov a lokajov.
Presne taký je význam Kočnerománie a obraz doby, ktorá šokuje….

Zdroje:
https://focus.hnonline.sk/politika-s-spolocnost/clanok/1878799-kauza-sasanka

https://focus.hnonline.sk/politika-s-spolocnost/clanok/1878804-lipsicovo-stado

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523720-nazivo-prezidentka-zuzana-caputova-sa-vyjadruje-k-aktualnej-politickej-situacii/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

https://www.teraz.sk/slovensko/kocner-poprel-zhotovenie-videa-z-rozhov/119-clanok.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=jTzf4opWy4c

https://www.cas.sk/clanok/149482/financovanie-sdku-dzurindov-najsmutnejsi-den/

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

sud, kuciak, hascak

NAKA obvinila Jaroslava Haščáka a ďalších ľudí zo závažných trestných činov

01.12.2022 08:19, aktualizované: 08:32

Obvinený má byť aj exminister Jiří Malchárek či Anna Bubeníková.

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876630x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu