Založ si blog

Skutočné Hry o tróny. . .

Televízna sága skončila, diváci sa dočkali konca, ale neboli spokojní s tým ako sa skončil príbeh boja o železný trón a médiá doteraz prinášajú rôzne informácie o seriáli…
Videla som prvé dve série, príbeh sa mi páčil. Bol celkom zaujímavý, ale prekážalo mi v ňom násilie, hrubé sexuálne scény a príliš veľa temného zla.
Áno, aj v bežnom živote a vo svete sa človek stretáva s násilím a zlom.
Ale…
V histórii ľudstva a najmä v civilizáciách, o ktorých si myslíme, že boli vyspelé v skutočnosti ľudský život nemal hodnotu. Moc bola vždy zaplatená životmi nevinných obetí. Tisícročia zomierajú bezmenné ľudské bytosti v mene túžby po moci, chamtivosti, mamonu. A pritom jedinou túžbou mnohých ľudí je život v pokoji a v mieri.
Človek je však zvláštne stvorenie, ak raz ochutná chuť moci a privonia k pachu krvi, zmení sa. Z mierneho a láskavého človeka sa dokáže stať bezcitný zabijak, ktorý si ide za svojim a nepozerá okolo seba, ako svojím konaním všetko ničí.
Spomínaný seriál a aj mnohé iné, ale aj rôzne pc hry, nahradili ľuďom skutočné prizeranie sa na násilie, ktorého boli v minulosti svedkami a stali sa náhradou bizarných hier v arénach, verejného násilia, mučenia a popráv. Podprahovo podsúvajú divákom a fanúšikom, že zlo, intrigy, vojny, násilie a zabíjanie je niečo normálne. Možno je to tým, že generácia, ktorá zažila na vlastnej koži hrôzy vojny už pomaly vymiera a ľudia pridlho žijú v relatívnom mieri a súčasné vojny sú ďaleko od nich.
Skutočné Hry o tróny sú však v našej spoločnosti a svete v plnom prúde a prebieha príprava na akceptovanie násilia a vraždenia.
To, čo ľudia pred pár desaťročiami, práve kvôli tomu, že poznali hrôzy vojny, odmietali a považovali za zločiny proti ľudskosti a hrubé porušovanie ľudských práv, začína byť ohrozované.
Hodnota ľudského života znova stráca svoj význam.
A to je skrytým zámerom Hier o tróny a podobných seriálov.
Zničiť v ľuďoch cit a svedomie. Postupne vytvoriť armádu bezcitných zabijakov, ktorí nebudú mať problém siahnuť iným na život, nebudú cítiť výčitky svedomia pri zabíjaní nevinných, nebude sa im hnusiť násilie a zlo, ktoré budú páchať.
V súčasnosti sa už deje mnoho násilia, vraždenie sa stáva bežným prostriedkom na vybavovanie si účtov, často pozeráme správy o tom, že sa vraždia deti navzájom v školách, či na správy z vojnových zón.
A ľudia, ktorí sa zabávajú na takýchto seriáloch si ani neuvedomujú, že zima skutočne prichádza.
Nie tá astronomická, ale tá v medziľudských vzťahoch, ktorá dokáže zničiť celé národy a štáty.
Žiaľ, už pár desaťročí znova žijeme v Hrách o tróny a tie sú rovnako plné túžby po moci, intríg, bezcitnosti, násilia a zla ako tie fiktívne, seriálové…
Verím však, že nepríde k tomu, že sa národy bezcitne začnú vyvražďovať v mene tých, ktorým na nich v skutočnosti nezáleží a prevládne obyčajná ľudská túžba po mieri a pokoji…

Danko „gate“. ..

29.01.2020

Tak a máme novú aféru, ktorú média predhodili publiku lačnejúcemu po lacnej zábave. Ale je to skutočne lacná zábava? Dozvedeli sme sa, že pán Danko si telefonoval so slovenskou Žužou Hari, viac »

Chcela by som. ..

26.01.2020

Chcela by som... Mnoho a takmer nič, smiať sa, plakať, pobozkať Ťa, jednoducho iba žiť... Chcela by som... Málo a pritom veľa, unavená milovaním zaspávať nahá vedľa Tvojho tela... Chcela viac »

Tak ako to vlastne je?

23.01.2020

Čítala som správy v mainstreamových médiách o utorkovom proteste „antifašistických bojovníkov“ v Levoči, ktoré organizovali strany pána Kisku a Trubana. A potom som si pozrela video, ktoré viac »

Libya

Turecko označilo Francúzsko za hlavného pôvodcu nestability v Líbyi

29.01.2020 22:06

V Líbyi vypukol chaos po povstaní z roku 2011, ktoré leteckými údermi podporilo aj NATO.

tehotná žena, žena pred pôrodom

Rakúšanky budú chodiť rodiť do Bratislavy

29.01.2020 20:47

Rodičky, ktorých pôrod sa skomplikuje, by mali začať voziť z rakúskeho Hainburgu do bratislavských nemocníc.

Andrea Kalavská

Kalavská: Slovenské zdravotníctvo je starý tanker

29.01.2020 18:51

Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 889
Celková čítanosť: 2213784x
Priemerná čítanosť článkov: 2490x

Autor blogu