Založ si blog

Skutočné Hry o tróny. . .

Televízna sága skončila, diváci sa dočkali konca, ale neboli spokojní s tým ako sa skončil príbeh boja o železný trón a médiá doteraz prinášajú rôzne informácie o seriáli…
Videla som prvé dve série, príbeh sa mi páčil. Bol celkom zaujímavý, ale prekážalo mi v ňom násilie, hrubé sexuálne scény a príliš veľa temného zla.
Áno, aj v bežnom živote a vo svete sa človek stretáva s násilím a zlom.
Ale…
V histórii ľudstva a najmä v civilizáciách, o ktorých si myslíme, že boli vyspelé v skutočnosti ľudský život nemal hodnotu. Moc bola vždy zaplatená životmi nevinných obetí. Tisícročia zomierajú bezmenné ľudské bytosti v mene túžby po moci, chamtivosti, mamonu. A pritom jedinou túžbou mnohých ľudí je život v pokoji a v mieri.
Človek je však zvláštne stvorenie, ak raz ochutná chuť moci a privonia k pachu krvi, zmení sa. Z mierneho a láskavého človeka sa dokáže stať bezcitný zabijak, ktorý si ide za svojim a nepozerá okolo seba, ako svojím konaním všetko ničí.
Spomínaný seriál a aj mnohé iné, ale aj rôzne pc hry, nahradili ľuďom skutočné prizeranie sa na násilie, ktorého boli v minulosti svedkami a stali sa náhradou bizarných hier v arénach, verejného násilia, mučenia a popráv. Podprahovo podsúvajú divákom a fanúšikom, že zlo, intrigy, vojny, násilie a zabíjanie je niečo normálne. Možno je to tým, že generácia, ktorá zažila na vlastnej koži hrôzy vojny už pomaly vymiera a ľudia pridlho žijú v relatívnom mieri a súčasné vojny sú ďaleko od nich.
Skutočné Hry o tróny sú však v našej spoločnosti a svete v plnom prúde a prebieha príprava na akceptovanie násilia a vraždenia.
To, čo ľudia pred pár desaťročiami, práve kvôli tomu, že poznali hrôzy vojny, odmietali a považovali za zločiny proti ľudskosti a hrubé porušovanie ľudských práv, začína byť ohrozované.
Hodnota ľudského života znova stráca svoj význam.
A to je skrytým zámerom Hier o tróny a podobných seriálov.
Zničiť v ľuďoch cit a svedomie. Postupne vytvoriť armádu bezcitných zabijakov, ktorí nebudú mať problém siahnuť iným na život, nebudú cítiť výčitky svedomia pri zabíjaní nevinných, nebude sa im hnusiť násilie a zlo, ktoré budú páchať.
V súčasnosti sa už deje mnoho násilia, vraždenie sa stáva bežným prostriedkom na vybavovanie si účtov, často pozeráme správy o tom, že sa vraždia deti navzájom v školách, či na správy z vojnových zón.
A ľudia, ktorí sa zabávajú na takýchto seriáloch si ani neuvedomujú, že zima skutočne prichádza.
Nie tá astronomická, ale tá v medziľudských vzťahoch, ktorá dokáže zničiť celé národy a štáty.
Žiaľ, už pár desaťročí znova žijeme v Hrách o tróny a tie sú rovnako plné túžby po moci, intríg, bezcitnosti, násilia a zla ako tie fiktívne, seriálové…
Verím však, že nepríde k tomu, že sa národy bezcitne začnú vyvražďovať v mene tých, ktorým na nich v skutočnosti nezáleží a prevládne obyčajná ľudská túžba po mieri a pokoji…

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.