Založ si blog

„Politické bľabotanie“

Malý krok pre Slovensko, ale veľký skok pre EÚ. Aj takouto voľnou parafrázou známeho výroku, by sa dalo nazvať zvolenie pani Nicholsonovej za predsedníčku výboru europarlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL).
Malým krokom pre Slovensko je, že pani Nicholsonová už nebude zapĺňať médiá svojimi duchaplnými vystúpeniami. Za jedno pamätné, si vyslúžila od nebohého politológa Michala Horského označenie: „Antropologický škandál ženstva“.
Veľkým skokom pre EÚ bude jej pôsobenie v europarlamente a prezentácia na takom vysokom poste, ku ktorému sa dostala politikárčením a nie pre svoje znalosti a odbornú spôsobilosť.
Pani Nicholsonová po svojom zvolení vyhlásila: „Ja som dosť taký človek činov. Ja dosť nemám rada také politické bľabotanie, nemám rada silné politické slová tam, kde sa vyžadujú činy“.
Žiaľ na Slovensku sme boli svedkami nielen jej „politického bľabotania, ale aj činov, ktoré pre obyčajných občanov nepriniesli nič pozitívne. Čo prinesú jej činy pre občanov Európy, ukáže budúcnosť.
A môžeme len dúfať, že teraz, keď prestala mať rada „politické bľabotanie“, začne rozprávať normálne, aj keď aj tento jej výrok, by sa dal vysvetliť rôznymi spôsobmi.
Úspech našej novej europoslankyne ukázal aj to, akým spôsobom europarlament pracuje a aké sú jeho priority. Akí ľudia sú doň zvolení a v ňom volení na významné posty. Môžeme vidieť, že sa stáva akýmsi klérom liberálneho náboženstva, ktoré postupne ovláda Európu.
Môžeme vidieť, ako sa „Starý kontinent“ stal miestom mocenských bojov európskych novofeudálov, ktorí si svoju moc kupujú za peniaze a ku občanom sa postupne začínajú správať ako ku poddaným, ktorí musia slepo poslúchať ich príkazy a nariadenia.
Takže slová o slobode, demokracii, európskych hodnotách sú v skutočnosti iba obyčajné „politické bľabotanie“, presne také isté ako nám denne servírujú mnohí naši ústavní činitelia spolu s tými európskymi. A nakoniec aj tí, ktorí sa chcú hrdiť činmi, ostanú len pri obligátnom „politickom bľabotaní“.
Zdroje:
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/519568-nicholsonovu-zvolili-za-predsednicku-vyznamneho-vyboru-europarlamentu/
https://www.aktuality.sk/clanok/709841/europarlament-zavrel-kaczynskeho-ludom-dvere-vytazilo-z-toho-slovensko/
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Zo-sposobu-akym-konala-pani-Nicholsonova-sa-mi-zdviha-zaludok-vravi-Michal-Horsky-298520

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica mali by dokončiť do par mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517629x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu