Založ si blog

„Politické bľabotanie“

Malý krok pre Slovensko, ale veľký skok pre EÚ. Aj takouto voľnou parafrázou známeho výroku, by sa dalo nazvať zvolenie pani Nicholsonovej za predsedníčku výboru europarlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL).
Malým krokom pre Slovensko je, že pani Nicholsonová už nebude zapĺňať médiá svojimi duchaplnými vystúpeniami. Za jedno pamätné, si vyslúžila od nebohého politológa Michala Horského označenie: „Antropologický škandál ženstva“.
Veľkým skokom pre EÚ bude jej pôsobenie v europarlamente a prezentácia na takom vysokom poste, ku ktorému sa dostala politikárčením a nie pre svoje znalosti a odbornú spôsobilosť.
Pani Nicholsonová po svojom zvolení vyhlásila: „Ja som dosť taký človek činov. Ja dosť nemám rada také politické bľabotanie, nemám rada silné politické slová tam, kde sa vyžadujú činy“.
Žiaľ na Slovensku sme boli svedkami nielen jej „politického bľabotania, ale aj činov, ktoré pre obyčajných občanov nepriniesli nič pozitívne. Čo prinesú jej činy pre občanov Európy, ukáže budúcnosť.
A môžeme len dúfať, že teraz, keď prestala mať rada „politické bľabotanie“, začne rozprávať normálne, aj keď aj tento jej výrok, by sa dal vysvetliť rôznymi spôsobmi.
Úspech našej novej europoslankyne ukázal aj to, akým spôsobom europarlament pracuje a aké sú jeho priority. Akí ľudia sú doň zvolení a v ňom volení na významné posty. Môžeme vidieť, že sa stáva akýmsi klérom liberálneho náboženstva, ktoré postupne ovláda Európu.
Môžeme vidieť, ako sa „Starý kontinent“ stal miestom mocenských bojov európskych novofeudálov, ktorí si svoju moc kupujú za peniaze a ku občanom sa postupne začínajú správať ako ku poddaným, ktorí musia slepo poslúchať ich príkazy a nariadenia.
Takže slová o slobode, demokracii, európskych hodnotách sú v skutočnosti iba obyčajné „politické bľabotanie“, presne také isté ako nám denne servírujú mnohí naši ústavní činitelia spolu s tými európskymi. A nakoniec aj tí, ktorí sa chcú hrdiť činmi, ostanú len pri obligátnom „politickom bľabotaní“.
Zdroje:
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/519568-nicholsonovu-zvolili-za-predsednicku-vyznamneho-vyboru-europarlamentu/
https://www.aktuality.sk/clanok/709841/europarlament-zavrel-kaczynskeho-ludom-dvere-vytazilo-z-toho-slovensko/
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Zo-sposobu-akym-konala-pani-Nicholsonova-sa-mi-zdviha-zaludok-vravi-Michal-Horsky-298520

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.