Založ si blog

„Politické bľabotanie“

Malý krok pre Slovensko, ale veľký skok pre EÚ. Aj takouto voľnou parafrázou známeho výroku, by sa dalo nazvať zvolenie pani Nicholsonovej za predsedníčku výboru europarlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL).
Malým krokom pre Slovensko je, že pani Nicholsonová už nebude zapĺňať médiá svojimi duchaplnými vystúpeniami. Za jedno pamätné, si vyslúžila od nebohého politológa Michala Horského označenie: „Antropologický škandál ženstva“.
Veľkým skokom pre EÚ bude jej pôsobenie v europarlamente a prezentácia na takom vysokom poste, ku ktorému sa dostala politikárčením a nie pre svoje znalosti a odbornú spôsobilosť.
Pani Nicholsonová po svojom zvolení vyhlásila: „Ja som dosť taký človek činov. Ja dosť nemám rada také politické bľabotanie, nemám rada silné politické slová tam, kde sa vyžadujú činy“.
Žiaľ na Slovensku sme boli svedkami nielen jej „politického bľabotania, ale aj činov, ktoré pre obyčajných občanov nepriniesli nič pozitívne. Čo prinesú jej činy pre občanov Európy, ukáže budúcnosť.
A môžeme len dúfať, že teraz, keď prestala mať rada „politické bľabotanie“, začne rozprávať normálne, aj keď aj tento jej výrok, by sa dal vysvetliť rôznymi spôsobmi.
Úspech našej novej europoslankyne ukázal aj to, akým spôsobom europarlament pracuje a aké sú jeho priority. Akí ľudia sú doň zvolení a v ňom volení na významné posty. Môžeme vidieť, že sa stáva akýmsi klérom liberálneho náboženstva, ktoré postupne ovláda Európu.
Môžeme vidieť, ako sa „Starý kontinent“ stal miestom mocenských bojov európskych novofeudálov, ktorí si svoju moc kupujú za peniaze a ku občanom sa postupne začínajú správať ako ku poddaným, ktorí musia slepo poslúchať ich príkazy a nariadenia.
Takže slová o slobode, demokracii, európskych hodnotách sú v skutočnosti iba obyčajné „politické bľabotanie“, presne také isté ako nám denne servírujú mnohí naši ústavní činitelia spolu s tými európskymi. A nakoniec aj tí, ktorí sa chcú hrdiť činmi, ostanú len pri obligátnom „politickom bľabotaní“.
Zdroje:
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/519568-nicholsonovu-zvolili-za-predsednicku-vyznamneho-vyboru-europarlamentu/
https://www.aktuality.sk/clanok/709841/europarlament-zavrel-kaczynskeho-ludom-dvere-vytazilo-z-toho-slovensko/
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Zo-sposobu-akym-konala-pani-Nicholsonova-sa-mi-zdviha-zaludok-vravi-Michal-Horsky-298520

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876542x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu