Založ si blog

„Politické bľabotanie“

Malý krok pre Slovensko, ale veľký skok pre EÚ. Aj takouto voľnou parafrázou známeho výroku, by sa dalo nazvať zvolenie pani Nicholsonovej za predsedníčku výboru europarlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL).
Malým krokom pre Slovensko je, že pani Nicholsonová už nebude zapĺňať médiá svojimi duchaplnými vystúpeniami. Za jedno pamätné, si vyslúžila od nebohého politológa Michala Horského označenie: „Antropologický škandál ženstva“.
Veľkým skokom pre EÚ bude jej pôsobenie v europarlamente a prezentácia na takom vysokom poste, ku ktorému sa dostala politikárčením a nie pre svoje znalosti a odbornú spôsobilosť.
Pani Nicholsonová po svojom zvolení vyhlásila: „Ja som dosť taký človek činov. Ja dosť nemám rada také politické bľabotanie, nemám rada silné politické slová tam, kde sa vyžadujú činy“.
Žiaľ na Slovensku sme boli svedkami nielen jej „politického bľabotania, ale aj činov, ktoré pre obyčajných občanov nepriniesli nič pozitívne. Čo prinesú jej činy pre občanov Európy, ukáže budúcnosť.
A môžeme len dúfať, že teraz, keď prestala mať rada „politické bľabotanie“, začne rozprávať normálne, aj keď aj tento jej výrok, by sa dal vysvetliť rôznymi spôsobmi.
Úspech našej novej europoslankyne ukázal aj to, akým spôsobom europarlament pracuje a aké sú jeho priority. Akí ľudia sú doň zvolení a v ňom volení na významné posty. Môžeme vidieť, že sa stáva akýmsi klérom liberálneho náboženstva, ktoré postupne ovláda Európu.
Môžeme vidieť, ako sa „Starý kontinent“ stal miestom mocenských bojov európskych novofeudálov, ktorí si svoju moc kupujú za peniaze a ku občanom sa postupne začínajú správať ako ku poddaným, ktorí musia slepo poslúchať ich príkazy a nariadenia.
Takže slová o slobode, demokracii, európskych hodnotách sú v skutočnosti iba obyčajné „politické bľabotanie“, presne také isté ako nám denne servírujú mnohí naši ústavní činitelia spolu s tými európskymi. A nakoniec aj tí, ktorí sa chcú hrdiť činmi, ostanú len pri obligátnom „politickom bľabotaní“.
Zdroje:
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/519568-nicholsonovu-zvolili-za-predsednicku-vyznamneho-vyboru-europarlamentu/
https://www.aktuality.sk/clanok/709841/europarlament-zavrel-kaczynskeho-ludom-dvere-vytazilo-z-toho-slovensko/
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Zo-sposobu-akym-konala-pani-Nicholsonova-sa-mi-zdviha-zaludok-vravi-Michal-Horsky-298520

Danko „gate“. ..

29.01.2020

Tak a máme novú aféru, ktorú média predhodili publiku lačnejúcemu po lacnej zábave. Ale je to skutočne lacná zábava? Dozvedeli sme sa, že pán Danko si telefonoval so slovenskou Žužou Hari, viac »

Chcela by som. ..

26.01.2020

Chcela by som... Mnoho a takmer nič, smiať sa, plakať, pobozkať Ťa, jednoducho iba žiť... Chcela by som... Málo a pritom veľa, unavená milovaním zaspávať nahá vedľa Tvojho tela... Chcela viac »

Tak ako to vlastne je?

23.01.2020

Čítala som správy v mainstreamových médiách o utorkovom proteste „antifašistických bojovníkov“ v Levoči, ktoré organizovali strany pána Kisku a Trubana. A potom som si pozrela video, ktoré viac »

Libya

Turecko označilo Francúzsko za hlavného pôvodcu nestability v Líbyi

29.01.2020 22:06

V Líbyi vypukol chaos po povstaní z roku 2011, ktoré leteckými údermi podporilo aj NATO.

tehotná žena, žena pred pôrodom

Rakúšanky budú chodiť rodiť do Bratislavy

29.01.2020 20:47

Rodičky, ktorých pôrod sa skomplikuje, by mali začať voziť z rakúskeho Hainburgu do bratislavských nemocníc.

Andrea Kalavská

Kalavská: Slovenské zdravotníctvo je starý tanker

29.01.2020 18:51

Bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská to povedala na konferencii tieňových ministrov zdravotníctva.

kia

Žilinskej Kii hrozí zastavenie výroby

29.01.2020 18:15

Štrajk autodopravcov zašiel už do krajností. Blokáda hraníc vyústila do obmedzenia automobiliek, na ktoré je odkázané slovenské hospodárstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 889
Celková čítanosť: 2213721x
Priemerná čítanosť článkov: 2490x

Autor blogu