Výzva k ľudskosti. . .

Udalosti posledných dní ukázali, aké krehké sú v našom štáte pokoj, bezpečnosť obyvateľov, ale aj politická stabilita.
Média a opoziční politici už pár dní obviňujú bez dôkazov, vynášajú rozsudky bez súdu, vytĺkajú politický kapitál z nešťastia iných.
Podľa nenávistných reakcií a tlaku médií je zrejmé, že si zo zavraždeného novinára, bez štipky úcty voči nemu, vyrobili sakrálnu obeť a zneužívajú jeho smrť na dosiahnutie svojich chorobných túžob po moci.
Nie je to tak dávno, ako bola podobným spôsobom zneužívaná v Rusku smrť opozičného politika Nemcova na podobné ciele, zničiť stabilitu krajiny, rozvrátiť spoločnosť, zasiať strach a nenávisť, vyburcovať ľudí k násiliu.
Výsledok podobných snáh máme neďaleko za hranicami, na Ukrajine, ktorá sa stala miestom občianskej vojny, nekontrolovaného násilia a teroru na nevinnom obyvateľstve.
Všetky udalosti posledných dní nasvedčujú tomu, že podobný prevrat sa chystá aj u nás.
Výstrahou pre neposlušných mala byť policajná razia v Rostasovom dome a udalosti pred tým, ktoré mali ostatným ukázať, že ľudia so „správnym názorom a na právnej strane“ sú nedotknuteľní.
Nenechajme sa zviesť ľuďmi, ktorým na nás nezáleží a sme pre nich len ako to sami nazvali „odpadom“ a zdrojom obživy, k nenávisti a násiliu.
Ostaňme ľuďmi a nie bezduchými bábkami v rukách tých, ktorí fanaticky túžia po čoraz väčšej moci.
Nedopusťme, aby sa zneužívala nevyšetrená vražda na mocenské ciele chamtivcov.
Ostaňme ľuďmi a povedzme NIE nenávisti, ktoré šíria média a politici.
Nezabúdajme na obyčajnú ľudskosť, ktorá je dôležitejšia ako mocenské chúťky tých, ktorí žijú z nešťastia a vykorisťovania obyčajných ľudí.
Nezabúdajme na spolupatričnosť, ktorá by nás mala spájať a zabudnime na nenávisť, ktorá je cestou do pekla.
Nezabúdajme, že zlo plodí len zlo, nenávisť ešte väčšiu nenávisť, strach a násilie na bezbranných.
Pred necelými tridsiatimi rokmi obyvatelia vyšli do ulíc práve kvôli tomu, že im bola predhodená fiktívna obeť komunistickej policajnej brutality. To že to bolo klamstvo a žiadny zavraždený študent Martin Šmíd neexistoval, sa ľudia dozvedeli, až keď už bolo veľmi neskoro.
Dôsledky si nesieme doteraz.
Slobodu a demokraciu má len vyvolená skupina ľudí, ktorá túži po čoraz väčšej moci.
Nezabudnime byť ľuďmi a nenechajme sa stále klamať.
Každý z nás by si mal ujasniť, čo je pre neho dôležité. Či sú to plné vrecká ľudí, ktorým na nás nezáleží, alebo jeho najbližší a priatelia.
Či je to fanatická nenávisť a zlo, ktoré plodí stach a násilie, alebo obyčajné pokojné chvíle a život všetkých nás.
Prečo toto všetko mocní sveta a ich lokaji robia?
Prečo nás nenechajú žiť v pokoji a mieri?
Dokedy budú mať stále málo?
Jedinou zbraňou proti nenávisti a zlu je obyčajná ľudskosť, láska a dobro.
Viem, že sa budem opakovať, ale pokiaľ dobro neurobí nič, tak zlo zvíťazí.

Alternatíva a „alternatíva“…

23.06.2026

Minulý týždeň som na sociálnych sieťach a v niektorých alternatívnych médiách zachytila podivnú „vojnu jej predstaviteľov“, ktorá začala tzv. „alternatívu“ rozdeľovať. Nie, nebudem sa tu rozpisovať o aktéroch tejto „vojny“, ale o tom, čo ukázala nielen o tých, ktorí sa hrajú na predstaviteľov „alternatívy“, ale aj o spoločnosti [...]

Slavjan

04.05.2026

„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,457
Celková čítanosť: 6534469x
Priemerná čítanosť článkov: 4485x

Autor blogu