Založ si blog

Svet falošných ilúzií. . .

Pred pár dňami, som jednému z mojich priateľov, poslala hudbu. Skladbu, ktorá bola doplnená videom, so scénami z jednej veľmi známej počítačovej hry. Scénky vyzerali veľmi realisticky, aj keď všetko bolo vytvorené počítačovou grafikou.
Obaja sme boli prekvapení z dokonalého sveta falošných ilúzií.
V skutočnosti v takomto svete žijeme. Sme obklopení falošnými ilúziami, ktorým veríme, že sú pravdivé.
Žijeme vo svete falošného šťastia, dokonalosti a krásy, bohatstva.
Žijeme vo svete falošných citov, lásky a priateľstva.
Žijeme vo svete falošných hodnôt a morálky.
Mnohí ľudia, už nedokážu odlíšiť realitu od sveta týchto falošných ilúzií.
Žijú v bubline šťastia, ktoré im prináša konzumná spoločnosť. Spoločnosť, ktorá dokonalosť a krásu človeka vníma povrchným spôsobom, hlásajúcim, že len mladý, módne nahodený človek, s vyšportovanou a štíhlou postavou môže byť krásnym. Tento kult krásy mladosti a tela, naopak dokázal zničiť mnoho ľudí, ktorí sú už len karikatúrami samých seba.
V oblasti umenia sú obdivované a považovanú za krásne a dokonalé diela, ktoré v mnohých vyvolávajú pocit hnusu, ale vraj sú krásne a dokonalé tým, že „šokujú“.
Ľuďmi okázalé hromadenie hmotných vecí, len aby ukázali tým ostatným, že na to majú, tiež prináša ilúziu falošného šťastia a bohatstva. Ukáže sa to najmä vtedy, keď vidíme, že koľkí si toto všetko, si mnohí kupujú na dlh.
Virtuálny priestor falošného priateľstva, kde sú za priateľov považovaní anonymní ľudia, ktorí lajkujú príspevky a vyjadrenia, zverejňované zo súkromia mnohých , ktorí veria falošnému svetu citov, ničia skutočnú hodnotu priateľstva. Lascívne predvádzanie sa ľudí, nahota a sex na predaj, vytvárajú zdeformovaný pohľad na lásku.
Svet, riadiaci sa jedinou hodnotou, ktorou sú peniaze a bohatstvo, považuje život vo falošných ilúziách pravdy za normálny. Pravdy, vytváranej tak, aby slúžila tým, ktorí ovládajú ľudí žijúcich vo svete falošných ilúzií.
A ľudia?
Tí si vďaka dokonalým ilúziám neuvedomujú klamlivosť toho, čo ich obklopuje. Veria tomu, čo vidia a tomu, čo počujú. Mnohým tento svet falošných ilúzií vyhovuje. Myslia si, že slobodne premýšľajú a rozhodujú o vlastnom živote, ale vôbec si neuvedomujú, že preberajú myšlienky a názory, ktoré sú im predkladané svetom falošných ilúzií.
Svet falošných ilúzií je presne taký istý ako „vymakaná“ počítačova hra. Dokonale prepracovaný, krásny, dokáže zaujať, ale v skutočnosti klamlivý, virtuálny, prázdny a bezduchý. Prinášajúci síce chvíľkové potešenie, ale o to krutejšie precitnutie do skutočného sveta, bez falošných ilúzií.

Vďaka milý Navaja MM za inšpiráciu.

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.