Založ si blog

Falošná a nečistá hra. . .

Takto označil politické aktivity iniciatívy Za slušné Slovensko opozičný politik Igor Matovič vo svojom rozhovore pre portál PL.
Falošnou a špinavou hrou, bolo zneužitie vraždy mladého novinára a jeho priateľky, ktorí štyri dni po ich zavraždení nikomu, okrem rodiny nechýbali, na politické ciele, hneď od začiatku.
Ako inak, ako falošnou a špinavou hrou sa dá nazvať obviňovanie bez dôkazov, mediálne lynčovanie, pokus o prevrat a prevzatie moci, ktoré nastalo ihneď po odhalení vraždy?
Čím boli protesty, ktoré boli organizované a podporované práve opozíciou a aj pánom Matovičom, na ktorých poslúžili naše „celebrity“, ktoré si otvárali ústa naplno a prejavili svoju oddanosť svojim chlebodarcom?
A ako nazvať mediálny hon na čarodejnice a vynášanie rozsudkov bez súdu, ktorý spustili maistreamové média proti vláde ihneď po vražde?
Áno, tento pokus o prevrat na Slovensku bol falošnou a špinavou hrou, presne tak ako bol falošnou a špinavou hrou Zamatový prevrat, za ktorým stáli rovnakí ľudia. Takým istým bol aj Bicyklový majdan, keď opozícia dostala štedrú dotáciu, aby mohla oklamať ľudí a znova využiť ich naivitu a dostať sa k moci a poslúžiť svojim mecenášom výpredajom všetkého cenného, čo tento štát vlastnil.
Špinavou a falošnou hrou sú aj reči o demokracii a slobode a antikomunistická hystéria, ktoré títo ľudia šíria cez masmédiá.
Už tridsať rokov sme práve touto „falošnou a nečistou“ hrou zaťahovaní do reálnej „hry o tróny“ mocných tohoto sveta a sme len pešiakmi v ich boji o moc.
Neviem, čo očakávali opoziční politici od ľudí, ktorí od začiatku stoja za študentskými pochodmi a po-Slušným Slovenskom.
Prevrat sa nekonal, ľudia už majú plné zuby protestov a krikľúňov. Nekonali sa ani predčasné voľby a plánované prevzatie moci a opozícia znova nesplnila to, čo mala.
Pochody za slušné Slovensko boli politickou akciou hneď od začiatku.
Boj o moc je vždy špinavou a falošnou hrou, ale to by naši páni politici mali vedieť, pretože práve oni, sú hlavnými aktérmi tých hier.
Aj v politike platí, že to, čo politici zasejú, to aj žnú.

Stratené chvíle. ..

17.01.2019

Počítam stratené chvíle a hľadám v nich plamienky našich túžob, tlejúce v čriepkoch šťastia... V spomienkach na jemné dotyky končekov prstov, zaborených do vlasov a drobné bozky v dlaniach. viac »

Čo priniesol 17. november 89? . . .

16.11.2018

Slobodu, ktorá sa zmenila na anarchiu, ale aj na ekonomickú, energetickú a potravinovú závislosť a aj na stratu suverenity a sebaobrany štátu... Demokraciu, ktorá sa zmenila otvorenú politickú viac »

Jeden deň. . .

14.11.2018

Raz príde deň, jeden obyčajný deň, keď ma zovrieš v náručí a mlčky si povieme všetko. Tlkot našich sŕdc, utíši hlučné ticho samoty. Chceš počuť ich spoločnú pieseň? Chceš počuť viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 695
Celková čítanosť: 1337421x
Priemerná čítanosť článkov: 1924x

Autor blogu

Kategórie