Založ si blog

Falošná a nečistá hra. . .

Takto označil politické aktivity iniciatívy Za slušné Slovensko opozičný politik Igor Matovič vo svojom rozhovore pre portál PL.
Falošnou a špinavou hrou, bolo zneužitie vraždy mladého novinára a jeho priateľky, ktorí štyri dni po ich zavraždení nikomu, okrem rodiny nechýbali, na politické ciele, hneď od začiatku.
Ako inak, ako falošnou a špinavou hrou sa dá nazvať obviňovanie bez dôkazov, mediálne lynčovanie, pokus o prevrat a prevzatie moci, ktoré nastalo ihneď po odhalení vraždy?
Čím boli protesty, ktoré boli organizované a podporované práve opozíciou a aj pánom Matovičom, na ktorých poslúžili naše „celebrity“, ktoré si otvárali ústa naplno a prejavili svoju oddanosť svojim chlebodarcom?
A ako nazvať mediálny hon na čarodejnice a vynášanie rozsudkov bez súdu, ktorý spustili maistreamové média proti vláde ihneď po vražde?
Áno, tento pokus o prevrat na Slovensku bol falošnou a špinavou hrou, presne tak ako bol falošnou a špinavou hrou Zamatový prevrat, za ktorým stáli rovnakí ľudia. Takým istým bol aj Bicyklový majdan, keď opozícia dostala štedrú dotáciu, aby mohla oklamať ľudí a znova využiť ich naivitu a dostať sa k moci a poslúžiť svojim mecenášom výpredajom všetkého cenného, čo tento štát vlastnil.
Špinavou a falošnou hrou sú aj reči o demokracii a slobode a antikomunistická hystéria, ktoré títo ľudia šíria cez masmédiá.
Už tridsať rokov sme práve touto „falošnou a nečistou“ hrou zaťahovaní do reálnej „hry o tróny“ mocných tohoto sveta a sme len pešiakmi v ich boji o moc.
Neviem, čo očakávali opoziční politici od ľudí, ktorí od začiatku stoja za študentskými pochodmi a po-Slušným Slovenskom.
Prevrat sa nekonal, ľudia už majú plné zuby protestov a krikľúňov. Nekonali sa ani predčasné voľby a plánované prevzatie moci a opozícia znova nesplnila to, čo mala.
Pochody za slušné Slovensko boli politickou akciou hneď od začiatku.
Boj o moc je vždy špinavou a falošnou hrou, ale to by naši páni politici mali vedieť, pretože práve oni, sú hlavnými aktérmi tých hier.
Aj v politike platí, že to, čo politici zasejú, to aj žnú.

Čas slnečníc. . .

19.07.2018

Nedávno som cestovala autobusom do blízkeho mesta. Pri ceste bolo veľké pole rozkvitnutých slnečníc. Slnečnice sú spolu s ružami mojimi najobľúbenejšími kvetmi. Neovplývajú elegantnou krásou viac »

Západné hodnoty. . . Oslava víťazstva.

18.07.2018

Pozerala som tie veľkolepé oslavy víťazstva majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré zachvátili Francúzsko. Rozbité ulice, výklady, zničené autá, domy... Dvaja mŕtvi, ťažko zranené deti, policajné viac »

Nemý výkrik. . .

14.07.2018

Nemý výkrik mojej duše sa rozliehal v tichu večnosti. Kričala som bez slov, plakala bez sĺz. Narážala do hrubých stien klietky života. Nie, už nepočítam pády, ani rany a jazvy. Sama bez svedkov, viac »

polícia, kukláči, pušky, zbrane, mafia, záťah, špeciálne jednotky, kriminalita, vražda, krádež, zločin, vyšetrovanie

Polícia vyšetruje brutálny útok v Žiline

23.07.2018 19:10

Ďalšia brutálna bitka na ulici, tentoraz v Žiline. Napadnutí mali byť až traja ľudia.

migranti, územie nikoho

Utečencov nebijeme, bráni sa chorvátska polícia

23.07.2018 19:01

Chorvátska polícia poprela informácie, že pohraničníci používajú násilie proti utečencom, ktorí sa pokúšajú do krajiny dostať z Bosny a Hercegoviny.

Afrín

Turecký súd potvrdil dlhé väzenie pre dvoch Čechov, na odvolanie môžu zabudnúť

23.07.2018 18:23

Turecký najvyšší súd potvrdil Čechom Markéte Všelichovej a Miroslavovi Farkasovi trest šesť rokov a tri mesiace väzenia za spoluprácu s kurdskými milíciami.

bitcoin

Kurz bitcoinu sa zotavuje, vyšplhal sa na dvojmesačné maximum

23.07.2018 18:16

Bitcoin sa zotavuje z víkendového výpredaja a jeho kurz, ktorý smeruje už k hranici 8000 USD (6828,27 eura), v pondelok vyskočil na 2-mesačné maximum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 1129900x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie