A zas tá protiruská hystéria. . .

Pomaly neprejde deň, aby nás náš „mienkotvorný bulvár“ nepostrašil proruskou propagandou.
Európsky parlament vraj presne vie, kto sú najväčší propagátori proruskej propagandy, pomenoval zodpovedných za novú studenú vojnu a obvinil Rusko z ohrozovanie Európskych záujmov.
O proruskej propagande som už písala, ale o protiruskej hystérii nie.
Nuž, ani sa nečudujem, že taká hystéria nastala a nabrala na obrátkach teraz po prezidentských voľbách v USA, v ktorých mainstream a tzv. Demokracia, ktorú tak propaguje dostali poriadnu nakladačku. A myslím si, že zaslúženú.
Mainstreamovým médiam v USA a hlavne tu v Európe a aj u nás na Slovensku poriadne tečie do topánok, boja sa toho, že ľudia budú požadovať, aby uverejňovali pravdu, lenže tá je v dnešnej dobe dosť potláčaná. Vyzerá to tak, že štedré dotácie pre mimovládne organizácie, ktoré neustále šíria jednostrannú propagandu a robia rozbroje v spoločnosti, skončia a ľudia, ktorí sa živia takýmto spôsobom, zrazu nebudú mať žiadny vplyv na dianie či už u nás, ale aj v celej Európe. A tak si vymysleli historku o zlej ruskej propagande, ktorá ohrozuje Európske záujmy. To, že ľudia majú dosť ich pokrytectva, klamstiev a špiny si vôbec nechcú pripustiť . Takisto odmietajú akúkoľvek zodpovednosť za svoje zlyhanie a za to, kam Európu priviedli. Najjednoduchšie je hodiť vinu, za to, že náš kontinent je na pokraji záhuby na niekoho iného. Tento raz je to Rusko a hlavne prezident Putin, ktorý odmietol tancovať, ako bruselskí psychopati pískajú…
A aké sú to tie Európske záujmy?
V prvom rade to je celková kontrola obyvateľov celej Európy. Státisíce migrantov poslúžili na to, aby boli ľudia trvalo držaní v strachu a napätí, preto aj tie správy o neustálych útokoch migrantov.
Teroristické útoky poslúžili na to, aby EÚ parlament schválil zákony o sledovaní obyvateľov Európy, v podstate každého z nás môžu obviniť z terorizmu.
Dosiahli to, že nás v držia ako psov na reťaziach, lenže také psy ešte brešú, takže treba zamedziť aj tomu.
Protiruská hystéria o škodlivosti proruskej propagandy má za cieľ len jedno – obmedziť slobodu slova za každú cenu.
V celej Európe to vrie. O tom mainstreamové média neinformujú, len sem tam nejaká suchá nič nehovoriaca správa.
To, že žijeme v totalite si ľudia začali pomaličky uvedomovať a preto nás chcú umlčať.
Za to, v akej stoke žijeme Rusko a prezident Putin nemôžu. To všetko majú na svedomí tí, ktorí sa sami pasovali za Európske elity.
Ľudia v USA prejavili svoj názor. Myslím si, že je čas, aby tak urobili aj ľudia v Európe a nenechali sa neustále zastrašovať a vydierať.

Konflikt USA a Izraela v Iráne ako otvorená vojna proti BRICS a zlyhanie medzinárodných organizácií. . .

23.06.2025

Brazílsky novinár Pepe Escobar pred pár dňami označil podstatu útoku Izraela na Irán, ako vojnu proti medzinárodnému hospodárskemu zoskupenie BRICS, ktoré vzniklo 16. júna 2009 a jeho pôvodnými členmi boli Brazília, Rusko, India, Čína a v roku 2011 sa jej členom stala Juhoafrická republika. V roku 2024 sa novými členmi zoskupenia stali Etiópia, Egypt, Irán, [...]

Za názor do väzenia?

12.06.2025

Keď som včera čítala príspevok Daga Daniša od odsúdení estónskej novinárky ruského pôvodu Svetlany Burcevovej kvôli tomu, že spolupracovala s ruskými štátnymi médiami spomenula som si na Jožku Jabůrkovú, českú ľavicovú novinárku, ktorá bola kvôli svojim názorom zatknutá nacistami a odvlečená do koncentračného tábora Ravensbrück, kde po krutom [...]

Gangsterská vojna…

02.06.2025

Včera večer som si pozrela prvú časť filmu Sergia Leoneho „Vtedy v Amerike“ a odporúčam si pozrieť tento film každému, kto chce pochopiť podstatu vedenia vojny „kolektívneho západu“ proti Rusku. Tzv. „koalícia ochotných“ veľmi pripomína aktérov z tohto filmu. Aj keď je film opisovaný ako príbeh priateľov, v skutočnosti to nie sú priatelia, [...]

Cessna / Courier Freighter / Plane /

V Rakúsku sa zrútilo malé lietadlo, zahynuli štyria Nemci

05.07.2025 19:32

Príčina havárie dosiaľ nie je známa.

Grécko, požiar, hasiace lietadlo, hasiči, hasenie, Atény

Na gréckom ostrove Eubója vyčíňa požiar, na Kréte je už prevažne pod kontrolou

05.07.2025 18:30, aktualizované: 18:50

Pre ostrov Eubója i viacero častí Grécka platila v sobotu zvýšená výstraha pred rizikom vzniku lesných požiarov.

hasič, požiarnik, požiar, oheň, hasenie

Lesný požiar v Kalifornii pohltil už vyše 28-tisíc hektárov porastov

05.07.2025 18:18

Podľa AFP ide o dosiaľ najrozsiahlejší tohoročný lesný požiar v Kalifornii.

Dominik Duka

Emeritný pražský arcibiskup Duka sa Slovákom ospravedlnil za Čechov, ktorí ich poučujú o demokracii

05.07.2025 16:12

Vyzdvihol význam vierozvestcov pri formovaní základov štátnosti v strednej Európe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,432
Celková čítanosť: 5947692x
Priemerná čítanosť článkov: 4153x

Autor blogu