Slovensko potrebuje riešenia krízy a nie ďalšie „zmarené referendum“

 

Slovensko a Slovákov čaká nová petičná akcia, ktorú spustila opoziční strana Smer SD a ktoré podporujú aj strany Hlas SD a SNS. Zazneli slová o úspore peňazí, ak by sa podarilo vyzbierať podpisy občanov čo najskôr a následné referendum, by bolo spojené s komunálnymi voľbami.

Ľudia sa dozvedeli nové referendové otázky, pozreli si tlačovku, čítajú názory rôznych súčasných  odborníkov na právo a ústavné právo. A ako dopadne táto akcie z dielne opozície ukáže zasa len čas…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Čo mne osobne  ako občanovi SR dlhodobo chýba, sú konkrétne návrhy riešení opozície  ako prekonať krízu, v ktorej sa SR ocitla po vládnutí súčasnej vlády.

Videla som množstvo tlačových besied, či vyjadrení opozičných politikov, čítam statusy na soc. sieťach, ale to najdôležitejšie, čo by malo občanov najviac zaujímať, chýba.

Opoziční politici doteraz stále  iba  pomenovávajú problémy  spoločnosti , štátu a občanov, ktoré sú skutočne také obrovské, že SR sa ocitla na existenčnom dne a vyzerá to tak, že definitívny kolaps štátu je veľmi blízko. To, že súčasná vláda spôsobila obrovské škody, ktoré sa budú ťažko naprávať, je zrejmé každému triezvo uvažujúcemu človeku, ktorý nie je fanatickým prívržencom ktorejkoľvek z politických strán. A uvedomili si ich aj mnohí voliči súčasných vládnych strán.

Áno, Slovensko už dva roky nefunguje ako suverénny a právny štát. Ekonomika, zdravotníctvo, školstvo, sociálna sféra a v podstate celý chod štátu už idú iba akýmsi  spomaleným zotrvačným spôsobom a vyzerá to, že všetci už iba  čakajú, ako dlho  všetko potrvá, kým nastane úplný kolaps.

A politické elity?

Kým jedna strana zámerne likviduje štát, tak druhá, súčasná opozičná,  sa prizerá  a kritizuje a vytĺka z biedy štátu politický kapitál, ktorý by jej pomohol  opäť  sa dostať k moci.

A občania?

Tí sa žiaľ  stali rukojemníkmi politických hier o tróny. Sú zaplavení obrovským informačným balastom, ktoré šíria média. Podstatou tejto mediálnej manipulácie je  vyvolať v ľuďoch dojem, že ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť oveľa horšie.  Zastrašovanie občanov politikmi zo všetkých strán politického spektra a  vyvolávanie beznádeje,   má za úlohu vzbudiť v ľuďoch myšlienku, že súčasné problémy krízy na Slovensku nemajú riešenie.

A preto ich ani neponúkajú.

Pretože napriek tomu, že sa začala nová petičná akcia, v  skutočnosti namiesto riešení problémov, ponúkajú iba výmenu jedných politických bábok za druhé.

A to je príliš málo na to, aby sa tento štát prebral zo stavu klinickej smrti  opäť k životu.

Žiaľ,  nastala veľmi krutá hra o tróny, doslova ruvačka o korytá, v ktorej sa občania štátu stali jej rukojemníkmi. Kým jedni sú v štádiu, že rabujú ako po mŕtvom, tak  tí druhí si vytvárajú imidž spasiteľov a záchrancov štátu, len aby sa znova mohli dostať k moci.

Nie, nezaujíma ich bieda občanov  a štátu, pretože oni samotní žijú v oveľa horšej biede, v morálnej biede.  A kvôli tejto ich morálnej biede, na Slovensku zavládla nenávisť medzi ľuďmi, hnev a frustrácie, ktoré spôsobujú kultúrny a mravný úpadok spoločnosti.

Ale občania, aby dokázali prežiť vo vlastnom štáte, potrebujú konkrétne riešenia problémov a nie iba ďalšie prázdne politické  gestá…

Pretože na všetky problémy a hlavne na tie, ktoré vyzerajú ako neriešiteľné, sú riešenia…

Dehumanizácia človeka Róberta Fica nie je recesiou…

16.05.2025

Včera som si prečítala krátky článok v ktorom sa písalo o tom, že na soc. sieťach sa objavila pozvánka na recesistické podujatie „Pif-paf fest Handlová“, ktorý sa mal konať včera v deň výročia atentátu na premiéra R. Fica. Pri čítaní programu tohto „recesistického“ podujatia som pochopila, že na Slovensku je situácia oveľa horšia ako si ľudia [...]

„Pfizergate“ nie je iba „megaškandál“ EÚ…

15.05.2025

Po včerajšom rozhodnutí Súdneho dvora EÚ, v ktorom súd skonštatoval, že Európska komisia pochybila, keď odmietla zverejniť textové správy predsedníčky EK Ursuly von der Leyen, ktoré si vymieňala so šéfom farmaceutickej spoločnosti Pfizer Albertom Bourlom. Sprístupnenie týchto správ žiadala novinárka z The New York Times Matina Stevisová. EK jej žiadosť [...]

Padli posledné masky „demokracie“…

09.05.2025

Pobaltské štáty a Poľsko nepovolili prelet slovenského vládneho špeciálu na ktorého palube bola delegácia s premiérom Róbertom Ficom a snažili tak zmariť účasť slovenského premiéra na oslavách 80. výročia konca 2. svetovej vojny v Moskve. Týmto činom padli posledné masky „demokracie“, ktorou sa zaštiťuje celá EÚ a bruselský režim ukázal svoju [...]

koronavírus očkovanie  vakcína

Schválili pandemickú dohodu. Slovensko sa zdržalo, nebolo jediné. Aj Poľsko, Irán či Izrael

19.05.2025 21:57

Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je orgánom WHO, v pondelok podporilo znenie globálnej Pandemickej dohody.

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy

Lídri Británie, Francúzska a Kanady pohrozili Izraelu 'konkrétnymi krokmi' za Gazu

19.05.2025 19:40

Británia, Francúzsko a Kanada tvrdia, že nebudú nečinne prihliadať "nehoráznym akciám" Netanjahuovej vlády a prijmú "konkrétne kroky".

Peter Kotlár / Robert Fico /

Slovensko proti celému svetu: Pandemickú zmluvu chcú vedci a lekári, Fico ju odmieta. Presvedčiť sa ho snažil aj šéf WHO

19.05.2025 19:30

Peter Pellegrini má právo v prípade pandemickej zmluvy rozhodnúť sám, bez vlády.

Donald Trump a Vladimir Putin

Putin: Rusko je pripravené pracovať na memorande o budúcich mierových rozhovoroch. Trump: Rusko a Ukrajina začnú okamžite rokovania o mieri

19.05.2025 18:44, aktualizované: 21:22

Kyjev a jeho partneri v snahe ukončiť vojnu Kyjeva s Moskvou zvažujú podľa Zelenského usporiadanie stretnutia lídrov Ukrajiny, Ruska, USA, EÚ a Británie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,429
Celková čítanosť: 5894710x
Priemerná čítanosť článkov: 4125x

Autor blogu