Prínos EÚ pre Slovensko. . .

Aj keď som v médiách videla správu o tom, že na Slovensku bol pokorený rekord v účasti vo voľbách do EP, 20% účasť voličov v týchto voľbách, vypovedá o tom, ako v skutočnosti EÚ a EP vnímajú bežní občania na Slovensku.
Mňa osobné zaujali tv reportáže, ktoré vysielali televízie z volebného dňa.
Práve v nich bolo najlepšie vidieť akým prínosom je pre Slovensko EÚ.
V sobotu večer som úchytkom zachytila rozhovor s M. Šefčovičom, ktorý hovoril o potrebe účasti vo voľbách, ale aj o význame EP. Nie, nezaujali ma jeho slová, ale prostredie, v ktorom bol rozhovor natáčaný.
Volebná miestnosť bola v budove, kde mali na stenách nátery staré viac ako 30 rokov, ktoré sa od čias socializmu nepoužívajú. Prastaré kovové dvere, aké sme mali kedysi v starej škole.
V nedeľu som sledovala reportáž, kde bola spomínaná volebná miestnosť V škole na Majerníkovej ulici v Bratislave. Znova boli použité podobné zábery, prastará maľovka, guma na podlahách, staré okná a dvere, takisto aj fasáda z čias socializmu.
V EÚ sme 15 rokov a Slovensko krášlia tabule, kde všade boli použité financie z EÚ.
Napríklad pri školách, kde boli vymenené okná a urobená nová farebná fasáda na budovách, ktoré boli masovo stavané v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, ale vnútrajšok ostáva taký, ako ho vybudovali „nenávidení komunisti“.
Alebo pri cestách, ktoré sú opravované z financií EÚ a ktoré sú po roku používania v rovnakom stave ako boli pred opravou.
Príkladov by som mohla písať veľké množstvo.
Akým prínosom je EÚ pre náš štát?
Vstup do EÚ sprevádzala zvláštna eufória, aj napriek tomu, že Slovensko bolo vystavené drastickým politickým , ale najmä ekonomickým reformám, ktoré boli nazvané „integračný proces“.
V súčasnosti občania vidia, čo všetko obnáša členstvo SR v EÚ.
Stali sme členom s lacnou pracovnou silou, ktorá je využívaná nielen v automobilkách v našom štáte, ale aj masovo vyvážaná za hranice a politici hovoria o slobode cestovania a ekonomickom raste.
Stali sme sa jednou veľkou skládkou, kam sa vyváža potravinový odpad zo západnej Európy a naša potravinová sebestačnosť nie je ani 40%, argument západných politikov bol, že aj tak nám chutí len takýto odpad.
Musíme žobrať o financie, aby sme mohli aspoň opraviť to, čo bolo postavené za socializmu, pretože stavať sa u nás môžu len obrovské nákupné centrá.
Rozmohol sa oligarchický spôsob vládnutia a nastáva obdobie novej totality, kde sa občan stal rukojemníkom vo vlastnom štáte, kde sa často nemôže domôcť vlastných práv.
Stali sme sa štátom, kde o rovnoprávnosti so západnými štátmi môžeme len snívať.

Zdroje:
https://www.ta3.com/clanok/1155969/pokorili-sme-rekord-o-eurovolby-bol-doteraz-najvyssi-zaujem.html
https://www.ta3.com/clanok/1155954/prekvapenie-v-lsns-aj-u-vitazov-kto-sa-od-nas-dostal-do-bruselu.html

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

Myšlienky 29

07.04.2026

Všetci tí pyšní „vládcovia sveta a zeme“, ktorí vedome pre svoj vlastný prospech a zisk ničia ľudstvo a devastujú celú planétu, zabúdajú na jednu dôležitú vec. Zabúdajú na to, že samotná planéta Zem sa môže začať brániť voči ich vražednej svojvôli a zastaviť ich šialenstvo a besnenie. Devana 7. 4. 2026 Zamyslenie bolo [...]

Láska nad zlato…

03.04.2026

V súčasnosti si len málo ľudí uvedomuje, koľko pravdy a múdrosti sa skrýva v našich rozprávkach. Dnes som si pozrela rozprávku Soľ nad zlato, natočenú v roku 1982 a odrazu som videla v biede kráľovstva kráľa Pravoslava, ktorý vyhnal svoju najmladšiu dcéru, lebo ho ľúbila „iba ako soľ“, biedu nášho skutočného sveta. Pretože tento náš svet, naša [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Nielen Pokrovsk či Kosťantynivka. Rusi zintenzívnili útoky po celej frontovej línii

27.04.2026 07:09

Veliteľ ukrajinskej armády Olexandr Syrskyj sa stretol s náčelníčkou generálneho štábu kanadských ozbrojených síl Jennie Carignanovou.

danovy urad, bratislava, dan

Naša byrokracia siaha až za štátne hranice. Slováci v cudzine narážajú na problémy s úradmi

27.04.2026 07:00

Podať daňové priznanie elektronicky ich stálo dni frustrácie, telefonátov, obchádzania pravidiel a v niektorých prípadoch aj cestu domov.

migracia migranti

Francúzi zachránili 119 migrantov snažiacich sa dostať do Anglicka po mori

27.04.2026 06:42

Británia a Francúzsko podpísali vo štvrtok novú trojročnú dohodu.

APTOPIX Iran War

ONLINE: Jadro nechajme na neskôr, prioritou prieliv. Irán dal Trumpovi nový mierový návrh

27.04.2026 06:09

Teherán navrhuje predĺžiť prímerie na dlhý čas alebo sa dohodnúť na trvalom ukončení vojny, uviedli zdroje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,455
Celková čítanosť: 6392216x
Priemerná čítanosť článkov: 4393x

Autor blogu