Chamtivosť. . .

Túžba mať stále viac…
Kde v ľuďoch pramení?
Média píšu o novej kauze Paradise Papers. Ľudia sa tvária, akí sú zhrození z toho, čo robia bohatí a mocní tohoto sveta.
Neverím tomu, že „osobnosti“, ktoré sú spomínané v článkoch nevedeli, o čo ide, len preto, lebo ich zastupujú finančníci.
A práve tieto „osobnosti“ majú plné ústa kritiky tých druhých, rozprávajú o morálke, dávajú vyjadrenia k svetovým udalostiam a tvária sa dôležito a povýšenecky.
Svoju chamtivosť a nenásytnosť skrývajú za pseudohodnoty, ktorým hovoria „Sloboda a Demokracia“, ktoré šíria všade tam, kde zacítia možnosť dobre zarobiť na ľudskej biede a utrpení. Farebné revolúcie a prevraty, krvavé konflikty, státisíce mŕtvych, ľudia bez domova, bez istôt sú výsledkom tejto ich prehnanej túžby mať stále viac a viac…
Ako môže niekto, kto sa priživuje na ľudskom utrpení hovoriť o morálke?
Ale áno môže, pretože tieto športové, kultúrne či politické „celebrity“ si myslia, že vďaka moci, ktoré im priniesli špinavé, nepoctivo zarobené peniaze, môžu všetko.
Aj táto nová kauza dokazuje to, ako prehnitá a skazená je Západná civilizácia s jej „hodnotami“.
Je zvláštne pozerať na týchto ľudí, ako rozprávajú o nedodržiavaní ľudských práv v krajinách, ktoré sa im postavili a pritom vedieť, že žijú z otrockej práce ľudí z krajín, ktoré to nedokázali urobiť, alebo kde prevzali moc krvavým prevratom.
Je zvláštne počúvať z úst týchto ľudí slová o totalite a diktatúre, keď vieme, že takýmto spôsobom vyciciavali a vyciciavajú novodobé kolónie.
Chamtivosť…
Našej krajine priniesla mnoho zla. Vďaka chamtivosti a snahe mať viac ako ten druhý, sme prišli o skutočnú slobodu, sociálne istoty a predali sme krajinu ako na striebornom podnose tým, ktorí zacítili, že tu budú môcť ryžovať ako na Klondiku.
Neviem, čo cítia ľudia, ktorí majú potrebu vlastniť a mať stále viac a viac. Šťastie a pokoj to nebudú.
Tieto pocity chamtivosť nepozná.

Európska únia už len ako kolónia USA

25.08.2026

Spomínate si na aféru, keď sa v médiách v roku 2013 objavila šokujúca správa o tom, že Americká bezpečnostná agentúra NSA prestala odpočúvať hovory bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej s inými politikmi? O rok neskôr chcel nemecký generálny prokurátor Harald Range začať vyšetrovanie kauzy odpočúvanie Merkelovej mobilného telefónu, [...]

Politický kanibalizmus

04.08.2026

Predvolebná kampaň na Slovensku je v plnom prúde, aj keď to, čo predvádzajú predstavitelia celého politického spektra, sa dá iba ťažko nazvať predvolebnou kampaňou. Politici si robia výlety po Slovensku a znova objavujú plebs, vlastne potencionálnych voličov. Obliekajú si kroje, chodia do krčiem v snahe priblížiť sa čo najviac k občanom a zapáčiť sa im. [...]

Alternatíva a „alternatíva“…

23.06.2026

Minulý týždeň som na sociálnych sieťach a v niektorých alternatívnych médiách zachytila podivnú „vojnu jej predstaviteľov“, ktorá začala tzv. „alternatívu“ rozdeľovať. Nie, nebudem sa tu rozpisovať o aktéroch tejto „vojny“, ale o tom, čo ukázala nielen o tých, ktorí sa hrajú na predstaviteľov „alternatívy“, ale aj o spoločnosti [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,459
Celková čítanosť: 6593215x
Priemerná čítanosť článkov: 4519x

Autor blogu