Poturčenci horší od turkov a banda cimrmanov. . .

Dnes dostali obyvatelia Prešova poriadny pľuvanec do tvárí.
Kto necestuje cez Prešov nemá ani potuchy aká katastrofálna dopravná situácia v meste je a celé roky sa odkladá.
Kvôli čomu?
Nuž Prešov je od Bratislavy poriadne ďaleko a problémy jeho obyvateľov sú pre tých v hlavnom meste druhoradé.
Myslím, že je úplne zbytočné písať o cene obchvatu a dĺžke príprav celého projektu a o tom, ktorý variant by bol výhodnejší a prečo.
Dôležitejšie je, že ten obchvat by tam mal byť už najmenej 10 rokov a nie je.
Prečo?
Práve preto, že Prešov neleží v blízkosti hlavného mesta a vďaka „dôležitejším“ projektom, ktoré boli naprojektované, schválené a dokonca sa na nich už pracuje, na obchvat Prešova peniaze nie sú.
Toto bolo pre vládu zrejmé už vtedy, keď sa Prešovčania postavili pred Vianocami na odpor a zorganizovali protest.
Práve kvôli tomu prebehol ten slávny audit tímu cimrmanov, ktorý mal potvrdiť len to, čo už bolo zrejmé a to, že Prešovčania môžu najbližších pár rokov zabudnúť na nejaký obchvat. Minister financií dokonca vyzval médiá, aby o probléme informovali opatrne.
Prečo?
Nuž možno preto, že aj on je jedným z tých, ktorí pochádzajú z východu Slovenska, využil vo voľbách miestnych voličov a ich osud je mu úplne ukradnutý. Nie je jediným východniarom, ktorý zabudol odkiaľ pochádza, žiaľ…
Ten slávny tím cimrmanov pôsobiaci na ministerstve financií by mohol urobiť ešte jeden audit, ktorý by obyvateľov Slovenska skutočne zaujímal.
A to, koľko je zbytočných úradov a štátnych úradníkov a koľko to túto republiku a jej daňových poplatníkov všetko ročne stojí.
Neviem prečo, ale celá táto fraška vo mne evokovala myšlienku na slávny obraz Iľju Repina „Záporožskí kozáci píšu list tureckému sultánovi“…
Celé znenie listu nebudem uvádzať, kto chce môže si ho dohľadať…
Možno by sa mali Prešovčania vyjadriť podobne ostro…

V tmavomodrých snoch…

01.03.2026

V tmavomodrých snoch naše duše prepletené jemnými vláknami osudu hviezdnej pavučiny tancujú nekonečný tanec lásky ľahkosti bytia večnosti a náš smiech sa mení na tisíce pierok anjelských krídel rozosiatych ako hviezdny prach na nočnej oblohe... Devana Slnovratovo 27. 2. 2026 Báseň bola zverejnená na: Belobog.sk

Čo v skutočnosti odhaľujú Epsteinove spisy?

26.02.2026

Pred pár dňami som si pozrela film Miloša Formana „Goyove prízraky“ o živote slávneho maliara v čase španielskej inkvizície, ale aj Španielskej vojny o nezávislosť. Mnohí si v tomto momente položia otázku, kde vidím súvislosť medzi spomínaným filmom a „Epsteinovými spismi“. Film aj spisy ukazujú to najdôležitejšie a to, že hoci [...]

Myšlienky na nedeľu – Dobro a spravodlivosť…

15.02.2026

„Ty už neveríš v dobro?“, spýtal sa ma manžel, keď som skepticky komentovala jeden z článkov o „Epsteinových spisoch“ v tom zmysle, že aj tak nikto z tých, ktorí páchali obludné zvrhlosti neponesie za svoje zločiny zodpovednosť. „Verím, že dobro existuje, ale neverím svetskej spravodlivosti, pretože je to nástroj mocenských elít, ktoré ju vytvorili na [...]

Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová rozoslala lídrom EÚ list. Čo šéfku eurokomisie tak znepokojilo?

15.03.2026 20:45

Predsedníčka EK doplnila, že dôsledná implementácia Paktu EÚ o migrácii a azyle je základom udržateľnej migračnej politiky.

Britain Ukraine Fashion

Ako chcú na Ukrajine prilákať utečencov, aby sa vrátili zo zahraničia do vlasti? Štát to bude stáť veľa námahy

15.03.2026 19:30

Väčšinu Ukrajincov, ktorí by sa po skončení vojny chceli vrátiť domov, zaujíma v prvom rade odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo s ich bývaním.

netanjahu

„Na sociálnych sieťach hovoria, že ste mŕtvy.“ Netanjahu zosmiešnil konšpirácie o svojej smrti

15.03.2026 18:45

Netanjahu narážal aj na špekulácie, že jeho najnovší televízny prejav vygenerovala umelá inteligencia.

Koláž SNG

Zatekanie v SNG spustilo spor o rekonštrukciu za milióny. Galéria ukazuje prstom na chyby, architekti hovoria o slabej údržbe

15.03.2026 18:00

Do zrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie po dažďoch zateká. Galéria hovorí o chybách minulého vedenia, architekti zas o zanedbanej údržbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,451
Celková čítanosť: 6333170x
Priemerná čítanosť článkov: 4365x

Autor blogu