Myšlienky na nedeľu – O učiteľoch…
2. februára 2025 21:05,
Prečítané 1 571x,
devana,
Myšlienky
Často sa stáva, že sa v našom živote objaví niekto, kto nám spôsobí veľa problémov, starostí, utrpenia a bolesti. V prvom momente nechápeme, prečo sa to všetko deje a premýšľame nad dôvodmi svojho trápenia.
Časom však pochopíme, že títo ľudia sú v skutočnosti našimi najdôležitejšími „učiteľmi“ a prichádzajú do nášho života práve vtedy, keď sme zastali na našej životnej ceste a takpovediac prešľapujeme na mieste.
Učitelia prichádzajú v tej chvíli , keď sa potrebujeme naučiť niečo, čo nás môže znova rozhýbať a posunúť vpred. Sú to ľudia, ktorí nás dokážu naučiť sa najmä to kým sme, čím sme a aké je naše miesto a poslanie v živote.
A práve preto by sme mali byť vďační práve za týchto ľudí, pretože nám pomôžu padnúť na dno našej existencie a ukázať nám temnú tvár človeka aj života, ale rovnako nám pomôžu dosiahnuť na vrchol našich a duševných a duchovných daností.
Devana
Slnovratovo 24. 1. 2025
Zamyslenie bolo zverejnené na: Belobog.sk
04.05.2026
„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]
26.04.2026
Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk
07.04.2026
Všetci tí pyšní „vládcovia sveta a zeme“, ktorí vedome pre svoj vlastný prospech a zisk ničia ľudstvo a devastujú celú planétu, zabúdajú na jednu dôležitú vec. Zabúdajú na to, že samotná planéta Zem sa môže začať brániť voči ich vražednej svojvôli a zastaviť ich šialenstvo a besnenie. Devana 7. 4. 2026 Zamyslenie bolo [...]
Súhlasím s tebou... Čo keby sa potom už... ...
Stačí isť na Babygirl : ) ...
áno, súhlasím s blogerkou ...len prečo... ...
Všetko je relatívne.Príklad Biblie ako učiteľa... ...
Človek nepotrebuje padnúť na dno na to , aby... ...
Celá debata | RSS tejto debaty