Založ si blog

Ekonomický, politický, či parazitický systém?

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Včera som na jednej soc. sieti zahliadla článok o tom, že na ročný plat riaditeľa jedného z koncernov automobilového priemyslu, musí priemerný zamestnanec tohto koncernu odpracovať 43 rokov.

Do debaty pod článkom som napísala príspevok približne v znení cit.: Toto sa volá  kapitalizmus, čiže po novom demokracia.

Zaujal ma jeden z príspevkov pod ním, že kapitalizmus je ekonomický systém a demokracia politický a že ak by som sa lepšie učila nemusím závidieť plat.

Áno, pisateľ mal v pravdu v tom, že kapitalizmus je ekonomický systém a demokracia politický systém.

Lenže…

V súčasnosti sú tieto dva systémy tak prepojené, že v skutočnosti vytvárajú už iba jeden systém, ktorý nie je definovateľný ani jedným z týchto pojmov. Pretože politický systém slúži na upevňovanie toho ekonomického a naopak, ten ekonomický riadi politický systém.

Z toho vyplýva, že pojem „demokracia“ v súčasnosti slúži na zakrytie podstaty týchto dvoch systémov, ale najmä na to, že tieto dva systémy prerástli, ako som uviedla, v jeden systém a to parazitický.

Systém, ktorý parazituje úplne na všetkom. Na človeku a jeho živote, na hodnotách, ktoré zneužíva a aj na planéte samotnej.

Systém, ktorý drancuje a ničí úplne všetko a jeho predstavitelia si doteraz neuvedomujú, že keď parazit úplne zničí svojho hostiteľa, tak sám zanikne.

A to sa deje práve v tejto dobe…

Parazitický systém začal požierať sám seba….

 

Devana

Slnovratovo 5. marec 2024

 

Zamyslenie bolo zverejnené na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5485622x
Priemerná čítanosť článkov: 3932x

Autor blogu