Založ si blog

Koloniálna vojna v Európe…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Koloniálna vojna v Európe je rozbehnutá na viacerých frontoch. Na riadiacom – mocenskom, informačnom a najmä na ekonomickom. Konvenčná vojna na Ukrajine je však jedným z tých najdôležitejších bojísk.

V posledných týždňoch prebiehajú v celej Európe masívne protesty poľnohospodárov, ktorí bojujú o záchranu. V týchto dňoch dostáva čoraz väčší význam údajný návod na návod na ovládanie ľudstva nedávno zosnulého Henryho Kissingera: „Ovládajte ropu a budete ovládať národy. Ovládajte jedlo a budete ovládať ľudí.“.

Pred pár dňami som videla tv. reportáž z protestov farmárov z Poľska. Jeden z nich hovoril o tom, že ich ničia potraviny dovážané z Ukrajiny a nariadenia z Bruselu. A dnes som si prečítala ako jedna z prominentných odborníčok Progresívneho Slovenska odkázala poľnohospodárom, že sa majú pripraviť na to, že keď do EÚ vstúpi Ukrajina, budú musieť  pestovať a chovať niečo iné

Áno, v celej Európe prebieha veľmi tvrdá koloniálna vojna. Tie v minulosti boli vedené napríklad aj krutými hladomormi, najmä v Indii, a je možné, že túto taktiku budú súčasnosti  používať v Európskej kolónii novodobí kolonizátori.

Žiaľ, množstvo občanov netuší, čo sa skrýva za protestmi poľnohospodárov a ani čo je skutočnou príčinou vojny na Ukrajine.

Na začiatok je nutné hovoriť pravdu o „ukrajinskom obilí a potravinách“. Aj keď je toto obilie vypestované na území Ukrajiny, v skutočnosti nie je ukrajinské. Je dôležité vedieť, kto v súčasnosti hospodári na ukrajinskej pôde a na  to, že to nie sú ukrajinskí poľnohospodári  poukazujú mnohé inštitúcie, odborníci, či dokonca novinári aj v mainstrame už niekoľko rokov.

To, že nadnárodné korporácie, ktoré hospodária na ukrajinskej  černozemi  a pestujú GMO potraviny, pri ktorých pestovaní sa využívajú obrovské množstvá pesticídov, ktorých úlohou je hubiť živé organizmy priamo prechádzajú do pestovaných plodín a následne vyrábaných potravín je verejne známe. Dokonca aj to, aké účinky majú takéto potraviny na zdravie ľudí a  ich pestovanie  na zdravie celej planéty.

Veľmi dôležitým aspektom koloniálnej vojny v Európe je ten, že obnovu Ukrajiny po vojne bude viesť investičná korporácia BlackRock. V podstate je to potvrdenie, kto vedie vojnu proti samotnej Európe, ale aj Rusku.

V tejto koloniálnej vojne, kolonialisti používajú osvedčené mocenské metódy využívané nielen priamo na boj a ovládnutie, ale aj na ovládanie kolónii. A prebieha to veľmi podobným spôsobom ako kedysi v Indii, keď veľké a bohaté impérium ovládol v podstate malý kolonizátor – Anglicko. V súčasnosti si nadnárodné korporácie cielene pomocou „lobingu“ vychovávajú celé politické spektrum v EÚ a v skutočnosti riadia bruselský byrokratický aparát. Nedávno to potvrdilo vyjadrenie českého europoslanca MUDr. Ivana Davida.

Žiaľ, poľnohospodári v západnej Európe sa prebrali až teraz, keď sú lacnými potravinami  z Ukrajiny a koloniálnou politikou bruselských  eurokratov ohrození aj oni samotní a hrozí im nepredstaviteľná chudoba. Kým prebiehala tvrdá kolonizácia východných krajín a oni dostávali ako „držhubné“ dotácie, o ktorých sa poľnohospodárom vo východnej časti Európy ani nesnívalo, boli ticho a mlčali.

O tom v akom stave je úroveň poľnohospodárstva na Slovensku svedčí naša potravinová sebestačnosť, v skutočnosti nesebestačnosť. V súčasnosti na Slovensko priváža potraviny viac ako tisíc kamiónov denne a stačí si predstaviť, čo nastane, keď tieto kamióny jedného dňa neprídu. Vtedy budú ľudia zvyknutí na zatiaľ plné regály ochotní konzumovať ešte horšie „otraviny“ plné pesticídov a neurotoxínov a platiť za ne horibilné sumy nadnárodným korporáciám.

Otázkou je, koľko toho na tomto fronte boja o Európu a jej občanov zvládnu samotní poľnohospodári, keď stoja tvárou tvár nadvláde „bruselských a politických quislingov“, ktorí vedome za úplatu ničia celý „starý kontinent“ a vedú ho do biedy a otroctva.

Dnes je zrejmé, že z Európy sa stáva pracovný tábor kolonialistov. A tento tábor je dokonca používaný na boj proti Rusku, z ktorého by chceli mať novodobí kolonizátori „perlu v korune“ svojho mocenského impéria. Žiaľ aj v Rusku je mnoho kolaborantov tak ako aj u nás, ktorí sú schopní a ochotní za „kus žvance“ zradiť  a slúžiť kolonizátorom.

Najhoršie však v tejto koloniálnej vojne dopadla samotná Ukrajina. Veď tí, ktorí boli v prvom rade zámerne poslaní na smrť boli najmä drobní farmári, či robotníci z vidieka. Prečo?

Z jednoduchého dôvodu…

A práve kvôli tomu začali protestovať poľnohospodári v celej Európe… Aby neskončili ako tí na Ukrajine…

 

Devana

Slnovratovo 22. 2. 2024

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5485650x
Priemerná čítanosť článkov: 3932x

Autor blogu