Proti komu bojujú USA?

 

 

Ilustračný obrázok: Engin Akyurt Pixabay

Najnovšie informácie hovoria o tom, že USA poskytujú vojenskú pomoc Ukrajine, Izraelu a teraz dokonca idú brániť Filipíny pred ozbrojenými útokmi.

Minulý týždeň prezident Joe Biden vo svojom prejave obhajoval vojenskú pomoc Izraelu aj Ukrajine, prirovnal Putina k Hamasu v tom, že majú jedno spoločné a to je úplne zničiť demokraciu vo svojou susedstve.

Investovať do vojen, je podľa neho múdre a prinesie zisky pre americkú bezpečnosť a dokonca podľa jeho slov pomôže vybudovať bezpečnejší a mierumilovnejší a dokonca prosperujúcejší svet a USA sú globálnym strážcom slobody.

Naopak, výsledkom tohto samozvaného „stráženia slobody“ sú neustále vojnové konflikty a štátne prevraty, ktoré USA riadia a financujú. Rovnako sú výsledkom jeho snaženia  zničené štáty, milióny nevinných obetí, beznádej, zúfalstvo, ale aj hnev a odpor voči praktikám „svetového žandára“ .

Zisk z vojnových konfliktov má iba vybraná hŕstka mocenských elít a tej nezáleží na bezpečnejšom a mierumilovnejšom svete, práve naopak. Vojnami, biedou, utrpením a rôznymi druhmi otroctva držia svet a ľudí v permanentnom napätí, ktoré im pomáha ovládať masy.

Je zvláštne čítať, alebo počúvať  takýto prejav od prezidenta štátu, v ktorom vládne  roky obrovská chudobaMilióny ľudí nevedia čítať a písať. Obrovské množstvo ľudí sa nedostane ani k základnej lekárskej starostlivosti. Milióny ľudí musia dostávať potravinovú pomoc. Po covidovej plándémii vznikajú celé getá bezdomovcov a ľudí závislých od drog. USA majú obrovské problémy s nelegálnymi prisťahovalcami, ktorých bohatí zneužívajú na otrockú prácu, ale aj s drogovými kartelmi a gangmi, ktoré ovládajú okrajové štvrte miest.

Preto je namieste otázka: Proti komu bojujú USA?

Nie sú to v prvom rade ich vlastní občania, ktorých sloboda a ľudské práva sú čoraz viac potláčané?

Alebo sú vojny, chudoba, mravná bieda, utrpenie podľa „svetového žandára“ tou skutočnou „slobodou“, ktorú treba šíriť vo svete násilnou cestou?

Žiaľ, v  posledných rokoch a najmä mesiacoch vidieť snahu zaviesť rovnakú úroveň „slobody“ aj na Slovensko. Pretože mocenské elity USA potrebujú čo najviac kolónií a vazalských štátov s bábkovými vládami, plnými servilných lokajov, čo bolo docielené a zabezpečené prijatím tzv. „Obrannej zmluvy s USA“.

A to ako tento „boj za slobodu” vyzerá, vidíme aj teraz po voľbách, keď prezidentka štátu bez mihnutia oka porušuje Ústavu SR a vlastné právomoci  v snahe čo najviac oddialiť menovanie novej, občanmi demokraticky zvolenej vlády.

Proti komu skutočne bojujú USA?

Žiaľ, proti všetkým, ktorí obhajujú tradičné hodnoty, akými sú MIER, právo na sebaurčenie národov a celých štátov, ľudskosť, mravnosť, sloboda a život.

Tento „boj za slobodu“ však v posledných  týždňoch naberá obludné rozmery tretej svetovej vojny, ktorá môže znamenať obrovskú globálnu katastrofu.

Preto je namieste ešte jedna otázka a to, či svet a súčasná civilizácia potrebujú takýto neustály  „boj za slobodu “ a ochranu „svetového žandára“?

Devana

Slnovratovo 25. 10. 2023

Myšlienky na nedeľu – O ľuďoch a informáciách…

11.01.2026

Zapnete si televíziu, rádio, počítač, nakuknete do mobilu a z každej strany sa na vás valí obrovské množstvo informácií, v mnohých prípadoch potrebných, ale najmä tých nepotrebných. Áno, informácie sa stali fenoménom tejto doby. Dnes som si vo skvelom článku p. Jana Campbella „Na tři krále o krok dále“ prečítala zaujímavý výrok ruského psychológa [...]

Čas mieru a ticha…

31.12.2025

Silvestrovský deň a večer sú v našej kultúre považované za čas hlučnej zábavy a radosti. Ja však v tieto chvíle často premýšľam aj o vážnejších veciach… Myslím na mojich drahých, ktorí sú odo mňa vzdialení a radosť spolu zdieľame na diaľku… Myslím na mnohých ľudí a premýšľam nad tým, či som im neublížila, alebo ich neranila [...]

Čas svetla nádeje…

23.12.2025

Podvečerné šero, ktoré sa vznášalo nad krajinou ako vtáčie krídla vystriedala mäkká nočná tma a ukryla všetko vo svojom mäkkom objatí. V predsviatočnom čase sa začali rozsvecovať prvé vianočné svetielka a postupne začali tmu presvetľovať svojimi drobnými plamienkami nádeje. Prajem všetkým nám, aby láska, ktorá sa v tomto čase znova vrátila medzi nás, [...]

VšZP

VšZP uzavrela zmluvu o prenájme v hodnote takmer 42,3 milióna eur na 15 rokov

14.01.2026 13:30

Poisťovňa uzavrela zmluvu o prenájme nebytových priestorov v bratislavskom administratívnom komplexe Westend Gate.

Mychajlo Fedorov

Ukrajinský parlament schválil nomináciu Fedorova na ministra obrany. Šmyhaľ bude viesť energetiku

14.01.2026 13:23, aktualizované: 13:50

Nomináciu Fedorova na post ministra obrany predložil 2. januára prezident Volodymyr Zelenskyj.

SR ŠTS Pezinok väzba strelec návrh GP BAX

Proces s „Modrým zajačikom“ sa začal: dôchodca stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

14.01.2026 12:23, aktualizované: 13:34

Obžalovaný mal na internete opakovane vyjadrovať podporné statusy atentátnikovi Jurajovi Cintulovi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,447
Celková čítanosť: 6254102x
Priemerná čítanosť článkov: 4322x

Autor blogu