Založ si blog

A špina za špinou sa valí…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Valí sa, naprieč celým Slovenskom, politická, mravná, duchovná…

Včera p. Zoroslav Kollár zverejnil video so svojim pozdravom predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi.

Človek sa pred voľbami dozvie  o politických kandidátoch veľa informácií. Z ich strany samé chvály na seba samých a z druhej strany sa valí špina ako lavína.

Dnes som napríklad dozvedala, že p. Boris Kollár dokonca aj verí v Boha. Ani sa nečudujem, veď mu predsa požehnal samotný „rímsky papa“ a to  nielen jemu, ale aj jeho háremu.

Škoda len, že nikto z občanov sa zatiaľ nedozvedel, kde stoja nájomné byty, ktoré sľuboval ľuďom vo svojich budovateľských heslách pred poslednými voľbami. Jeho stranícky kolega zo Sme rodina Milan Krajniak, sa snažil v jednej z predvolebnej debát  vysvetliť občanom prečo ešte nestoja. Je to vraj kvôli kovidu, kríze a Európskej únii.

Áno, pán Kollár veľmi rád sľubuje, ako napríklad 10. februára 2020 sľuboval v Liptovskom  Hrádku občanom vidieka, čo všetko pre nich urobí, ale nakoniec sa postavil proti samotným občanom a zradil ich dôveru v programovom vyhlásení vlády. S poslancom Šíblom vytvoril novelu 543/2002  a cez poslanecký návrh napokon prešli Národné parky pod MŽP.

Nuž toto je iba časť  špiny, ktorá zaplavila Slovensko. Je smutné, že mnohí občania podľahli tejto špine, tolerujú ju, či dokonca z nej robia prednosť. Mnohí si myslia, že je úplne normálne, keď sú ich zástupcovia vo verejných funkciách a v parlamente podozrievaní  a dokonca usvedčení z rôzneho amorálneho správania, korupcie, plagiátorstva, podvodov, alebo sú priamo spájaní s organizovaným zločinom.

Preto je potrebné pýtať sa na akej úrovni je politicko-spoločenská situácia na Slovensku, keď sa k výkonnej a zákonodarnej moci  dostávajú ľudia, ktorí nemajú žiadne profesijné a odborné znalosti a danosti, ale ani žiaden morálny a mravný kredit?

Ako je možné, že na Slovensku sú stále ľudia, ktorí nie sú schopní poučiť sa z klamstiev a falošných predvolebných sľubov?

Ako je možné, že mnohým voličom stačí na to, aby zvolili niekoho do verejnej funkcie prísľub legalizácie marihuany, alebo stiahnuté gaťky, či pekná riťka, vypchatý rozkrok supermana, hárem mileniek a nemanželských detí, dehonestácia pôdy parlamentu, škandalózne správanie sa, či dokonca sranda?

Nevypovedá toto všetko viac o intelektuálnej a mravnej úrovni samotných voličov ako tých, ktorých si volia? Pretože za to, v akej situácii  sa ocitol náš štát sú rovnako zodpovední nielen „slobodne a demokraticky“ zvolení zástupcovia ľudu, ale aj ich voliči. A práve preto sa z nášho štátu stalo „Eldorádo“ politických zlatokopov, hochštaplerov a biznismenov, ktorým absolútne nejde ani o štát, ani o občanov.

Áno, Slovenskom sa valí špina za špinou už celé desaťročia a v posledných rokoch naberá intenzitu ničivej lavíny, ktorá spustošila celý štát.

Žiaľ, len málo ľudí si uvedomuje, aký desivý rozklad spoločnosti nastáva.

Len málo ľudí vníma ako sa z nášho štátu stala treťotriedna kolónia, ktorú cez politických hochštaplerov  a bábky ovládajú iní.

Len málo ľudí chápe, že je nutné prevziať zodpovednosť za spoločnosť a štát a napraviť všetky škody.

 

 

Devana

Slnovratovo 27. september 2023

 

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

„Len ja sama“…

26.11.2023

V živote človeka prichádzajú chvíle, keď začne premýšľať o podstate a zmysle vlastného života, o tom kým je, čím je, akými hodnotami sa riadi a akou cestou života sa vybrať, aby mohol rásť po intelektuálnej, ľudskej aj duchovnej stránke. Takým obdobím v mojom živote bol čas, keď som ukončila preklad knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hmlovina [...]

Zlyhanie štátu aj spoločnosti vo vzdelávacom a výchovnom systéme

21.11.2023

„Výchova človeka je jemná práca, ktorá vyžaduje individuálnu analýzu a veľmi opatrný prístup. Doba, keď spoločnosti stačili nedbanlivo vychovaní ľudia, ktorých nedostatky sa ospravedlňovali dedičnosťou a vrodenou povahou človeka sa už dávno pominula. Dnes je každý zle vychovaný človek vizitkou celej spoločnosti a ťaživým omylom veľkého [...]

Ak chceme, aby ľudia rozumeli…

20.11.2023

Mali by sme hovoriť ich jazykom. Ľudským jazykom… Žiaľ, len málokto sa o to snaží a preto aj dnes každý hovorí iba tým svojím. Či sú to politici, ekonómovia, bankári, vedci, lekári, kňazi, filozofovia, umelci, novinári… Vzniká tak kakofónia jazykov, v ktorých úplne zaniká ten najdôležitejší. Ten jazyk, ktorému by mohli rozumieť všetci. Ten jazyk, [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,366
Celková čítanosť: 5343434x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu