Založ si blog

Politickí hochštapleri…

 

 

Včera som si podrobnejšie pozerala kandidačné listiny politických strán a spomenula som si na rozhovor s mojou priateľkou spred troch rokov po posledných parlamentných voľbách.

Hovorili sme o tom, že nádeje mnohých strán pochovali nevhodní kandidáti, ktorí sa uchádzali o hlasy voličov. Vyjadrila som názor, že predseda  strany a jej vedenie by mali poznať vlastných ľudí, ktorí kandidujú za ich stranu.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Žiaľ, tento rok sa situácia zopakovala. Na kandidačných listinách sú znova mnohí „politickí hochštapleri“, ktorí v reálnej politike nemajú čo robiť. U mnohých z nich prevládajú prehnané osobné a mocenské ambície, ktoré bránia ich vlastnej sebareflexii. Nemajú nielenže žiadne znalosti, ale dovolím si tvrdiť žiadne vedomosti, ktoré sa týkajú riadenia štátu na rôznych úrovniach.
Takíto ľudia, nielen že nie sú schopní ponúknuť skutočné riešenia problémov, ale absolútne nerozumejú riadiacim procesom. Vystačia s lacnými krčmovými frázami a heslami štvrtej cenovej skupiny. Množstvo z nich nemá morálny a mravný kredit, preto sú ľahko ovládateľní, manipulovateľní a korumpovateľní. V podstate sú to ľudia bez vlastnej tváre a nosia iba masky, ktoré im vytvárajú médiá.  Veľa takýchto ľudí, dokáže pochovať politické ambície strán,  ale žiaľ aj množstvo takýchto ľudí – krčmárov, sa napokon dostane do najvyšších riadiacich pozícií.

Výsledok vládnutia „politických hochštaplerov“ máme denne pre očami.

Ľudia sú však stále náchylní veriť ich sľubom, pretože im taktiež chýbajú informácie, vedomosti a skutočné znalosti z riadenia. Pretože by si dokázali uvedomiť, že práve ich neznalosť  spôsobuje dlhotrvajúcu krízu štátu. Mnohí čakajú okamžité riešenia vážnych problémov a z „politických hochštaplerov“ vytvárajú modly, ktorým sa doslova klaňajú. V podstate sa tak vytvára začarovaný  politicko-spoločenský kruh a priam bezvýchodiskový stav.

Pokiaľ si ľudia neuvedomia skutočnosť, že obnova nášho štátu bude dlhotrvajúci proces, na ktorého začiatku bude nutné eliminovať nepredstaviteľnú korupciu, zredukovať prebujnelý  a neproduktívny štátny aparát a byrokraciu, budú stále voliť „politických hochštaplerov“.  Pretože je jednoduché veriť ich sľubom, ako prevziať osobnú a občiansku zodpovednosť za situáciu v štáte.

Preto sa pýtam, majú voliči predstavu o tom, ako by mal vyzerať „vzorový profil poslanca”, ktorý bude zastupovať záujmy ich samotných a záujmy štátu v parlamente?

Alebo im stačia „politickí hochštapleri“, pre ktorých je politika iba biznisom a volič výťahom k moci?

A záleží vôbec občanom na štáte?

 

Devana

 

Článok bol pôvodne zverejnený na: Belobog.sk

Politická história…

02.10.2023

„Históriu píšu aj takí víťazi, ktorí písať nevedia.“ Drahoslav Mika Pravda tohto aforizmu môjho priateľa Dražka Miku sa potvrdila aj v týchto voľbách. Politickú históriu Slovenska píšu rôzni víťazi, aj takí, ktorí nemusia ani vedieť písať, hlavne že vedia krúžkovať. Výsledkom je, že z politickej histórie sa napokon [...]

Pavučina moci. . .

01.10.2023

Voľby skončili, napätie mnohých voličov tiež… A výsledky? Tie z mnohých aspektov nie sú až také prekvapivé a ukazujú ako vyzerá politicko-spoločenská situácia v našom štáte. Ak takisto ako vyzerá morálna aj názorová roztrieštenosť občanov, ktorí svojimi hlasmi v každých voľbách pomáhajú vytvárať pavučinu moci na Slovensku. Výsledky takisto [...]

Chuť posledných malín…

29.09.2023

Popoludní som na pár minút vybehla do záhrady. Chvíľku som pozorovala malú čiernu mačičku, ktorá sa zakrádala pomedzi oranžové tekvice ako panter na love. Zbadala ma, zastavila sa a potom sa znova opatrnými krokmi predierala tekvicovou húštinou. V malinovisku som objavila posledných pár krásnych malín, ukrytých pod lístkami. Neodolala som ich [...]

Dojč, vražda, polícia

Prečo došlo k tragickej vražde exmanželky v Dojči? Krimi expert identifikoval dva motívy

03.10.2023 12:21

Zavraždená Martina sa spočiatku rozvádzať nechcela, no napokon bola šťastná. Exmanžel je však slobodou dlho nedoprial.

Milan Majerský, prijatie, KDH, stretnutie, Zuzana Čaputová

KDH mieri do opozície. Šanca tu je, no liberáli a progresívci by museli urobiť veľké ústupky, povedal Majerský

03.10.2023 12:20

Podľa Majerského sa dohoda s PS nebude rodiť ľahko. Od Smeru pozvánku nedostali, so Šimečkom sa už neformálne stretol.

autotragedia, zochova, nehoda

Bratislava avizuje zúženie jazdných pruhov na Staromestskej ulici

03.10.2023 12:06

Hlavné mesto tak reaguje v súvislosti s vlaňajšou tragickou dopravnou nehodou.

Vražda Marek Rakovský paľov

Najvyšší súd definitívne oslobodil Petra Paľova spod obžaloby v kauze vraždy Mareka Rakovského

03.10.2023 11:55

Odvolací senát považuje prvostupňový rozsudok za správny, keďže nebolo dokázané, že by Paľov spáchal žalovaný skutok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,341
Celková čítanosť: 5255673x
Priemerná čítanosť článkov: 3919x

Autor blogu