Založ si blog

Slovensko potrebuje riešenia krízy a nie ďalšie „zmarené referendum“

 

Slovensko a Slovákov čaká nová petičná akcia, ktorú spustila opoziční strana Smer SD a ktoré podporujú aj strany Hlas SD a SNS. Zazneli slová o úspore peňazí, ak by sa podarilo vyzbierať podpisy občanov čo najskôr a následné referendum, by bolo spojené s komunálnymi voľbami.

Ľudia sa dozvedeli nové referendové otázky, pozreli si tlačovku, čítajú názory rôznych súčasných  odborníkov na právo a ústavné právo. A ako dopadne táto akcie z dielne opozície ukáže zasa len čas…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Čo mne osobne  ako občanovi SR dlhodobo chýba, sú konkrétne návrhy riešení opozície  ako prekonať krízu, v ktorej sa SR ocitla po vládnutí súčasnej vlády.

Videla som množstvo tlačových besied, či vyjadrení opozičných politikov, čítam statusy na soc. sieťach, ale to najdôležitejšie, čo by malo občanov najviac zaujímať, chýba.

Opoziční politici doteraz stále  iba  pomenovávajú problémy  spoločnosti , štátu a občanov, ktoré sú skutočne také obrovské, že SR sa ocitla na existenčnom dne a vyzerá to tak, že definitívny kolaps štátu je veľmi blízko. To, že súčasná vláda spôsobila obrovské škody, ktoré sa budú ťažko naprávať, je zrejmé každému triezvo uvažujúcemu človeku, ktorý nie je fanatickým prívržencom ktorejkoľvek z politických strán. A uvedomili si ich aj mnohí voliči súčasných vládnych strán.

Áno, Slovensko už dva roky nefunguje ako suverénny a právny štát. Ekonomika, zdravotníctvo, školstvo, sociálna sféra a v podstate celý chod štátu už idú iba akýmsi  spomaleným zotrvačným spôsobom a vyzerá to, že všetci už iba  čakajú, ako dlho  všetko potrvá, kým nastane úplný kolaps.

A politické elity?

Kým jedna strana zámerne likviduje štát, tak druhá, súčasná opozičná,  sa prizerá  a kritizuje a vytĺka z biedy štátu politický kapitál, ktorý by jej pomohol  opäť  sa dostať k moci.

A občania?

Tí sa žiaľ  stali rukojemníkmi politických hier o tróny. Sú zaplavení obrovským informačným balastom, ktoré šíria média. Podstatou tejto mediálnej manipulácie je  vyvolať v ľuďoch dojem, že ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť oveľa horšie.  Zastrašovanie občanov politikmi zo všetkých strán politického spektra a  vyvolávanie beznádeje,   má za úlohu vzbudiť v ľuďoch myšlienku, že súčasné problémy krízy na Slovensku nemajú riešenie.

A preto ich ani neponúkajú.

Pretože napriek tomu, že sa začala nová petičná akcia, v  skutočnosti namiesto riešení problémov, ponúkajú iba výmenu jedných politických bábok za druhé.

A to je príliš málo na to, aby sa tento štát prebral zo stavu klinickej smrti  opäť k životu.

Žiaľ,  nastala veľmi krutá hra o tróny, doslova ruvačka o korytá, v ktorej sa občania štátu stali jej rukojemníkmi. Kým jedni sú v štádiu, že rabujú ako po mŕtvom, tak  tí druhí si vytvárajú imidž spasiteľov a záchrancov štátu, len aby sa znova mohli dostať k moci.

Nie, nezaujíma ich bieda občanov  a štátu, pretože oni samotní žijú v oveľa horšej biede, v morálnej biede.  A kvôli tejto ich morálnej biede, na Slovensku zavládla nenávisť medzi ľuďmi, hnev a frustrácie, ktoré spôsobujú kultúrny a mravný úpadok spoločnosti.

Ale občania, aby dokázali prežiť vo vlastnom štáte, potrebujú konkrétne riešenia problémov a nie iba ďalšie prázdne politické  gestá…

Pretože na všetky problémy a hlavne na tie, ktoré vyzerajú ako neriešiteľné, sú riešenia…

Mŕtva voda

23.06.2022

Niekedy stačí iba málo… Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje. A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je [...]

Čas zmŕtvychvstania duše…

19.06.2022

Poobede som vybehla na pár chvíľ do záhrady. Vietor strapatil konáre stromov a aj moje vlasy. Pšenica a tráva sa vlnili a kolísali v jeho rytme ako exotické tanečnice. Vzduchom sa linuli vône kvitnúcej šalvie a ruží, ktoré som zachránila po vlaňajších prívalových dažďoch a presadila som si ich do zeleninovej záhrady. Príchodom som vyrušila jarabicu, [...]

Sme rozmaznaní? !…

15.06.2022

Pred pár dňami, 12. júna, bol svetový deň boja proti detskej práci. Čakala som, či sa v médiách a soc. sieťach objaví zmienka o tomto novodobom, desivom otroctve. Až na pár vzácnych výnimiek som neobjavila nič. Naša vyspelá spoločnosť rieši oveľa „závažnejšie témy“, akými sú „vojna na Ukrajine“ a jej následky – zdražovanie, nedostatok [...]

Jeruzalem Izrael

Izraelskí poslanci schválili reformy, ktoré ženám uľahčia prístup k interrupciám

27.06.2022 22:45

Ženy, ktoré chcú umelé ukončenie tehotenstva podstúpiť, musia osobne predstúpiť pred osobitný výbor ministerstva zdravotníctva.

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 4634400x
Priemerná čítanosť článkov: 3652x

Autor blogu