Založ si blog

Slovensko potrebuje riešenia krízy a nie ďalšie „zmarené referendum“

 

Slovensko a Slovákov čaká nová petičná akcia, ktorú spustila opoziční strana Smer SD a ktoré podporujú aj strany Hlas SD a SNS. Zazneli slová o úspore peňazí, ak by sa podarilo vyzbierať podpisy občanov čo najskôr a následné referendum, by bolo spojené s komunálnymi voľbami.

Ľudia sa dozvedeli nové referendové otázky, pozreli si tlačovku, čítajú názory rôznych súčasných  odborníkov na právo a ústavné právo. A ako dopadne táto akcie z dielne opozície ukáže zasa len čas…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Čo mne osobne  ako občanovi SR dlhodobo chýba, sú konkrétne návrhy riešení opozície  ako prekonať krízu, v ktorej sa SR ocitla po vládnutí súčasnej vlády.

Videla som množstvo tlačových besied, či vyjadrení opozičných politikov, čítam statusy na soc. sieťach, ale to najdôležitejšie, čo by malo občanov najviac zaujímať, chýba.

Opoziční politici doteraz stále  iba  pomenovávajú problémy  spoločnosti , štátu a občanov, ktoré sú skutočne také obrovské, že SR sa ocitla na existenčnom dne a vyzerá to tak, že definitívny kolaps štátu je veľmi blízko. To, že súčasná vláda spôsobila obrovské škody, ktoré sa budú ťažko naprávať, je zrejmé každému triezvo uvažujúcemu človeku, ktorý nie je fanatickým prívržencom ktorejkoľvek z politických strán. A uvedomili si ich aj mnohí voliči súčasných vládnych strán.

Áno, Slovensko už dva roky nefunguje ako suverénny a právny štát. Ekonomika, zdravotníctvo, školstvo, sociálna sféra a v podstate celý chod štátu už idú iba akýmsi  spomaleným zotrvačným spôsobom a vyzerá to, že všetci už iba  čakajú, ako dlho  všetko potrvá, kým nastane úplný kolaps.

A politické elity?

Kým jedna strana zámerne likviduje štát, tak druhá, súčasná opozičná,  sa prizerá  a kritizuje a vytĺka z biedy štátu politický kapitál, ktorý by jej pomohol  opäť  sa dostať k moci.

A občania?

Tí sa žiaľ  stali rukojemníkmi politických hier o tróny. Sú zaplavení obrovským informačným balastom, ktoré šíria média. Podstatou tejto mediálnej manipulácie je  vyvolať v ľuďoch dojem, že ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť oveľa horšie.  Zastrašovanie občanov politikmi zo všetkých strán politického spektra a  vyvolávanie beznádeje,   má za úlohu vzbudiť v ľuďoch myšlienku, že súčasné problémy krízy na Slovensku nemajú riešenie.

A preto ich ani neponúkajú.

Pretože napriek tomu, že sa začala nová petičná akcia, v  skutočnosti namiesto riešení problémov, ponúkajú iba výmenu jedných politických bábok za druhé.

A to je príliš málo na to, aby sa tento štát prebral zo stavu klinickej smrti  opäť k životu.

Žiaľ,  nastala veľmi krutá hra o tróny, doslova ruvačka o korytá, v ktorej sa občania štátu stali jej rukojemníkmi. Kým jedni sú v štádiu, že rabujú ako po mŕtvom, tak  tí druhí si vytvárajú imidž spasiteľov a záchrancov štátu, len aby sa znova mohli dostať k moci.

Nie, nezaujíma ich bieda občanov  a štátu, pretože oni samotní žijú v oveľa horšej biede, v morálnej biede.  A kvôli tejto ich morálnej biede, na Slovensku zavládla nenávisť medzi ľuďmi, hnev a frustrácie, ktoré spôsobujú kultúrny a mravný úpadok spoločnosti.

Ale občania, aby dokázali prežiť vo vlastnom štáte, potrebujú konkrétne riešenia problémov a nie iba ďalšie prázdne politické  gestá…

Pretože na všetky problémy a hlavne na tie, ktoré vyzerajú ako neriešiteľné, sú riešenia…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 07:41

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581318x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu