Založ si blog

Slovensko potrebuje riešenia krízy a nie ďalšie „zmarené referendum“

 

Slovensko a Slovákov čaká nová petičná akcia, ktorú spustila opoziční strana Smer SD a ktoré podporujú aj strany Hlas SD a SNS. Zazneli slová o úspore peňazí, ak by sa podarilo vyzbierať podpisy občanov čo najskôr a následné referendum, by bolo spojené s komunálnymi voľbami.

Ľudia sa dozvedeli nové referendové otázky, pozreli si tlačovku, čítajú názory rôznych súčasných  odborníkov na právo a ústavné právo. A ako dopadne táto akcie z dielne opozície ukáže zasa len čas…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Čo mne osobne  ako občanovi SR dlhodobo chýba, sú konkrétne návrhy riešení opozície  ako prekonať krízu, v ktorej sa SR ocitla po vládnutí súčasnej vlády.

Videla som množstvo tlačových besied, či vyjadrení opozičných politikov, čítam statusy na soc. sieťach, ale to najdôležitejšie, čo by malo občanov najviac zaujímať, chýba.

Opoziční politici doteraz stále  iba  pomenovávajú problémy  spoločnosti , štátu a občanov, ktoré sú skutočne také obrovské, že SR sa ocitla na existenčnom dne a vyzerá to tak, že definitívny kolaps štátu je veľmi blízko. To, že súčasná vláda spôsobila obrovské škody, ktoré sa budú ťažko naprávať, je zrejmé každému triezvo uvažujúcemu človeku, ktorý nie je fanatickým prívržencom ktorejkoľvek z politických strán. A uvedomili si ich aj mnohí voliči súčasných vládnych strán.

Áno, Slovensko už dva roky nefunguje ako suverénny a právny štát. Ekonomika, zdravotníctvo, školstvo, sociálna sféra a v podstate celý chod štátu už idú iba akýmsi  spomaleným zotrvačným spôsobom a vyzerá to, že všetci už iba  čakajú, ako dlho  všetko potrvá, kým nastane úplný kolaps.

A politické elity?

Kým jedna strana zámerne likviduje štát, tak druhá, súčasná opozičná,  sa prizerá  a kritizuje a vytĺka z biedy štátu politický kapitál, ktorý by jej pomohol  opäť  sa dostať k moci.

A občania?

Tí sa žiaľ  stali rukojemníkmi politických hier o tróny. Sú zaplavení obrovským informačným balastom, ktoré šíria média. Podstatou tejto mediálnej manipulácie je  vyvolať v ľuďoch dojem, že ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť oveľa horšie.  Zastrašovanie občanov politikmi zo všetkých strán politického spektra a  vyvolávanie beznádeje,   má za úlohu vzbudiť v ľuďoch myšlienku, že súčasné problémy krízy na Slovensku nemajú riešenie.

A preto ich ani neponúkajú.

Pretože napriek tomu, že sa začala nová petičná akcia, v  skutočnosti namiesto riešení problémov, ponúkajú iba výmenu jedných politických bábok za druhé.

A to je príliš málo na to, aby sa tento štát prebral zo stavu klinickej smrti  opäť k životu.

Žiaľ,  nastala veľmi krutá hra o tróny, doslova ruvačka o korytá, v ktorej sa občania štátu stali jej rukojemníkmi. Kým jedni sú v štádiu, že rabujú ako po mŕtvom, tak  tí druhí si vytvárajú imidž spasiteľov a záchrancov štátu, len aby sa znova mohli dostať k moci.

Nie, nezaujíma ich bieda občanov  a štátu, pretože oni samotní žijú v oveľa horšej biede, v morálnej biede.  A kvôli tejto ich morálnej biede, na Slovensku zavládla nenávisť medzi ľuďmi, hnev a frustrácie, ktoré spôsobujú kultúrny a mravný úpadok spoločnosti.

Ale občania, aby dokázali prežiť vo vlastnom štáte, potrebujú konkrétne riešenia problémov a nie iba ďalšie prázdne politické  gestá…

Pretože na všetky problémy a hlavne na tie, ktoré vyzerajú ako neriešiteľné, sú riešenia…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879898x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu