Založ si blog

Kedy bude lepšie?

 

Túto otázku si kladie mnoho ľudí, ktorí vidia ako sa náš štát spolu s občanmi rúti do záhuby.

Mnohí sa však  ešte stále majú relatívne dobre a preto tvrdo popierajú fakty a skutočnosti. Iní možno z ľahostajnosti, alebo aj strachu zakrývajú oči pred kolapsom  a štátnym bankrotom, ale čo je najhoršie, obrovské množstvo občanov si ani neuvedomuje čo sa okolo nich deje.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

 

Pred pár dňami som si pri ceste autom, mala možnosť vypočuť správy jednej komerčnej rozhlasovej stanice, prepla som rádio  na stanicu Sro1  a tam  vysielali  hlavnú spravodajskú reláciu rádiožurnál. Medzi obsahom správ vo verejnoprávnom rozhlase a komerčnou stanicou  nebol žiaden rozdiel, dokonca ani v spôsobe podávania správ.  V tej chvíli, som sa zamyslela nad tým, kedy sa všetko zmení a kedy bude lepšie, prečo sa toto všetko okolo nás deje a čo je nutné urobiť, aby  nastali zmeny k lepšiemu.

Jednou z príčin kolapsu štátu a celej spoločnosti je, že sa veci a skutočnosti prestali pomenovávať pravým menom.

Preto môžu médiá ovládať verejnú mienku, podprahovo ale aj celkom okato klamať, zavádzať, dezinformovať, alebo šíriť  propagandu tých, ktorí vlastnia mediálny biznis. Mainstreamové médiá už dávno nešíria informácie, ale predávajú produkty presne takým istým spôsobom, ako to robia tzv. „šmejdi“. Preto nazývať niekoho, kto iba plní biznis plán svojho zamestnávateľa a  objednávateľa služieb „novinárom“ je scestné. Pretože skutočný novinár, ktorý informuje verejnosť, by mal byť politicky nezaujatý a nestranný, mal by informovať pravdivo a dodržiavať „Etický kódex novinára“.

Žiaľ, v našom štáte sa média  hlavného prúdu podieľajú  na vládnutí v štáte šírením jednostrannej propagandy, zavádzaním občanov dezinformáciami, či vlastných názorov,  ktoré predkladajú ako relevantné  informácie. Táto moc masmédiám tak zachutila, že sa dokonca začali správať ako výkonné zložky moci. Preto dnes vidíme najatých žoldnierov, ktorí vedú mediálnu vojnu proti občanom tohto štátu. Vojnu proti všetkým, ktorí majú vlastný názor a nepodliehajú násilne a šmejďáckym spôsobom šírenej vládnej propagande.

Kvôli tomu, že spoločnosť prestala pomenovávať veci pravým menom, môžu v tomto štáte dlhé roky vládnuť zbohatlíci – milionári, ktorí si moc v štáte bezočivo kupujú za peniaze, získané častokrát pofidérnymi praktikami, ktoré im tento systém umožnil. Je scestné nazývať týchto zbohatlíkov a biznismenov politikmi, pretože im nikdy nešlo o štát a občanov. V prvom rade im vždy ide len o ich vlastný osobný profit a o to, ako čo najviac štát a občanov vyžmýkať aj z toho posledného.  Je scestné nazývať politikmi parazitov, ktorí sa na štáte iba priživujú a vyciciavajú ho. Takisto je scestné nazývať politikmi poslušných lokajov, ktorí verne slúžia svojím pánom a svojou servilnosťou sa vo veľkej miere podieľajú na totálnej likvidácii štátu.

Najzávažnejšou príčinou kolapsu štátu a celej spoločnosti je to, že  médiá a všetci tí ľudia, ktorí sa podieľajú na vládnutí v tomto štáte doteraz neniesli za svoje konanie žiadnu zodpovednosť.

Kedy bude lepšie?

Keď začneme pomenovávať veci a skutočnosti pravým menom a budeme vyžadovať, aby všetci kompetentní niesli za svoje konanie a politické rozhodnutia plnú zodpovednosť, nielen morálnu či politickú,  ale najmä trestnoprávnu a hmotnú. Pretože všetci tí, ktorí pracujú vo verejnoprávnych médiách, v štátnych funkciách a v zložkách výkonnej a zákonodarnej moci sú zamestnancami štátu.

A štát, to nie sú  politickí biznismeni, či dosadené bábky a servilní lokaji, ani médiá s ich šmejďáckymi praktikami, ale  štát to sú samotní občania. A na to žiaľ,  občania zabudli.  Zabudli na to práve kvôli tomu, že sa veci a skutočnosti nepomenovávajú pravým menom  a nikto  z tých, ktorí tu vládol a vládne, neniesol a  nenesie žiadnu zodpovednosť.

 

Článok bol pôvodne zverejnený na belobog.sk

Čas snežienok…

03.03.2024

Pred dvoma dňami mi dcéra poslala fotku snežienok… Tá fotografia mi pripomenula detstvo a záhradu starej mamy, kde rástli husto medzi kríkami ríbezlí, ale ich drobné kvietky bolo vidieť aj v kvetinovej záhrade, Snežienky sú nádherné kvietočky, hoci sú malé a krehké. Dokážu potešiť oči aj srdcia prvým nádychom novej jari. Tie, čo rástli v záhrade starej mamy [...]

Umierať za obchodné záujmy…

28.02.2024

Včera som sledovala vo verejnoprávnej televízii štvrtú časť dokumentárneho seriálu „Apokalypsa: Vojna svetov“ pod názvom „Víťazstvo“, v ktorej bola opísaná „indočínska, francúzsko – vietnamská vojna“ , ktorá trvala takmer osem rokov. Aj keď som mala z dokumentu rozpačitý dojem, na jeho konci zaznela veľmi dôležitá myšlienka a to, že [...]

Macronovo „Waterloo“…

27.02.2024

Bola moja prvotná myšlienka pri pompéznych informáciách o včerajšej „bojovej porade v Paríži“. Aj keď Macronovo skutočné „Waterloo“ začalo už v Nigeri, odkiaľ Francúzsko odišlo s potupnou porážkou a stratilo najdôležitejšiu kolóniu, v ktorej drancovalo nerastné suroviny, najmä urán. V skutočnosti bola včerajšia „parížska [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,390
Celková čítanosť: 5445612x
Priemerná čítanosť článkov: 3918x

Autor blogu