Založ si blog

Vláda štyroch milionárov. . .

Po dnešných vyhláseniach predstaviteľov strán, ktoré po parlamentných voľbách vylúčili spoluprácu so stranami SMER-SD a ĽSNS sa črtá nová vláda.
Vláda štyroch milionárov, ako veľmi trefne poznamenal včera v debate jeden z diskutérov.
Tieto parlamentné voľby, ale aj kampaň, ktorá ich predchádzala, ukázali skutočnú tvár demokracie, po ktorej Slováci tak veľmi túžili v roku 1989.
Ukázali čie záujmy budú hájiť títo ľudia, ktorí si pomocou „slobodných a demokratických volieb“ prisvojili moc a vládu v tomto štáte.
Ukázali v plnej nahote, ako funguje zastupiteľská demokracia v podobe vlády politických strán.
Na Slovensku sme si akosi zvykli, že politické strany vznikajú úplne účelovo a mnohé sú iba výťahom k moci a biznisu. Zvykli sme si, že strany zakladajú ľudia, ktorí majú dosť finančného kapitálu, aby pomocou neho dokázali presvedčiť ľudí o svojej pravde a pohnútkach, ktoré ich viedli k tomu, aby si založili vlastnú politickú stranu. Áno, mnohé politické strany sú organizácie, ktoré hája iba vlastné záujmy, preto nemajú klasické členské základne, ale sú iba zoskupením ľudí, ktorých spája rovnaký napíšem to priamo, podnikateľský zámer. Často sú to veľmi egocentrickí ľudia, ktorí odmietajú rešpektovať nielen názory iných, ale aj zákony tejto republiky.
Preto sa nemôžeme ani len čudovať, aké strany figurujú na našej politickej scéne a a akým spôsobom sa dostali po terajších parlamentných voľbám k moci. A ani tomu, kto sú ich predstavitelia, akú majú minulosť.
Iným problémom je, že vznikajú politické strany, ktoré ak aj majú nejakú ideu a ciele, tak sa po prvom ich úspechu nalepí na ne skupina ziskuchtivcov, ktorí si cez politickú moc v týchto stranách takisto riešia len vlastný biznis. Nemenej vážnou skutočnosťou je aj to, akí ľudia prezentujú politické strany v regionálnej politike. A to by si mali strany, ktoré chcú skutočne pracovať v prospech ľudí ustrážiť. Pretože ak ich zastupujú ľudia, ktorí nemajú dobrý kredit u spoluobčanov, tak strana stráca podporu práve tam, kde by mala rásť a mať najväčšiu podporu..
Vláda štyroch milionárov, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou vznikne, jasne dokazuje, že zastupiteľská demokracia u nás je len mýtom, ktorému ľudia masírovaní veľmi dobre cielenou, mediálnou kampaňou uverili.
Ak by politické strany a ich predstavitelia skutočne chceli pracovať v prospech štátu a jeho občanov, tak by sa v prvom rade vzdali štedrej finančnej podpory štátu po voľbách a svoju činnosť by si financovali pomocou členských príspevkoch vlastných členov, alebo z vlastných zdrojov a pracovali iba za určenú plácu. Vzdali by sa predvolebného divadla a svoje snahy zastupovať záujmy občanov by dokázali činmi.
Skutočnosť však bude taká, že páni milionári budú ešte bohatší, budú si hladkať a budovať vlastné egá na úkor občanov a štátu, ktorí zostanú ešte viac chudobnejší a zadĺženejší.
Pretože tam, kde ide o peniaze a moc, tam idú do úzadia záujmy a potreby obyčajných ľudí, morálne hodnoty, etické princípy a aj ľudské práva.
Ďakujem diskutérovi „tatinovi“ za inšpiráciu k napísaniu článku.

„Len ja sama“…

26.11.2023

V živote človeka prichádzajú chvíle, keď začne premýšľať o podstate a zmysle vlastného života, o tom kým je, čím je, akými hodnotami sa riadi a akou cestou života sa vybrať, aby mohol rásť po intelektuálnej, ľudskej aj duchovnej stránke. Takým obdobím v mojom živote bol čas, keď som ukončila preklad knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hmlovina [...]

Zlyhanie štátu aj spoločnosti vo vzdelávacom a výchovnom systéme

21.11.2023

„Výchova človeka je jemná práca, ktorá vyžaduje individuálnu analýzu a veľmi opatrný prístup. Doba, keď spoločnosti stačili nedbanlivo vychovaní ľudia, ktorých nedostatky sa ospravedlňovali dedičnosťou a vrodenou povahou človeka sa už dávno pominula. Dnes je každý zle vychovaný človek vizitkou celej spoločnosti a ťaživým omylom veľkého [...]

Ak chceme, aby ľudia rozumeli…

20.11.2023

Mali by sme hovoriť ich jazykom. Ľudským jazykom… Žiaľ, len málokto sa o to snaží a preto aj dnes každý hovorí iba tým svojím. Či sú to politici, ekonómovia, bankári, vedci, lekári, kňazi, filozofovia, umelci, novinári… Vzniká tak kakofónia jazykov, v ktorých úplne zaniká ten najdôležitejší. Ten jazyk, ktorému by mohli rozumieť všetci. Ten jazyk, [...]

Faerské ostrovy

Východ slnka a more na Faerských ostrovoch majú svoje neopakovateľné čaro, ktoré sa oplatí vidieť

30.11.2023 05:00

Zábery priamo z Tórshavnu s výhľadom na more nám poslal náš mReportér Tomáš.

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,366
Celková čítanosť: 5343457x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu