Založ si blog

Prečo bol premiér Heger v Kyjeve?

 

Súčasná vládna koalícia od svojho nástupu  cielene likviduje náš  štát.  Po dvoch rokoch ich vládnutia , sa  ocitol v stave klinickej smrti. Právny, ekonomický a sociálny rozklad štátu počas covidovej pandémie bol len začiatkom.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

 

Premiér Heger,  veľkodušne daroval obranný systém S 300 Ukrajine. Pod dohľadom predsedníčky EK Ursuly  von der Leyen,  pripravil v Kyjeve náš štát o posledné zvyšky suverenity a zvrchovanosti. Daroval obranný systém, ktorý bol vo vlastníctve  SR. Namiesto neho na Slovensko prišiel obranný systém, ktorý bude SR len zapožičaný. Týmto aktom sa SR  stala plne podriadenou  kolóniou USA a EÚ,  ale najmä nárazníkovou zónou v konflikte proti Rusku. Konflikte, ktorý bol Západom dlhodobo pripravovaný podporou extrémistického režimu na Ukrajine.

Zarážajúce sú však vyjadrenia ministra obrany Naďa, ktorý v televíznej relácii RTVS „O päť minút dvanásť“ verejne hovoril o nedostatkoch obranného systému S 300  a vyjadroval sa v superlatívoch o obrannom systéme Patriot.

Takže, ako to vlastne je?

Premiér Heger daroval Ukrajine na jej obranu systém, ktorý je podľa slovenského ministra obrany  Naďa  tak zastaralý ,  že sa už ani  opravovať neoplatí.  Bolo  preto  nevyhnuté zbaviť sa ruského obranného systému S 300, ktorý nezapadal do plánov našich nových „ochrancov a obrancov“?

Žiaľ,  Slováci akosi prirýchlo zabudli na tzv. „Obrannú zmluvu medzi SR a USA“.  Možno teraz už viacerí pochopili  účel návštevy ministra obrany USA Lloyda Austina na Slovensku.

Vyzerá to tak, že vláda na čele s premiérom Hegerom a ministrom obrany , nielenže oklamala občanov nášho štátu,  keď tvrdili, že systém S 300 pošlú na Ukrajinu, ale len po zabezpečení adekvátnej náhrady za S 300, ktorá bude chrániť SR.  Podľa slov opozičných predstaviteľov,  štyri  systémy Patriot sú na zabezpečenie  málo.

Oklamali aj ukrajinskú stranu. Ak by im skutočne chceli pomôcť, tak by im na obranu proti Rusku darovali nejaký ten „úžasný americký Patriot“ a nie „zastaralý ruský systém“, ktorý by bol podľa slov ministra Mikulca  na budúci rok vyradený.

A naša citlivo vnímajúca pani prezidentka presviedča občanov  a hlavne samú seba o tom, že tento úžasný dar pomôže znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu“.

Nuž, kto vie ako to vlastne je… Pretože sa šíria správy, že z toho daru je už len kôpka šrotu, ale SR sa týmto vládnym počinom stala nielen možným terčom útokov, ale priamym aktérom ozbrojeného konfliktu.

Jedno je však isté. Cesta premiéra Hegera do Kyjeva nebola  iba vyjadrením solidarity s Ukrajinou a jej oficiálnou vládnou propagandou.

Návšteva premiéra Hegera v Kyjeve a  darovanie obranného systému S 300 Ukrajine  sa stalo zavŕšením, alebo dokonaním  zámernej likvidácie suverenity  nášho štátu. Zradou štátu a jeho občanov.

Nič iné sa však ani nedalo čakať od poslušných lokajov, ktorí plnia všetky príkazy svojich nadriadených. Posledné týždne však ukazujú, že pani Ursula von der Leyen vedie EÚ presne tak, ako počas svojho ministrovania viedla Bundeswehr...

Článok bol pôvodne zverejnený na: belobog.sk

Mŕtva voda

23.06.2022

Niekedy stačí iba málo… Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje. A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je [...]

Čas zmŕtvychvstania duše…

19.06.2022

Poobede som vybehla na pár chvíľ do záhrady. Vietor strapatil konáre stromov a aj moje vlasy. Pšenica a tráva sa vlnili a kolísali v jeho rytme ako exotické tanečnice. Vzduchom sa linuli vône kvitnúcej šalvie a ruží, ktoré som zachránila po vlaňajších prívalových dažďoch a presadila som si ich do zeleninovej záhrady. Príchodom som vyrušila jarabicu, [...]

Sme rozmaznaní? !…

15.06.2022

Pred pár dňami, 12. júna, bol svetový deň boja proti detskej práci. Čakala som, či sa v médiách a soc. sieťach objaví zmienka o tomto novodobom, desivom otroctve. Až na pár vzácnych výnimiek som neobjavila nič. Naša vyspelá spoločnosť rieši oveľa „závažnejšie témy“, akými sú „vojna na Ukrajine“ a jej následky – zdražovanie, nedostatok [...]

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

Russia Ukraine War Rubles Explainer

Putin sa na jeseň zúčastní na summite najväčších svetových ekonomík G20

27.06.2022 17:08, aktualizované: 17:25

Západ v dôsledku ruskej agresie voči Ukrajine tlačil na to, aby bola Moskva z tejto skupiny vylúčená.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 4634378x
Priemerná čítanosť článkov: 3652x

Autor blogu