Založ si blog

Prečo bol premiér Heger v Kyjeve?

 

Súčasná vládna koalícia od svojho nástupu  cielene likviduje náš  štát.  Po dvoch rokoch ich vládnutia , sa  ocitol v stave klinickej smrti. Právny, ekonomický a sociálny rozklad štátu počas covidovej pandémie bol len začiatkom.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

 

Premiér Heger,  veľkodušne daroval obranný systém S 300 Ukrajine. Pod dohľadom predsedníčky EK Ursuly  von der Leyen,  pripravil v Kyjeve náš štát o posledné zvyšky suverenity a zvrchovanosti. Daroval obranný systém, ktorý bol vo vlastníctve  SR. Namiesto neho na Slovensko prišiel obranný systém, ktorý bude SR len zapožičaný. Týmto aktom sa SR  stala plne podriadenou  kolóniou USA a EÚ,  ale najmä nárazníkovou zónou v konflikte proti Rusku. Konflikte, ktorý bol Západom dlhodobo pripravovaný podporou extrémistického režimu na Ukrajine.

Zarážajúce sú však vyjadrenia ministra obrany Naďa, ktorý v televíznej relácii RTVS „O päť minút dvanásť“ verejne hovoril o nedostatkoch obranného systému S 300  a vyjadroval sa v superlatívoch o obrannom systéme Patriot.

Takže, ako to vlastne je?

Premiér Heger daroval Ukrajine na jej obranu systém, ktorý je podľa slovenského ministra obrany  Naďa  tak zastaralý ,  že sa už ani  opravovať neoplatí.  Bolo  preto  nevyhnuté zbaviť sa ruského obranného systému S 300, ktorý nezapadal do plánov našich nových „ochrancov a obrancov“?

Žiaľ,  Slováci akosi prirýchlo zabudli na tzv. „Obrannú zmluvu medzi SR a USA“.  Možno teraz už viacerí pochopili  účel návštevy ministra obrany USA Lloyda Austina na Slovensku.

Vyzerá to tak, že vláda na čele s premiérom Hegerom a ministrom obrany , nielenže oklamala občanov nášho štátu,  keď tvrdili, že systém S 300 pošlú na Ukrajinu, ale len po zabezpečení adekvátnej náhrady za S 300, ktorá bude chrániť SR.  Podľa slov opozičných predstaviteľov,  štyri  systémy Patriot sú na zabezpečenie  málo.

Oklamali aj ukrajinskú stranu. Ak by im skutočne chceli pomôcť, tak by im na obranu proti Rusku darovali nejaký ten „úžasný americký Patriot“ a nie „zastaralý ruský systém“, ktorý by bol podľa slov ministra Mikulca  na budúci rok vyradený.

A naša citlivo vnímajúca pani prezidentka presviedča občanov  a hlavne samú seba o tom, že tento úžasný dar pomôže znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu“.

Nuž, kto vie ako to vlastne je… Pretože sa šíria správy, že z toho daru je už len kôpka šrotu, ale SR sa týmto vládnym počinom stala nielen možným terčom útokov, ale priamym aktérom ozbrojeného konfliktu.

Jedno je však isté. Cesta premiéra Hegera do Kyjeva nebola  iba vyjadrením solidarity s Ukrajinou a jej oficiálnou vládnou propagandou.

Návšteva premiéra Hegera v Kyjeve a  darovanie obranného systému S 300 Ukrajine  sa stalo zavŕšením, alebo dokonaním  zámernej likvidácie suverenity  nášho štátu. Zradou štátu a jeho občanov.

Nič iné sa však ani nedalo čakať od poslušných lokajov, ktorí plnia všetky príkazy svojich nadriadených. Posledné týždne však ukazujú, že pani Ursula von der Leyen vedie EÚ presne tak, ako počas svojho ministrovania viedla Bundeswehr...

Článok bol pôvodne zverejnený na: belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879832x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu