Založ si blog

Prečo vládnu komedianti?

 

Odpoveď je jednoduchá. Preto, lebo  politika  a najmä tá súčasná je len divadlom pre masy ľudí, ktorých politici potrebujú  presvedčiť, že sú pre ich život dôležití a nenahraditeľní.

Áno, politika je divadlo, plné iluzionistických predstavení, komédií, ale aj tragédií.

Preto by bolo zaujímavé popremýšľať  o význame politických strán a samotných politikov v procese riadenia štátu. Napríklad toho nášho. 

 

 

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Na Slovensku, ktoré má toľko obyvateľov asi ako jedna menšia svetová metropola máme v súčasnosti činných 54 strán a politických hnutí a viac ako 100 strán a hnutí, ktoré zanikli, alebo sa zlúčili a pod.

Počet politických strán a hnutí, je dôkazom, že politika sa na Slovensku nerobí v prospech občanov a štátu, ale je veľmi dobrým biznisom.

Založenie politickej strany v súčasnosti nie je problémom, ak máte dosť peňazí na politickú kampaň.  Kampaň, ktorá dokáže zaujať ľudí tak, že sú  vďaka politickému divadlu presvedčení, že bez politikov a ich vládnutia neprežijú.

Ale opak je pravdou. Pretože je obrovský rozdiel medzi riadením štátu a vládnutím.

Na riadenie štátu sú potrební odborníci. Na vládnutie stačia komedianti.

Žiaľ, mnohým našim občanom vyhovuje tento spôsob vládnutia a divadelné predstavenia v podobe frašky s názvom „Slobodné a demokratické voľby“. Dokonca to zašlo až tak ďaleko, že mnohí ľudia si vytvárajú falošným zbožšťovaním  z politikov modly a majú potrebu, aby im niekto vládol. Možno je to tým legendárnym prístupom Len si udrite pán veľkomožný“. Takýmto spôsobom premýšľania sa ľudia dobrovoľne dostávajú do pozícii otrokov, mentálnych aj fyzických.

Naopak, uvedomelý človek, ktorý prevzal zodpovednosť za svoje konanie a život vie, že nepotrebuje aby mu niekto vládol.

A teraz si predstavte svoj vlastný štát bez parazitov v podobe politických strán a falošných politikov a politických komediantov.

Predstavte si, že by štát riadili skutoční odborníci a nie chamtiví, nenažratí, amorálni predátori a paraziti, ktorých jediným cieľom je uloviť čo najväčšiu korisť  a odhryznúť si čo najväčší „kus žvance“ zo štátu.

Viete prečo je tento štát v stave klinickej smrti,  vycicaný a ohlodaný na kosť?

Pretože ľudia dobrovoľne volia politických komediantov a nežiadajú od nich žiadnu osobnú, politickú a hmotnú zodpovednosť za ich konanie.

Áno, mnohí dobrovoľne volili napríklad OĽANO,  poniektorí aj preto, aby „bola sranda“.

Dnes vyšla správa, že zdravotnícke zariadenia budú vykonávať len neodkladnú lekársku starostlivosť. Za ostatné si pacienti napriek tomu, že platia zdravotné poistenie, budú platiť.

Štát nemá peniaze na vlastných občanov, ale pani Čaputová v pondelok  podpísala Lex Ukrajina, ktorým sa štát zaväzuje poskytnúť ukrajinským utečencom všetko to, na čo naši občania stratili nárok… „Veľká sranda“ však?

Ďalšia takáto „veľká sranda“ je neúmerné zdražovanie cien základných potravín, ktoré nie je len dôsledkom „vojny na Ukrajine“.Zdražovanie je spôsobené  najmä parazitickou politikou vládnych strán počas coronakrízy, keď vláda  ignorovala prosby poľnohospodárov a Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov o pomoc. To, že majú múku len na dva mesiace je bezpredmetné, dôležité je, aby mali čo jesť občania Nemecka, kam smerujú plné vlaky slovenského obilia.

A to sú len dva problémy, za ktoré by mali niesť plnú zodpovednosť politickí komedianti a predátori. Žiaľ, počas viac ako  tridsaťročnej  vlády  slobodného demokratického systému, doteraz  nikto z tých, ktorí boli pri moci žiadnu zodpovednosť neniesol.

Jedno divadlo však prestali vládni politici  hrať. A to divadlo na demokraciu. Už dávno zhodili kostýmy a masky „demokratov“ a ukazujú pravú tvár,  kým v skutočnosti sú.

A politická opozícia? Tá zhodila masky tiež… Najmä predstavitelia Smeru a  Hlasu, za ktorých vlády tento obludný systém, ktorý  súčasná vládna moc predstavuje, rástol ako nebezpečné podhubie a oni neurobil nič, aby to zastavili. Naopak, ešte ho  mnohí z nich podporujú…

Tak sa skúste vy, ktorým záleží na tomto štáte zamyslieť… Potrebujete aby vám niekto vládol, alebo chcete, aby tento štát riadili kompetentní ľudia a nie banda chamtivých a nenažratých, ambicióznych, egoistických komediantov a dilentatov,  plagiátorov a   politických bábok?

Budete trvať na tom, aby tento štát riadili odborníci?

Budete trvať na tom, aby tí, ktorí parazitujú na tomto štáte a zničili ho, niesli zodpovednosť?

Pretože vďaka väčšine a hlavne tej mlčiacej, vládnu v tomto štáte komedianti…

 

Článok bol zverejnený na: belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879973x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu