Založ si blog

Prečo vládnu komedianti?

 

Odpoveď je jednoduchá. Preto, lebo  politika  a najmä tá súčasná je len divadlom pre masy ľudí, ktorých politici potrebujú  presvedčiť, že sú pre ich život dôležití a nenahraditeľní.

Áno, politika je divadlo, plné iluzionistických predstavení, komédií, ale aj tragédií.

Preto by bolo zaujímavé popremýšľať  o význame politických strán a samotných politikov v procese riadenia štátu. Napríklad toho nášho. 

 

 

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Na Slovensku, ktoré má toľko obyvateľov asi ako jedna menšia svetová metropola máme v súčasnosti činných 54 strán a politických hnutí a viac ako 100 strán a hnutí, ktoré zanikli, alebo sa zlúčili a pod.

Počet politických strán a hnutí, je dôkazom, že politika sa na Slovensku nerobí v prospech občanov a štátu, ale je veľmi dobrým biznisom.

Založenie politickej strany v súčasnosti nie je problémom, ak máte dosť peňazí na politickú kampaň.  Kampaň, ktorá dokáže zaujať ľudí tak, že sú  vďaka politickému divadlu presvedčení, že bez politikov a ich vládnutia neprežijú.

Ale opak je pravdou. Pretože je obrovský rozdiel medzi riadením štátu a vládnutím.

Na riadenie štátu sú potrební odborníci. Na vládnutie stačia komedianti.

Žiaľ, mnohým našim občanom vyhovuje tento spôsob vládnutia a divadelné predstavenia v podobe frašky s názvom „Slobodné a demokratické voľby“. Dokonca to zašlo až tak ďaleko, že mnohí ľudia si vytvárajú falošným zbožšťovaním  z politikov modly a majú potrebu, aby im niekto vládol. Možno je to tým legendárnym prístupom Len si udrite pán veľkomožný“. Takýmto spôsobom premýšľania sa ľudia dobrovoľne dostávajú do pozícii otrokov, mentálnych aj fyzických.

Naopak, uvedomelý človek, ktorý prevzal zodpovednosť za svoje konanie a život vie, že nepotrebuje aby mu niekto vládol.

A teraz si predstavte svoj vlastný štát bez parazitov v podobe politických strán a falošných politikov a politických komediantov.

Predstavte si, že by štát riadili skutoční odborníci a nie chamtiví, nenažratí, amorálni predátori a paraziti, ktorých jediným cieľom je uloviť čo najväčšiu korisť  a odhryznúť si čo najväčší „kus žvance“ zo štátu.

Viete prečo je tento štát v stave klinickej smrti,  vycicaný a ohlodaný na kosť?

Pretože ľudia dobrovoľne volia politických komediantov a nežiadajú od nich žiadnu osobnú, politickú a hmotnú zodpovednosť za ich konanie.

Áno, mnohí dobrovoľne volili napríklad OĽANO,  poniektorí aj preto, aby „bola sranda“.

Dnes vyšla správa, že zdravotnícke zariadenia budú vykonávať len neodkladnú lekársku starostlivosť. Za ostatné si pacienti napriek tomu, že platia zdravotné poistenie, budú platiť.

Štát nemá peniaze na vlastných občanov, ale pani Čaputová v pondelok  podpísala Lex Ukrajina, ktorým sa štát zaväzuje poskytnúť ukrajinským utečencom všetko to, na čo naši občania stratili nárok… „Veľká sranda“ však?

Ďalšia takáto „veľká sranda“ je neúmerné zdražovanie cien základných potravín, ktoré nie je len dôsledkom „vojny na Ukrajine“.Zdražovanie je spôsobené  najmä parazitickou politikou vládnych strán počas coronakrízy, keď vláda  ignorovala prosby poľnohospodárov a Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov o pomoc. To, že majú múku len na dva mesiace je bezpredmetné, dôležité je, aby mali čo jesť občania Nemecka, kam smerujú plné vlaky slovenského obilia.

A to sú len dva problémy, za ktoré by mali niesť plnú zodpovednosť politickí komedianti a predátori. Žiaľ, počas viac ako  tridsaťročnej  vlády  slobodného demokratického systému, doteraz  nikto z tých, ktorí boli pri moci žiadnu zodpovednosť neniesol.

Jedno divadlo však prestali vládni politici  hrať. A to divadlo na demokraciu. Už dávno zhodili kostýmy a masky „demokratov“ a ukazujú pravú tvár,  kým v skutočnosti sú.

A politická opozícia? Tá zhodila masky tiež… Najmä predstavitelia Smeru a  Hlasu, za ktorých vlády tento obludný systém, ktorý  súčasná vládna moc predstavuje, rástol ako nebezpečné podhubie a oni neurobil nič, aby to zastavili. Naopak, ešte ho  mnohí z nich podporujú…

Tak sa skúste vy, ktorým záleží na tomto štáte zamyslieť… Potrebujete aby vám niekto vládol, alebo chcete, aby tento štát riadili kompetentní ľudia a nie banda chamtivých a nenažratých, ambicióznych, egoistických komediantov a dilentatov,  plagiátorov a   politických bábok?

Budete trvať na tom, aby tento štát riadili odborníci?

Budete trvať na tom, aby tí, ktorí parazitujú na tomto štáte a zničili ho, niesli zodpovednosť?

Pretože vďaka väčšine a hlavne tej mlčiacej, vládnu v tomto štáte komedianti…

 

Článok bol zverejnený na: belobog.sk

Mŕtva voda

23.06.2022

Niekedy stačí iba málo… Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje. A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je [...]

Čas zmŕtvychvstania duše…

19.06.2022

Poobede som vybehla na pár chvíľ do záhrady. Vietor strapatil konáre stromov a aj moje vlasy. Pšenica a tráva sa vlnili a kolísali v jeho rytme ako exotické tanečnice. Vzduchom sa linuli vône kvitnúcej šalvie a ruží, ktoré som zachránila po vlaňajších prívalových dažďoch a presadila som si ich do zeleninovej záhrady. Príchodom som vyrušila jarabicu, [...]

Sme rozmaznaní? !…

15.06.2022

Pred pár dňami, 12. júna, bol svetový deň boja proti detskej práci. Čakala som, či sa v médiách a soc. sieťach objaví zmienka o tomto novodobom, desivom otroctve. Až na pár vzácnych výnimiek som neobjavila nič. Naša vyspelá spoločnosť rieši oveľa „závažnejšie témy“, akými sú „vojna na Ukrajine“ a jej následky – zdražovanie, nedostatok [...]

Jeruzalem Izrael

Izraelskí poslanci schválili reformy, ktoré ženám uľahčia prístup k interrupciám

27.06.2022 22:45

Ženy, ktoré chcú umelé ukončenie tehotenstva podstúpiť, musia osobne predstúpiť pred osobitný výbor ministerstva zdravotníctva.

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 4634418x
Priemerná čítanosť článkov: 3652x

Autor blogu