Založ si blog

Prichádza zima, politická aj ekonomická…

 

Po včerajšom  návrate zimy, celodňovom snežení a dnešnom mrazivom počasí, ktoré onedlho skončia premýšľam nad tým, že Slovákov a tento štát čaká oveľa horšia zima, ktorá prichádza.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Pri sledovaní súčasnej situácie, ktorá na Slovensku a nielen na Slovensku nastala, vidím  veľkú paralelu s udalosťami, ktoré sa diali počas Druhej svetovej vojny.

Aj vtedy sa okrem fašistického Talianska  mnohé európske štáty aktívne zapájali do vojny po boku nacistického Nemecka proti Sovietskemu zväzu. V mnohých štátoch našli fašisti a nacisti svojich obdivovateľov a nebolo to inak ani v bývalom Československu a iných štátoch, ktoré sú teraz označované ako postsocialistické, či postsovietské.

Pred pár rokmi som mala možnosť vidieť zábery z pohrebu Rainharda Heydricha v Prahe a množstvo ľudí z celého Protektorátu Čechy a Morava, ako mu vzdávajú úctu a verejne smútia.

Podobné zábery velebenia nacistickej a fašistickej ideológie v mnohých európskych štátoch sa dajú bežne dohľadať. Či už sú to bývalý Slovenský štát, Ukrajina, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko a iné…

Dnes je Európa znova na prahu vojnového konfliktu a je zvláštne sledovať konanie politických elít všetkých týchto štátov okrem Maďarska, ktoré sa zrejme poučilo z vlastnej minulosti. Teraz  sa všetky tieto štáty spoločne s Poľskom, ktoré sú v skutočnosti druhotriednymi kolóniami „vyspelej západnej spoločnosti“, predbiehajú v servilnosti  a vojnovej propagande.

Ale ostaňme  v štátoch bývalého Československa a hlavne u nás doma.  

To, akú politiku  predvádzajú politici, či už súčasní, alebo tí predchádzajúci spoločne s mediálnou propagandou, bývalé Československo nezažilo ani počas nacistickej vyhladzovacej vojne proti Slovanom, Židom, Cigánom.

Neviem, či si politici a médiá uvedomujú, čo páchajú svojím konaním. Snaha zapáčiť sa vládnym elitám v USA a EÚ, či predstaviteľom NATO vyznieva ako servilné poklonkovanie, oddaných, otrocky poslušných sluhov a poskokov. Verím, že mnohí si to uvedomujú a práve  preto konajú tak ako konajú a vedú vo vlastnom štáte „politiku spálenej zeme“. Pretože ako inak sa dá nazvať cielená likvidácia Slovenska. Pod vedením týchto politikov začala finálna fáza dobrovoľnej, desivej a bolestivej samovraždy tohto štátu. Politickej, ekonomickej, právnej, sociálnej, kultúrnej, spoločenskej samovraždy. Žiaľ, tieto samozvané „elity“ neberú žiaden ohľad na vlastných občanov a nikdy ho ani nebrali. Preto zaviedli tvrdú cenzúru iných názorov, ako sú tie ich a verejne zastrašujú vlastných občanov rôznymi  drakonickými, perzekučnými  opatreniami.

Lenže zabudli na jednu dôležitú vec. Pravda vždy výjde  najavo, aj keď je tvrdo potláčaná.

Z udalostí posledných dní je zrejmé, že priamemu vojnovému konfliktu  sa začali vyhýbať hlavne tí, ktorí ho najviac podporovali a takisto  sa nechcú zúčastniť rituálnej, ekonomickej samovraždy o ktorú sa pokúšajú naše „politické elity“ svojimi vyhláseniami.

Preto premýšľam nad tým, aký osud čaká Slovensko a ostatné kolónie, ktoré sa snažia takouto pätolízačskou a agresívnou politikou zapáčiť ich súčasným pánom. Podľa môjho názoru,  sa onedlho stanú „nepohodlnou osinou v zadku“ USA, EÚ a aj NATO, ktoré začali chápať, že  priamy vojnový konflikt je cestou do pekla a ekonomické sankcie spomínanou dlhotrvajúcou a bolestivou samovraždou.

Nuž jeden zo scenárov môže byť aj taký, že „vyspelý západ“ sa veľmi rád vzdá  bezcenných vyrabovaných kolónií, ktorých nespoľahliví, politickí predstavitelia spôsobujú množstvo problémov a  škody,  namiesto prinášania úžitku. A títo politici, ale aj všetci tí,  ktorí nesplnili svoje úlohy, ktoré mali splniť, postihne osud „handry na jedno použitie“.

Pre nás bežných občanov však prichádza zima, politická aj ekonomická. Prichádza zima chudoby a neistoty. Veď kto by chcel v dnešnej dobe vyrabovaný, rozkradnutý, chudobný a zadĺžený štát.

Verím, že všetci tí, ktorí si dokážu pospájať súvislosti súčasných udalostí s tými z pred pár desiatok rokov vedia, že naše politické elity nás predali „za tridsať strieborných“. Otázkou však  je, akým spôsobom si tie strieborniaky užijú?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876523x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu