Založ si blog

Najsmrteľnejším vírusom, ktorý bol vypustený je strach…

 

Na úvod budem parafrázovať známu povesť…

Jedného dňa prišla ku bráne do mesta Smrť a povedala starostovi mesta, že si prišla zobrať tisíc ľudí.

Starosta ju vpustil a oznámil to občanom mesta.  Na druhý deň, keď Smrť odchádzala z mesta, bolo mŕtvych desať tisíc ľudí a veľká časť mesta bola zničená. A starosta obvinil Smrť z klamstva: „Veď si mi povedala, že si zoberieš len tisíc životov!“

„Nie, ja som neklamala“, ohradila sa Smrť.

„ Ja som si prišla iba po tých tisíc ľudí, ostatných zabil ich vlastný STRACH!“

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Dnes som sa z alternatívnych médií, ale aj z mainstreamu dozvedela „informácie“ o hrozbe nových ďalších vírusov a vĺn pandémií.

Je prirodzené, že ľudia sa boja o to, čo vo svojom živote považujú za najvzácnejšie, život, zdravie, rodinu.  Majú strach a obavy z toho čo nepoznajú, čo je pre nich neznáme.

Riadenie  spoločnosti a jej smerovanie do určitého stupňa vývoja, je vždy dlhodobý proces. A tak je tomu aj v súčasnosti. Kapitalistický systém riadenia, ktorým je ovládaná veľká časť súčasnej civilizácie na planéte je výsledkom riadiacich procesov z minulosti, ktoré formovali hodnoty „vyspelej západnej civilizácie“ počas tisícročí. Tento systém riadenia je založený, tak ako som už spomínala, na princípe: „Čím viac vlastníš, tým si mocnejší.“

V súčasnosti iba nepatrné množstvo ľudí vlastní obrovské bohatstvo a chce vlastniť ešte aj zvyšok zdrojov, ktorými by si zabezpečili absolútnu moc na planéte.

Problémom je však neustále narastajúci počet ľudí na svete a nechuť elít deliť sa s nimi o svoje bohatstvo. Bohatstvo, ktoré získali zotročovaním a zbedačovaním práve týchto ľudí, vojnami, násilím páchaným na nevinných obetiach.

Preto je podľa vládnucich elít nutné vytvoriť taký systém ovládania ľudí, ktorý by ich postupne zmenil na ľahko ovládateľnú masu, ktorá sa bude bez reptania a poslušne podriaďovať mocenskému systému.

Najjednoduchším spôsobom ako ovládať obrovskú masu ľudí  je v súčasnosti  mediálna manipulácia, ktorá je výsledkom veľkého nárastu „informačných technológií“. Ľudia sú denne vystavovaní záplave rôznych druhov informácií, ktorých cieľom je udržať ich v nevedomosti, pretože ľudia ani len netušia, ktoré informácie sú podstatné pre ich život. Len málokto si uvedomuje skutočnosť, že je to hrubý zásah do vedomia, ale aj podvedomia a takisto do tých najintímnejších sfér života človeka.

Posledné dva roky politici a médiá hrubým spôsobom vypúšťajú medzi ľudí ten najhorší a najzákernejší vírus s názvom STRACH, ktorého výsledkom je rozbitá a roztrieštená spoločnosť v takej miere, že sú narušené základné princípy jej fungovania. Prestali fungovať rodinné spoločenstvá, komunity a človek sa stáva osamelým, ľahko ovládateľným a zraniteľným jedincom, ktorý sa sám nevládze brániť svojvôli vládnucej elity.

Strach, ktorý je zasievaný medzi ľudí rôznymi spôsobmi, nedovoľuje ľuďom vnímať skutočné problémy spoločnosti. Málokto si uvedomuje, že aj mnohé alternatívne média, ku ktorým sa mnohí utiekajú a veria informáciám v nich, sú takisto riadené tým istým spôsobom ako mainstream. Málokto si uvedomuje, že presne takým istým spôsobom pracujú aj mnohí „politici“, ktorí tvoria „opozíciu“ vládnucim elitám.

A cieľom toho všetkého je ľahko ovládateľný a manipulovateľný jedinec, ktorý nielenže nevie, čo sa okolo neho v skutočnosti deje,  ale v skutočnosti ani nesmie vedieť, že to nevie.

Takže vďaka vírusu STRACHU, si mnohí ľudia tu na Slovensku ani neuvedomujú, v akom štádiu rozkladu tento štát je. Neuvedomujú si, že štát prestal plniť základné funkcie štátu a aká náročná bude prípadná náprava.

Vďaka vírusu STRACHU, ktorý šíria média, politici a rôzni „odborníci“, mnohí nevidia zlikvidovanú ekonomiku, právny systém,  zdravotníctvo, sociálny systém, školstvo, ale aj politicko-spoločenský systém, kultúru.

Na záver jeden malý príklad.

Každý deň nám médiá predkladajú koľko bolo pozitívne testovaných prípadov na Covid 19, koľko ľudí je hospitalizovaných a koľko ľudí na Covid 19 zomrelo.

Prečo?

Preto, aby ľudia ani len netušili, koľkým pacientom neboli včas diagnostikované závažné kardiovaskulárne ochorenia, onkologické ochorenia a mnohé  iné, rovnako vážne zdravotné problémy. Toto by sa nestalo, ak by zdravotníctvo fungovalo tak ako malo a nebolo zamerané jednostranne na pandémiu Covidu 19. Ochorenia, ktoré lekári liečia po telefóne odporúčaním karantény, paralenu a celaskonu  v tom prípade, ak sa pacient lekárovi dovolá.

Žiaľ,  zdravotné problémy, ktoré som uviedla sa nedajú diagnostikovať a ani liečiť po telefóne a na diaľku a takisto mnohým „covidovým komplikáciám a úmrtiam“ sa dalo predísť včasnou liečbou.

Vírus STRACHU, ktorý bol cielene vypustený  do spoločnosti, napáchal veľké škody. Presne tak, ako to bolo spomenuté v povesti. Na druhej strane však priniesol obrovské zisky tým, ktorí vírus STRACHU do spoločnosti vypustili.

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879944x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu