Založ si blog

Najsmrteľnejším vírusom, ktorý bol vypustený je strach…

 

Na úvod budem parafrázovať známu povesť…

Jedného dňa prišla ku bráne do mesta Smrť a povedala starostovi mesta, že si prišla zobrať tisíc ľudí.

Starosta ju vpustil a oznámil to občanom mesta.  Na druhý deň, keď Smrť odchádzala z mesta, bolo mŕtvych desať tisíc ľudí a veľká časť mesta bola zničená. A starosta obvinil Smrť z klamstva: „Veď si mi povedala, že si zoberieš len tisíc životov!“

„Nie, ja som neklamala“, ohradila sa Smrť.

„ Ja som si prišla iba po tých tisíc ľudí, ostatných zabil ich vlastný STRACH!“

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Dnes som sa z alternatívnych médií, ale aj z mainstreamu dozvedela „informácie“ o hrozbe nových ďalších vírusov a vĺn pandémií.

Je prirodzené, že ľudia sa boja o to, čo vo svojom živote považujú za najvzácnejšie, život, zdravie, rodinu.  Majú strach a obavy z toho čo nepoznajú, čo je pre nich neznáme.

Riadenie  spoločnosti a jej smerovanie do určitého stupňa vývoja, je vždy dlhodobý proces. A tak je tomu aj v súčasnosti. Kapitalistický systém riadenia, ktorým je ovládaná veľká časť súčasnej civilizácie na planéte je výsledkom riadiacich procesov z minulosti, ktoré formovali hodnoty „vyspelej západnej civilizácie“ počas tisícročí. Tento systém riadenia je založený, tak ako som už spomínala, na princípe: „Čím viac vlastníš, tým si mocnejší.“

V súčasnosti iba nepatrné množstvo ľudí vlastní obrovské bohatstvo a chce vlastniť ešte aj zvyšok zdrojov, ktorými by si zabezpečili absolútnu moc na planéte.

Problémom je však neustále narastajúci počet ľudí na svete a nechuť elít deliť sa s nimi o svoje bohatstvo. Bohatstvo, ktoré získali zotročovaním a zbedačovaním práve týchto ľudí, vojnami, násilím páchaným na nevinných obetiach.

Preto je podľa vládnucich elít nutné vytvoriť taký systém ovládania ľudí, ktorý by ich postupne zmenil na ľahko ovládateľnú masu, ktorá sa bude bez reptania a poslušne podriaďovať mocenskému systému.

Najjednoduchším spôsobom ako ovládať obrovskú masu ľudí  je v súčasnosti  mediálna manipulácia, ktorá je výsledkom veľkého nárastu „informačných technológií“. Ľudia sú denne vystavovaní záplave rôznych druhov informácií, ktorých cieľom je udržať ich v nevedomosti, pretože ľudia ani len netušia, ktoré informácie sú podstatné pre ich život. Len málokto si uvedomuje skutočnosť, že je to hrubý zásah do vedomia, ale aj podvedomia a takisto do tých najintímnejších sfér života človeka.

Posledné dva roky politici a médiá hrubým spôsobom vypúšťajú medzi ľudí ten najhorší a najzákernejší vírus s názvom STRACH, ktorého výsledkom je rozbitá a roztrieštená spoločnosť v takej miere, že sú narušené základné princípy jej fungovania. Prestali fungovať rodinné spoločenstvá, komunity a človek sa stáva osamelým, ľahko ovládateľným a zraniteľným jedincom, ktorý sa sám nevládze brániť svojvôli vládnucej elity.

Strach, ktorý je zasievaný medzi ľudí rôznymi spôsobmi, nedovoľuje ľuďom vnímať skutočné problémy spoločnosti. Málokto si uvedomuje, že aj mnohé alternatívne média, ku ktorým sa mnohí utiekajú a veria informáciám v nich, sú takisto riadené tým istým spôsobom ako mainstream. Málokto si uvedomuje, že presne takým istým spôsobom pracujú aj mnohí „politici“, ktorí tvoria „opozíciu“ vládnucim elitám.

A cieľom toho všetkého je ľahko ovládateľný a manipulovateľný jedinec, ktorý nielenže nevie, čo sa okolo neho v skutočnosti deje,  ale v skutočnosti ani nesmie vedieť, že to nevie.

Takže vďaka vírusu STRACHU, si mnohí ľudia tu na Slovensku ani neuvedomujú, v akom štádiu rozkladu tento štát je. Neuvedomujú si, že štát prestal plniť základné funkcie štátu a aká náročná bude prípadná náprava.

Vďaka vírusu STRACHU, ktorý šíria média, politici a rôzni „odborníci“, mnohí nevidia zlikvidovanú ekonomiku, právny systém,  zdravotníctvo, sociálny systém, školstvo, ale aj politicko-spoločenský systém, kultúru.

Na záver jeden malý príklad.

Každý deň nám médiá predkladajú koľko bolo pozitívne testovaných prípadov na Covid 19, koľko ľudí je hospitalizovaných a koľko ľudí na Covid 19 zomrelo.

Prečo?

Preto, aby ľudia ani len netušili, koľkým pacientom neboli včas diagnostikované závažné kardiovaskulárne ochorenia, onkologické ochorenia a mnohé  iné, rovnako vážne zdravotné problémy. Toto by sa nestalo, ak by zdravotníctvo fungovalo tak ako malo a nebolo zamerané jednostranne na pandémiu Covidu 19. Ochorenia, ktoré lekári liečia po telefóne odporúčaním karantény, paralenu a celaskonu  v tom prípade, ak sa pacient lekárovi dovolá.

Žiaľ,  zdravotné problémy, ktoré som uviedla sa nedajú diagnostikovať a ani liečiť po telefóne a na diaľku a takisto mnohým „covidovým komplikáciám a úmrtiam“ sa dalo predísť včasnou liečbou.

Vírus STRACHU, ktorý bol cielene vypustený  do spoločnosti, napáchal veľké škody. Presne tak, ako to bolo spomenuté v povesti. Na druhej strane však priniesol obrovské zisky tým, ktorí vírus STRACHU do spoločnosti vypustili.

 

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727477x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu