Založ si blog

Nie, toto nie je vojna politikov. . .

 

Pred  niekoľkými rokmi som videla jeden zaujímavý dokumentárny film, v ktorom sa hovorilo o tom, ako boli v USA likvidované malé nezávislé médiá veľkými mediálnymi gigantmi.

Podstatu toho, o čom tento dokument v skutočnosti bol, som pochopila až o pár rokov neskôr.

Po Zamatovom prevrate aj na Slovensku väčšina médií zanikla, alebo prešla do rúk súkromným vlastníkom. Vznikli nové televízne  a rozhlasové stanice, printové médiá a v čase internetového rozmachu spravodajské, informačné a bulvárne portály.

To, čo sa však deje v našom štáte posledné roky, by sa dalo nazvať mediálnou diktatúrou.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Mnohé  mainstreamové médiá sa začali správať ako štát v štáte. Uzurpovali si mediálny priestor a začali vytvárať monopol na ich vlastnú pravdu. Zamestnávajú najatých žoldnierov, ktorí samých seba eufemisticky nazývajú „novinármi“ a títo  účelovo podsúvajú občanom zavádzajúce neobjektívne informácie, plné poloprávd. Väčšina z týchto „novinárov“,  ani len netuší, čo je to „novinárska etika“, pretože v skutočnosti o nej ani nemusia vedieť. Plnia len príkazy. Preto môžu vlastné názory  a názory tých, ktorí médiá vlastnia a financujú, prezentovať ako pravdu a verejnú mienku.

Nie, toto nie je vojna politikov proti občanom, ale informačná a mediálna vojna.

Zašlo to  až tak ďaleko, že mnohí politici  a štátni úradníci médiám slúžia a sú ich bábkami. Tí neposlušní, sú médiami verejne lynčovaní a prenasledovaní, zastrašovaní.

Nie je to tak dávno, keď  sa slovenská verejnosť stala svedkom toho, že média po vražde novinára Kuciaka, začali preberať na seba úlohu výkonnej moci. Odrazu sa z novinárov stávali vyšetrovatelia, žalobcovia, sudcovia a dokonca kati. Ovplyvňovali  a doteraz  ovplyvňujú prácu a rozhodovanie nezávislých štátnych orgánov.

Zašlo to až tak ďaleko, že pre seba žiadajú nadpráva a beztrestnosť  za ich konanie. A práve táto bezočivá nadradenosť  a konanie, potvrdzujú slová výroku, ktorý budem voľne parafrázovať : Ak chceš vedieť kto ti vládne, zisti si, koho nesmieš kritizovať.

V súčasnosti médiá šíria neuveriteľnú covidovú propagandu a očkovací apartheid. Neustále zastrašovanie občanov, šírenie otvorenej nenávisti voči všetkým, ktorí majú iný názor, si začalo vyberať krutú daň v podobe rozdelenej  spoločnosti a nenávistných prejavov na oboch stranách.

O mediálnej totalite a diktatúre sa dá hovoriť aj preto, lebo aj verejnoprávne médiá pracujú podľa toho istého scenára. Redaktori týchto médií, ktoré sú platené štátom a občanmi, sa správajú rovnako ako tí zo súkromných médií. Drzo, zaujato, jednostranne, bez náznakov akejkoľvek  objektivity.

Vedenie verejnoprávnych médií takisto zaujato a jednostranne  pristupuje či už ku covidovej propagande, kde  už dva roky odmieta  dať priestor odborníkom, ktorí majú iný názor na problematiku. Takisto môžeme vidieť zaujatosť  a neprofesionálne vystupovanie moderátorov v politických a rôznych  iných reláciách.

Žiaľ, mnoho občanov v tomto štáte, z rôznych dôvodov nemá možnosť získať iné informácie, ako sú tie šírené mainstreamovými médiami, ktoré sú označované ako „mienkotvorné“. Preto sú masírovaní čoraz agresívnejšou mediálnou propagandou, ktorej veria.

Mimoriadne závažným prvkom totalitných praktík v oblasti informovania občanov je vznik samozvanej inkvizičnej skupiny, ktorá svojvoľne začala označovať všetky  nepohodlné informačné weby, portály a za konšpiračné. Prenasledujú  ľudí, ktorí chcú slobodne písať vlastné názory a prinášať aj tie informácie, ktoré nie sú v súlade s tými, ktoré šíria mainstreamové média hlavného prúdu.

To, že už pár rokov porušujú Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. a to najmä článok 26, cit:

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.

(3)Cenzúra sa zakazuje.

(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

(5)Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví zákon.

 

prehliadajú nielen politici, ľudskoprávne organizácie, ale aj orgány výkonnej moci.

Preto sú namieste otázky: Kto v tomto štáte skutočne vládne? Stali sa informácie spôsobom vykonávania moci?

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879968x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu