Založ si blog

Mikuláš Dzurinda presne a jasne vystihol podstatu problému povinného očkovania. . .

 

Už pár dní premýšľam nad  vyjadrením Mikuláša Dzurindu ohľadom povinného očkovania proti Covid 19 v relácii Na telo tv Markíza.

Rozhodnutie o povinnom očkovaní prirovnal k vlastnému rozhodnutiu o povolení preletov lietadiel NATO ponad SR, ktoré následne „humanitárne bombardovali“ bývalú Juhosláviu. Dokonca ho prirovnal  aj k „nepopulárnym rozhodnutiam“ zlikvidovať slovenské hospodárstvo a  ekonomiku.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Je zvláštne, ako málo sa médiá a ľudia venovali týmto jeho slovám.

Pretože každý súdny človek vie, aké následky malo rozhodnutie M. Dzurindu, povoliť prelety bombardérov NATO, ktoré odmietli Rakúsko a Grécko. Zničená krajina, mŕtvi nevinní, ženy, deti.

Takáto neospravedlniteľná vojenská agresia,  hoci ospravedlňovaná honosnými názvami akým je „humanitárne bombardovanie a boj za slobodu a demokraciu“, je ohavným zločinom proti ľudskosti.

A ako nazvať zámernú likvidáciu ekonomiky a hospodárstva štátu a výpredaj strategických podnikov zahraničným investorom?

Preto si myslím, že keď bývalý premiér prirovnal rozhodnutie  politicky nariadiť „povinné očkovanie“ k povoleniu preletov lietadiel za účelom humanitárneho bombardovania, občania by mali spozornieť. Najmä preto, lebo aj Dzurindov bicyklový majdan na Slovensku podporil politickou filantropiou a miliónmi dolárov ten istý človek, ktorý podporil aj prezidentskú kampaň Z. Čaputovej.

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879989x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu