Založ si blog

Prídu kvôli neinformovanosti a ľahostajnosti občania tohto štátu o všetko? Nástup Gorily lesnej. . .

Už pár mesiacov prebieha tzv. „Ochranársko – lesnícka vojna“, ktorej mainstreamové média venujú len veľmi málo mediálneho priestoru  a ak, tak sú to len strohé informácie, ktorým ľudia nevenujú pozornosť a nerozumejú. Preto mnohí ani len netušia, čo sa v skutočnosti deje s majetkom štátu, ale aj súkromných vlastníkov, akým sú lesy. Neuvedomujú si, že pod záštitou Ministerstva životného prostredia sa v našich lesoch udomácňuje  „Gorila lesná“, vďaka ktorej sú už teraz ohrozené nielen slovenské lesy, ale v konečnom dôsledku aj zdroje pitnej vody.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Dňa 6. augusta o 13. hodine prebehlo vo Svite v budove Mestského úradu posledné stretnutie MŽP s  vlastníkmi  neštátnych lesov, zo Štátnymi lesmi a so samosprávou celého TANAPu.

Dôvodom bol presun štátnych pozemkov v národných parkoch pod ochranárov, ktorí by ich podľa novej schvaľovanej novely zákona 543 Z.z.- Zákon o ochrane prírody a krajiny,  mali spravovať. Jedná sa o majetok štátu,  v hodnote cca 500 miliárd eur.

To, že „Gorila lesná“ na Slovensku už je, svedčí aj nedávna správa priamo od ministra hospodárstva R. Sulíka, ktorý sa sám pochválil, že na Slovensko do Rimavskej Soboty mieri veľkospracovateľ dreva z Bavorska, ktorý má vo svojom podniku spracovať okolo 1 milióna kubíkov slovenského dreva ročne.

Áno, zasa jeden z veľkopodnikateľov, ktorý využije lacnú pracovnú silu a aj lacnú drevnú hmotu, ktorú mu táto vláda ponúkne ako na zlatom podnose.

Viackrát som v minulosti  písala o tom, že naše malé Slovensko je veľmi bohatá krajina. Pretože máme veľké množstvo zdroje zdravej pitnej vody, ktorá má nevyčísliteľnú hodnotu a snahy o jej privatizovanie a predaj tu už boli. Žiaľ,  ľudia v tomto štáte sú celé roky ľahostajní voči tomu, čo sa okolo nich deje a v poslednom období aj otupení z koronašialenstva, ktoré šíri táto vláda ako zastierací manéver na šafárenie Gorily lesnej v našich lesoch a v  štáte. Čakajú na spasiteľa, ktorý by za nich vyriešil to, čo oni sami a dobrovoľne dopustili a ktorého by napokon aj tak, za svoje hriechy ukrižovali.

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi podľahli vďaka chamtivosti sľubom o dvojnásobných platoch a práve kvôli tomu v našom štáte nastala megarabovačka strategických podnikov za bazárové ceny a za tučné provízie.  Naopak, ešte viac si po voľbách a ekonomických reformách, museli „uťahovať opasky“. Z Gorily, ktorá toto všetko riadila sa napokon vďaka štedrej mediálnej kampani stala „Ficokola“ a nástroj politickej diskreditácie samotného  bývalého premiéra Fica, ktorý sa s „Gorilou“ mohol vysporiadať zákonnou cestou, ale neurobil pre to nič.

Teraz vďaka „Gorile lesnej“ príde Slovensko ešte aj o to posledné, čo malo…

Ktovie, či si občania nášho štátu uvedomujú, že oni samotní nesú zodpovednosť za to, čo konajú politici  a nimi dosadení štátni úradníci, ktorí naopak nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje konanie.

Žiaľ, tak ako vo všetkom, čo sa v poslednej dobe v tomto štáte deje, skutoční odborníci, ľudia, ktorí celý život zasvätili poctivej, tvorivej práci sú odsunutí na vedľajšiu koľaj…

Tam, kde vládne Moc peňazí, tam sú argumenty zdravého rozumu a odbornosti hrubo umlčané…

A je to spôsobené ľahostajnosťou občanov tohto štátu. Občanov, ktorí sa preberú až vtedy, keď po lesoch ostanú holoruby a prázdne kopce. Občanov,  ktorí sa preberú až vtedy, keď za každý hlt vody budú platiť nehorázne peniaze a takisto aj za vstup do lesov a hôr, ktorí im ako občanom štátu patrili…

 

Zdroje:

Ing. Milan Koreň CSc, O problémoch neštátnych vlastníkov lesov v TANAPe

Ing. Dušan Lukášik CSc, Ide o perly slovenských pralesov, alebo o diamanty vodných zdrojov?

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727491x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu