Založ si blog

Prídu kvôli neinformovanosti a ľahostajnosti občania tohto štátu o všetko? Nástup Gorily lesnej. . .

Už pár mesiacov prebieha tzv. „Ochranársko – lesnícka vojna“, ktorej mainstreamové média venujú len veľmi málo mediálneho priestoru  a ak, tak sú to len strohé informácie, ktorým ľudia nevenujú pozornosť a nerozumejú. Preto mnohí ani len netušia, čo sa v skutočnosti deje s majetkom štátu, ale aj súkromných vlastníkov, akým sú lesy. Neuvedomujú si, že pod záštitou Ministerstva životného prostredia sa v našich lesoch udomácňuje  „Gorila lesná“, vďaka ktorej sú už teraz ohrozené nielen slovenské lesy, ale v konečnom dôsledku aj zdroje pitnej vody.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Dňa 6. augusta o 13. hodine prebehlo vo Svite v budove Mestského úradu posledné stretnutie MŽP s  vlastníkmi  neštátnych lesov, zo Štátnymi lesmi a so samosprávou celého TANAPu.

Dôvodom bol presun štátnych pozemkov v národných parkoch pod ochranárov, ktorí by ich podľa novej schvaľovanej novely zákona 543 Z.z.- Zákon o ochrane prírody a krajiny,  mali spravovať. Jedná sa o majetok štátu,  v hodnote cca 500 miliárd eur.

To, že „Gorila lesná“ na Slovensku už je, svedčí aj nedávna správa priamo od ministra hospodárstva R. Sulíka, ktorý sa sám pochválil, že na Slovensko do Rimavskej Soboty mieri veľkospracovateľ dreva z Bavorska, ktorý má vo svojom podniku spracovať okolo 1 milióna kubíkov slovenského dreva ročne.

Áno, zasa jeden z veľkopodnikateľov, ktorý využije lacnú pracovnú silu a aj lacnú drevnú hmotu, ktorú mu táto vláda ponúkne ako na zlatom podnose.

Viackrát som v minulosti  písala o tom, že naše malé Slovensko je veľmi bohatá krajina. Pretože máme veľké množstvo zdroje zdravej pitnej vody, ktorá má nevyčísliteľnú hodnotu a snahy o jej privatizovanie a predaj tu už boli. Žiaľ,  ľudia v tomto štáte sú celé roky ľahostajní voči tomu, čo sa okolo nich deje a v poslednom období aj otupení z koronašialenstva, ktoré šíri táto vláda ako zastierací manéver na šafárenie Gorily lesnej v našich lesoch a v  štáte. Čakajú na spasiteľa, ktorý by za nich vyriešil to, čo oni sami a dobrovoľne dopustili a ktorého by napokon aj tak, za svoje hriechy ukrižovali.

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi podľahli vďaka chamtivosti sľubom o dvojnásobných platoch a práve kvôli tomu v našom štáte nastala megarabovačka strategických podnikov za bazárové ceny a za tučné provízie.  Naopak, ešte viac si po voľbách a ekonomických reformách, museli „uťahovať opasky“. Z Gorily, ktorá toto všetko riadila sa napokon vďaka štedrej mediálnej kampani stala „Ficokola“ a nástroj politickej diskreditácie samotného  bývalého premiéra Fica, ktorý sa s „Gorilou“ mohol vysporiadať zákonnou cestou, ale neurobil pre to nič.

Teraz vďaka „Gorile lesnej“ príde Slovensko ešte aj o to posledné, čo malo…

Ktovie, či si občania nášho štátu uvedomujú, že oni samotní nesú zodpovednosť za to, čo konajú politici  a nimi dosadení štátni úradníci, ktorí naopak nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje konanie.

Žiaľ, tak ako vo všetkom, čo sa v poslednej dobe v tomto štáte deje, skutoční odborníci, ľudia, ktorí celý život zasvätili poctivej, tvorivej práci sú odsunutí na vedľajšiu koľaj…

Tam, kde vládne Moc peňazí, tam sú argumenty zdravého rozumu a odbornosti hrubo umlčané…

A je to spôsobené ľahostajnosťou občanov tohto štátu. Občanov, ktorí sa preberú až vtedy, keď po lesoch ostanú holoruby a prázdne kopce. Občanov,  ktorí sa preberú až vtedy, keď za každý hlt vody budú platiť nehorázne peniaze a takisto aj za vstup do lesov a hôr, ktorí im ako občanom štátu patrili…

 

Zdroje:

Ing. Milan Koreň CSc, O problémoch neštátnych vlastníkov lesov v TANAPe

Ing. Dušan Lukášik CSc, Ide o perly slovenských pralesov, alebo o diamanty vodných zdrojov?

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 08:06

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581364x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu