Založ si blog

Prídu kvôli neinformovanosti a ľahostajnosti občania tohto štátu o všetko? Nástup Gorily lesnej. . .

Už pár mesiacov prebieha tzv. „Ochranársko – lesnícka vojna“, ktorej mainstreamové média venujú len veľmi málo mediálneho priestoru  a ak, tak sú to len strohé informácie, ktorým ľudia nevenujú pozornosť a nerozumejú. Preto mnohí ani len netušia, čo sa v skutočnosti deje s majetkom štátu, ale aj súkromných vlastníkov, akým sú lesy. Neuvedomujú si, že pod záštitou Ministerstva životného prostredia sa v našich lesoch udomácňuje  „Gorila lesná“, vďaka ktorej sú už teraz ohrozené nielen slovenské lesy, ale v konečnom dôsledku aj zdroje pitnej vody.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Dňa 6. augusta o 13. hodine prebehlo vo Svite v budove Mestského úradu posledné stretnutie MŽP s  vlastníkmi  neštátnych lesov, zo Štátnymi lesmi a so samosprávou celého TANAPu.

Dôvodom bol presun štátnych pozemkov v národných parkoch pod ochranárov, ktorí by ich podľa novej schvaľovanej novely zákona 543 Z.z.- Zákon o ochrane prírody a krajiny,  mali spravovať. Jedná sa o majetok štátu,  v hodnote cca 500 miliárd eur.

To, že „Gorila lesná“ na Slovensku už je, svedčí aj nedávna správa priamo od ministra hospodárstva R. Sulíka, ktorý sa sám pochválil, že na Slovensko do Rimavskej Soboty mieri veľkospracovateľ dreva z Bavorska, ktorý má vo svojom podniku spracovať okolo 1 milióna kubíkov slovenského dreva ročne.

Áno, zasa jeden z veľkopodnikateľov, ktorý využije lacnú pracovnú silu a aj lacnú drevnú hmotu, ktorú mu táto vláda ponúkne ako na zlatom podnose.

Viackrát som v minulosti  písala o tom, že naše malé Slovensko je veľmi bohatá krajina. Pretože máme veľké množstvo zdroje zdravej pitnej vody, ktorá má nevyčísliteľnú hodnotu a snahy o jej privatizovanie a predaj tu už boli. Žiaľ,  ľudia v tomto štáte sú celé roky ľahostajní voči tomu, čo sa okolo nich deje a v poslednom období aj otupení z koronašialenstva, ktoré šíri táto vláda ako zastierací manéver na šafárenie Gorily lesnej v našich lesoch a v  štáte. Čakajú na spasiteľa, ktorý by za nich vyriešil to, čo oni sami a dobrovoľne dopustili a ktorého by napokon aj tak, za svoje hriechy ukrižovali.

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi podľahli vďaka chamtivosti sľubom o dvojnásobných platoch a práve kvôli tomu v našom štáte nastala megarabovačka strategických podnikov za bazárové ceny a za tučné provízie.  Naopak, ešte viac si po voľbách a ekonomických reformách, museli „uťahovať opasky“. Z Gorily, ktorá toto všetko riadila sa napokon vďaka štedrej mediálnej kampani stala „Ficokola“ a nástroj politickej diskreditácie samotného  bývalého premiéra Fica, ktorý sa s „Gorilou“ mohol vysporiadať zákonnou cestou, ale neurobil pre to nič.

Teraz vďaka „Gorile lesnej“ príde Slovensko ešte aj o to posledné, čo malo…

Ktovie, či si občania nášho štátu uvedomujú, že oni samotní nesú zodpovednosť za to, čo konajú politici  a nimi dosadení štátni úradníci, ktorí naopak nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje konanie.

Žiaľ, tak ako vo všetkom, čo sa v poslednej dobe v tomto štáte deje, skutoční odborníci, ľudia, ktorí celý život zasvätili poctivej, tvorivej práci sú odsunutí na vedľajšiu koľaj…

Tam, kde vládne Moc peňazí, tam sú argumenty zdravého rozumu a odbornosti hrubo umlčané…

A je to spôsobené ľahostajnosťou občanov tohto štátu. Občanov, ktorí sa preberú až vtedy, keď po lesoch ostanú holoruby a prázdne kopce. Občanov,  ktorí sa preberú až vtedy, keď za každý hlt vody budú platiť nehorázne peniaze a takisto aj za vstup do lesov a hôr, ktorí im ako občanom štátu patrili…

 

Zdroje:

Ing. Milan Koreň CSc, O problémoch neštátnych vlastníkov lesov v TANAPe

Ing. Dušan Lukášik CSc, Ide o perly slovenských pralesov, alebo o diamanty vodných zdrojov?

„Len ja sama“…

26.11.2023

V živote človeka prichádzajú chvíle, keď začne premýšľať o podstate a zmysle vlastného života, o tom kým je, čím je, akými hodnotami sa riadi a akou cestou života sa vybrať, aby mohol rásť po intelektuálnej, ľudskej aj duchovnej stránke. Takým obdobím v mojom živote bol čas, keď som ukončila preklad knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hmlovina [...]

Zlyhanie štátu aj spoločnosti vo vzdelávacom a výchovnom systéme

21.11.2023

„Výchova človeka je jemná práca, ktorá vyžaduje individuálnu analýzu a veľmi opatrný prístup. Doba, keď spoločnosti stačili nedbanlivo vychovaní ľudia, ktorých nedostatky sa ospravedlňovali dedičnosťou a vrodenou povahou človeka sa už dávno pominula. Dnes je každý zle vychovaný človek vizitkou celej spoločnosti a ťaživým omylom veľkého [...]

Ak chceme, aby ľudia rozumeli…

20.11.2023

Mali by sme hovoriť ich jazykom. Ľudským jazykom… Žiaľ, len málokto sa o to snaží a preto aj dnes každý hovorí iba tým svojím. Či sú to politici, ekonómovia, bankári, vedci, lekári, kňazi, filozofovia, umelci, novinári… Vzniká tak kakofónia jazykov, v ktorých úplne zaniká ten najdôležitejší. Ten jazyk, ktorému by mohli rozumieť všetci. Ten jazyk, [...]

Faerské ostrovy

Východ slnka a more na Faerských ostrovoch majú svoje neopakovateľné čaro, ktoré sa oplatí vidieť

30.11.2023 05:00

Zábery priamo z Tórshavnu s výhľadom na more nám poslal náš mReportér Tomáš.

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,366
Celková čítanosť: 5343460x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu