Založ si blog

Každá hra raz skončí. ..

 

Aj taká pri ktorej sa podvádza. A to sa pri hrách stáva často. Či už pri tých, pri ktorých sa ľudia zabávajú, alebo súperia. Podvádzanie sa však stalo pravidlom hlavne  pri politických hrách.

Tam hráči dostanú svoje pozície, alebo karty vo voľbách, ale môžeme im veriť, že sú poctivé a pravé? Najmä, keď vidíme, že hrajú nečestným  a falošným spôsobom a stále vyťahujú nové a nové tromfy, ktorými likvidujú súpera.

 

Foto: Pixabay

 

Takáto nečestná hra sa môže skončiť viacerými spôsobmi. Prvým je, že  druhá strana,  prestane jednoducho  hrať takúto špinavú hru. Zdvihne sa, odíde a ich protivník odrazu nemá koho ošklbávať a ponižovať falošnými tromfami.

Druhý spôsob je razantnejší. Hráči, ktorí vidia, že protistrana nehanebne podvádza a ešte sa im pritom smeje do očí  sa zdvihnú, zoberú nečestným hráčom falošné tromfy z rúk, dokážu im ich podvod a po práve ich potrestajú.

V dejinách ľudstva bolo rozohraných mnoho takých falošných hier, namierených proti  jednoduchým ľuďom, ale aj celým štátom v politike a vo vojnách.

V minulom storočí bolo v Európe takýchto hier rozohraných mnoho. Prvá svetová vojna, ale aj tá oveľa ničivejšia, Druhá svetová vojna. Ako skončili vieme. Jedna mimoriadne nebezpečná a falošná hra bola rozohraná tesne po Druhej svetovej vojne  s názvom Studená vojna. Pokračovala niekoľko desaťročí, keď  súper neustále vyťahoval falošné tromfy,  pokiaľ sa mu protistranu nepodarilo ošklbať takmer o všetko. A takáto hra teraz pokračuje už len s jeho dvojakými pravidlami a  falošnými kartami. S umelou  covidovou pandémiou, ktorá je megafalošným tromfom, ktorý mu má zabezpečiť celkovú výhru a totálnu porážku  súpera s  jeho následným, úplným ovládnutím. Súper už vidí, aká nečestná tá hra je. A možno si zoberie ponaučenie z minulosti.

Každá hra má koniec. Niekedy sa však môže skončiť aj smrťou hráča, ktorý sa nedokáže brániť falošným a nečestným praktikám, ktoré používajú protivníci v snahe získať víťazstvo. Či sú to úlisné, klamlivé sľuby, ale aj hrubá sila v podobe vraždenia. Je len na protistrane, aký spôsob ukončenia hry si vyberie. Potupnú porážku v podobe straty všetkého, hlavne slobody, alebo sa falošným hráčom vzoprie, prestane hrať ich hru a potrestá ich za podvody.

Každá hra raz skončí… Aj tá politická…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4880006x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu