Založ si blog

Každá hra raz skončí. ..

 

Aj taká pri ktorej sa podvádza. A to sa pri hrách stáva často. Či už pri tých, pri ktorých sa ľudia zabávajú, alebo súperia. Podvádzanie sa však stalo pravidlom hlavne  pri politických hrách.

Tam hráči dostanú svoje pozície, alebo karty vo voľbách, ale môžeme im veriť, že sú poctivé a pravé? Najmä, keď vidíme, že hrajú nečestným  a falošným spôsobom a stále vyťahujú nové a nové tromfy, ktorými likvidujú súpera.

 

Foto: Pixabay

 

Takáto nečestná hra sa môže skončiť viacerými spôsobmi. Prvým je, že  druhá strana,  prestane jednoducho  hrať takúto špinavú hru. Zdvihne sa, odíde a ich protivník odrazu nemá koho ošklbávať a ponižovať falošnými tromfami.

Druhý spôsob je razantnejší. Hráči, ktorí vidia, že protistrana nehanebne podvádza a ešte sa im pritom smeje do očí  sa zdvihnú, zoberú nečestným hráčom falošné tromfy z rúk, dokážu im ich podvod a po práve ich potrestajú.

V dejinách ľudstva bolo rozohraných mnoho takých falošných hier, namierených proti  jednoduchým ľuďom, ale aj celým štátom v politike a vo vojnách.

V minulom storočí bolo v Európe takýchto hier rozohraných mnoho. Prvá svetová vojna, ale aj tá oveľa ničivejšia, Druhá svetová vojna. Ako skončili vieme. Jedna mimoriadne nebezpečná a falošná hra bola rozohraná tesne po Druhej svetovej vojne  s názvom Studená vojna. Pokračovala niekoľko desaťročí, keď  súper neustále vyťahoval falošné tromfy,  pokiaľ sa mu protistranu nepodarilo ošklbať takmer o všetko. A takáto hra teraz pokračuje už len s jeho dvojakými pravidlami a  falošnými kartami. S umelou  covidovou pandémiou, ktorá je megafalošným tromfom, ktorý mu má zabezpečiť celkovú výhru a totálnu porážku  súpera s  jeho následným, úplným ovládnutím. Súper už vidí, aká nečestná tá hra je. A možno si zoberie ponaučenie z minulosti.

Každá hra má koniec. Niekedy sa však môže skončiť aj smrťou hráča, ktorý sa nedokáže brániť falošným a nečestným praktikám, ktoré používajú protivníci v snahe získať víťazstvo. Či sú to úlisné, klamlivé sľuby, ale aj hrubá sila v podobe vraždenia. Je len na protistrane, aký spôsob ukončenia hry si vyberie. Potupnú porážku v podobe straty všetkého, hlavne slobody, alebo sa falošným hráčom vzoprie, prestane hrať ich hru a potrestá ich za podvody.

Každá hra raz skončí… Aj tá politická…

Čo má zmysel. . .

05.05.2021

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von… Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj [...]

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

29.04.2021

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto [...]

Iba na chvíľku. ..

28.04.2021

Iba na chvíľku, dlhú ako večnosť v nás som zatvorila oči, aby som cítila svetlo Tvojej lásky, ktoré ma pod privretými viečkami šteklilo ako teplo slnka v prvých jarných dňoch rodiacich sa v srdci… Iba na chvíľku, krátku ako život sám som sa nadýchla, aby som cítila nehu Tvojich bozkov, ktorými ma hladil vietor po tvári a perách rozpálených túžbou [...]

koronavírus, Budha

ONLINE: Taliani otvoria letnú turistickú sezónu v júni

07.05.2021 06:00, aktualizované: 06:20

Letná turistická sezóna v Taliansku sa má začať 2. júla, ale zatiaľ nie sú stanovené pravidlá pre turistov. Teraz sa dá dovolenkovať len s karanténou.

pocasie-7-5-2021

Studený máj, vrátia sa nočné mrazy

07.05.2021 00:00

Kto očakával, že bude teplo, nočné májové teploty ho schladia. Opäť prichádzajú nočné mrazy.

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,159
Celková čítanosť: 3795905x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu