Založ si blog

Každá hra raz skončí. ..

 

Aj taká pri ktorej sa podvádza. A to sa pri hrách stáva často. Či už pri tých, pri ktorých sa ľudia zabávajú, alebo súperia. Podvádzanie sa však stalo pravidlom hlavne  pri politických hrách.

Tam hráči dostanú svoje pozície, alebo karty vo voľbách, ale môžeme im veriť, že sú poctivé a pravé? Najmä, keď vidíme, že hrajú nečestným  a falošným spôsobom a stále vyťahujú nové a nové tromfy, ktorými likvidujú súpera.

 

Foto: Pixabay

 

Takáto nečestná hra sa môže skončiť viacerými spôsobmi. Prvým je, že  druhá strana,  prestane jednoducho  hrať takúto špinavú hru. Zdvihne sa, odíde a ich protivník odrazu nemá koho ošklbávať a ponižovať falošnými tromfami.

Druhý spôsob je razantnejší. Hráči, ktorí vidia, že protistrana nehanebne podvádza a ešte sa im pritom smeje do očí  sa zdvihnú, zoberú nečestným hráčom falošné tromfy z rúk, dokážu im ich podvod a po práve ich potrestajú.

V dejinách ľudstva bolo rozohraných mnoho takých falošných hier, namierených proti  jednoduchým ľuďom, ale aj celým štátom v politike a vo vojnách.

V minulom storočí bolo v Európe takýchto hier rozohraných mnoho. Prvá svetová vojna, ale aj tá oveľa ničivejšia, Druhá svetová vojna. Ako skončili vieme. Jedna mimoriadne nebezpečná a falošná hra bola rozohraná tesne po Druhej svetovej vojne  s názvom Studená vojna. Pokračovala niekoľko desaťročí, keď  súper neustále vyťahoval falošné tromfy,  pokiaľ sa mu protistranu nepodarilo ošklbať takmer o všetko. A takáto hra teraz pokračuje už len s jeho dvojakými pravidlami a  falošnými kartami. S umelou  covidovou pandémiou, ktorá je megafalošným tromfom, ktorý mu má zabezpečiť celkovú výhru a totálnu porážku  súpera s  jeho následným, úplným ovládnutím. Súper už vidí, aká nečestná tá hra je. A možno si zoberie ponaučenie z minulosti.

Každá hra má koniec. Niekedy sa však môže skončiť aj smrťou hráča, ktorý sa nedokáže brániť falošným a nečestným praktikám, ktoré používajú protivníci v snahe získať víťazstvo. Či sú to úlisné, klamlivé sľuby, ale aj hrubá sila v podobe vraždenia. Je len na protistrane, aký spôsob ukončenia hry si vyberie. Potupnú porážku v podobe straty všetkého, hlavne slobody, alebo sa falošným hráčom vzoprie, prestane hrať ich hru a potrestá ich za podvody.

Každá hra raz skončí… Aj tá politická…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44, aktualizované: 10:49

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727535x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu