Založ si blog

Zločiny proti ľudskosti páchané na tých najbezbrannejších. ..

Včera som  cez okno videla kráčať po ulici dievčatko zo susedstva, ktoré má asi desať rokov. Vonku nebolo nikoho a dieťa malo na tvári respirátor.  Takto vyzerá krutá realita, o ktorej hovorili v nedeľu popoludní aj v tv relácii „Občan za dverami“ rodičia, učitelia a odborníci.

Foto: Pixabay

V tejto šialenej dobe sa mlčí o tom, ako protiústavné práva, ktoré nariadila táto vláda,  poškodili najmä deti, mladých ľudí a  rodičov týchto detí. Sem tam sa síce objavia v médiách články, ako deti trpia a túžia po návrate do školy, ale málokto sa zamýšľa nad tým, akým hrubým spôsobom sú porušované ich práva, o ktorých sa doteraz toľko rečnilo a písalo. Odrazu je ticho okolo toho, ako sú im odopierané úradnou a vládnou mocou a aké následky pre ich vývin, psychický aj telesný má  koronašialenstvo, ktoré je otvorenou vojnou proti ľudskosti.

Podľa Deklarácie práv dieťaťa,  má dieťa právo na zdravý duševný a telesný vývoj.

Zatváranie detí v domácnostiach bez zdravého sociálneho kontaktu s rovesníkmi, s kamarátmi, ale aj napríklad  so starými rodičmi  má za následok u mnohých detí zhoršenie ich psychického stavu. Mnohé deti trpia strachom a obavami, smútkom, úzkosťou, neistotou, depresiami, ktoré poznačia ich celkový psychický vývin. Mnohé z týchto detí sa stávajú závislé na počítačoch, telefónoch, internete, ktoré sú často jediným kontaktom s kamarátmi a svetom tam vonku. Lenže málokto si uvedomuje, akým hrozbám sú takto vystavované. Okrem závislosti je to aj hrozba kyberšikany, zneužívania, dokonca aj  sexuálneho. Deti prestali mať možnosť tráviť čo najviac času vonku, zdravo sa pohybovať, športovať.

Donedávna boli rôzne kampane na podporu športovania, zdravého spôsobu života, pretože deti dávali veľa priestoru najmä technickým hračkám, ktoré ich oberali o zdravé detstvo. To, čo bolo v minulosti považované za hrozbu pre ich zdravý vývin a rast, je im teraz prikázané formou rôznych vládnych nariadení.

V deklarácii práv dieťaťa sú uvedené aj práva na lásku, porozumenie a starostlivosť. Mnoho rodičov sa im toto všetko snaží dať, ale neistota či  chudoba, do ktorej sa mnohé rodiny prepadli, veľký psychický tlak na rodičov, ktorí sú už celé mesiace zatvorení spolu s deťmi v malých bytoch, či domoch  ako počas vojnového stavu, sa prenáša aj na deti.

Deti majú právo na bezplatné vzdelávanie, hru a zotavenie. Všetky tieto práva sú im je posledný rok odopierané a slovenské deti staršie ako desať rokov, boli v škole najmenej zo všetkých detí v EÚ.  Preto majú deti  veľké medzery vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré im môže dať len škola. A toto všetko im odopierajú ľudia, ktorí musia niesť za svoje konanie zodpovednosť.

Takisto deti majú právo na prednostnú ochranu a pomoc, ale aj práva na ochranu pred zanedbávaním, využívaním a krutosťou. Doteraz mnohí kompetentní mlčali a mlčia, aj keď sú takýmto neľudským spôsobom porušované práva tých najbezbrannejších. Mlčí napríklad aj pani prezidentka, ktorá viac pozornosti venovala „porušovaniu práv“ pána Navaľného, ako porušovaniu práv detí v štáte, ktorého je hlavou. Takisto čušia ľudskoprávne organizácie, ktoré sa venujú porušovaniu ľudských práv, tam kde to dostanú nariadené, ale slovenské deti a ich rodičia sú mimo ich záujmu, Dohovor o právach dieťaťa, im asi nehovorí nič.

Je veľmi správne, že sa konečne ozvali rodičia, učitelia a psychológovia v tv relácii a oceňujem ich statočnosť hovoriť v médiách.

Osobne považujem podmienenie vyučovania povinným testovaním detí, ale aj nosenie rúšok a respirátorov počas vyučovania za zločin proti ľudskosti páchaný na deťoch, ktoré sú našou budúcnosťou. Takýmto neľudským podmienkam sú vystavované iba deti vo vojnových konfliktoch a v tvrdých diktatúrach, ktoré porušovanie ľudských práv zneužívajú na vládnutie pomocou moci strachu a na zlomenie slobodnej vôle človeka. Ak toto šialenstvo nebude včas zastavené, tak poznačí naše deti natrvalo, pretože takýmto  spôsobom kradnú našim deťom to čo im patrí, ich detstvo a právo na život a slobodu.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876567x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu