Založ si blog

Pravý význam koronakrízy. . .

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu.

Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza  však  aj ukázala pravé ľudské charaktery.

Foto: Pixabay

Keď som sledovala spomínaný seriál, ale aj mnohé dokumentárne filmy z tej doby, alebo som čítala rôzne materiály, premýšľala som nad tým, ako málo stačí, aby človek ukázal svoju skutočnú tvár. Z vážených otcov rodín a predstaviteľov spoločnosti sa stávali krvilačné beštie, ktoré si ukájali svoje nízke pudy prenasledovaním, mučením a vraždením nevinných ľudí. Boli opojení mocou, ktorú odrazu dostali a stratili zábrany, už nemuseli skrývať vlastné chtíče. Prestali sa skrývať za masky, ktoré nosí diabol. Ukázali svoje pravé tváre a charaktery.

Po skončení toho obdobia mnohí kričali:  „Ale to sme museli robiť!“

Nie nemuseli to robiť, nemuseli spôsobovať utrpenie. Robili to pre vlastné potešenie.

Tá istá situácia nastala aj teraz, keď sa vďaka koronakríze dostávajú k moci presne takí istí ľudia. Plní nízkych, mrzkých pudov a túžby ukojiť si chtíč po moci a bohatstve.

Odrazu sa zo samozvaných hrdinov stávajú zákerní zradcovia, ktorí sú ochotní kvôli vlastnému prospechu, zrádzať a udávať všetkých okolo seba. Neváhajú zneužívať dokonca ani vlastnú rodinu, len aby ukojili vlastné ego. A svojim konaním pichajú priateľov a známych „dýkou do chrbta“, ak z toho majú čo i len malý prospech.

Z „princátiek na bielom koni“ sa stávajú zákerní tyrani, ktorí si kompenzujú svoje životné frustrácie a zlyhania zastrašovaním, ponižovaním a prenasledovaním slabších jedincov a opájajú sa tak zvráteným pocitom moci.

Predstavitelia „slušnej  spoločnosti“,  ktorí sa cítili nedocenení  v svojej snahe  komandovať a poučovať a neboli stredom pozornosti podľa svojich domnelých zásluh,  sa stávajú obdivovanými inkvizítormi spoločnosti, ktorí  sa snažia „zatočiť“ podľa vlastných predstáv s tými neposlušnými.  Prenasledujú, lynčujú a chrochtajú blahom, keď niekomu ublížia podľa  tých svojich predstáv. A ak ich niekto za ich zvrátenosť dokonca aj pochváli, tak sa konečne cítia uznanie po ktorom tak túžili…

Áno, toto začalo byť v našej spoločnosti normálne. Preto je v takom veľkom rozklade. Ľudia sa kvôli tomuto správaniu sa terajších „nadľudí“, začali strániť jeden druhého, sú zničené medziľudské vzťahy, priateľstvá, ale aj rodiny. Prišlo obdobie obrovskej nedôvery medzi ľuďmi.

Znova sme sa ocitli v dobe, keď sú násilne potláčané názory iných. Znova panuje medzi ľuďmi strach z budúcnosti, beznádej. Znova panuje temnota vo  vzťahoch a v myslení ľudí, keď je každá zmienka o skutočných hodnotách spoločnosti tvrdo potláčaná.

Lenže raz aj táto doba skončí, tak ako končí spoločnosť prežratá podhubím egoizmu ako rakovinou, ktorá všetko ničí. Skončí a títo ľudia budú niesť zodpovednosť za svoje konanie.

 

S úctou Devana

Čo má zmysel. . .

05.05.2021

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von… Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj [...]

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

29.04.2021

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto [...]

Iba na chvíľku. ..

28.04.2021

Iba na chvíľku, dlhú ako večnosť v nás som zatvorila oči, aby som cítila svetlo Tvojej lásky, ktoré ma pod privretými viečkami šteklilo ako teplo slnka v prvých jarných dňoch rodiacich sa v srdci… Iba na chvíľku, krátku ako život sám som sa nadýchla, aby som cítila nehu Tvojich bozkov, ktorými ma hladil vietor po tvári a perách rozpálených túžbou [...]

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Vladimír Pčolinský

SIS za šéfovania Pčolinského odpočúvala výrazne viac

06.05.2021 18:16

Podľa Juraja Krúpu dôvody nárastu počtu žiadostí o odposluchy nikdy nebudú známe.

Peter Visolajský

Situácia s nedostatkom personálu je naozaj kritická, upozorňujú lekári

06.05.2021 17:42

Ak by sme chceli dosiahnuť priemer Európskej únie, teda 8,4 sestry na tisíc obyvateľov, potrebovali by sme o 14-tisíc sestier viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,159
Celková čítanosť: 3795852x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu