Založ si blog

Pravý význam koronakrízy. . .

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu.

Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza  však  aj ukázala pravé ľudské charaktery.

Foto: Pixabay

Keď som sledovala spomínaný seriál, ale aj mnohé dokumentárne filmy z tej doby, alebo som čítala rôzne materiály, premýšľala som nad tým, ako málo stačí, aby človek ukázal svoju skutočnú tvár. Z vážených otcov rodín a predstaviteľov spoločnosti sa stávali krvilačné beštie, ktoré si ukájali svoje nízke pudy prenasledovaním, mučením a vraždením nevinných ľudí. Boli opojení mocou, ktorú odrazu dostali a stratili zábrany, už nemuseli skrývať vlastné chtíče. Prestali sa skrývať za masky, ktoré nosí diabol. Ukázali svoje pravé tváre a charaktery.

Po skončení toho obdobia mnohí kričali:  „Ale to sme museli robiť!“

Nie nemuseli to robiť, nemuseli spôsobovať utrpenie. Robili to pre vlastné potešenie.

Tá istá situácia nastala aj teraz, keď sa vďaka koronakríze dostávajú k moci presne takí istí ľudia. Plní nízkych, mrzkých pudov a túžby ukojiť si chtíč po moci a bohatstve.

Odrazu sa zo samozvaných hrdinov stávajú zákerní zradcovia, ktorí sú ochotní kvôli vlastnému prospechu, zrádzať a udávať všetkých okolo seba. Neváhajú zneužívať dokonca ani vlastnú rodinu, len aby ukojili vlastné ego. A svojim konaním pichajú priateľov a známych „dýkou do chrbta“, ak z toho majú čo i len malý prospech.

Z „princátiek na bielom koni“ sa stávajú zákerní tyrani, ktorí si kompenzujú svoje životné frustrácie a zlyhania zastrašovaním, ponižovaním a prenasledovaním slabších jedincov a opájajú sa tak zvráteným pocitom moci.

Predstavitelia „slušnej  spoločnosti“,  ktorí sa cítili nedocenení  v svojej snahe  komandovať a poučovať a neboli stredom pozornosti podľa svojich domnelých zásluh,  sa stávajú obdivovanými inkvizítormi spoločnosti, ktorí  sa snažia „zatočiť“ podľa vlastných predstáv s tými neposlušnými.  Prenasledujú, lynčujú a chrochtajú blahom, keď niekomu ublížia podľa  tých svojich predstáv. A ak ich niekto za ich zvrátenosť dokonca aj pochváli, tak sa konečne cítia uznanie po ktorom tak túžili…

Áno, toto začalo byť v našej spoločnosti normálne. Preto je v takom veľkom rozklade. Ľudia sa kvôli tomuto správaniu sa terajších „nadľudí“, začali strániť jeden druhého, sú zničené medziľudské vzťahy, priateľstvá, ale aj rodiny. Prišlo obdobie obrovskej nedôvery medzi ľuďmi.

Znova sme sa ocitli v dobe, keď sú násilne potláčané názory iných. Znova panuje medzi ľuďmi strach z budúcnosti, beznádej. Znova panuje temnota vo  vzťahoch a v myslení ľudí, keď je každá zmienka o skutočných hodnotách spoločnosti tvrdo potláčaná.

Lenže raz aj táto doba skončí, tak ako končí spoločnosť prežratá podhubím egoizmu ako rakovinou, ktorá všetko ničí. Skončí a títo ľudia budú niesť zodpovednosť za svoje konanie.

 

S úctou Devana

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Igor Matovič, parlament, OĽaNO

Budú nákupy v nedeľu minulosťou? Argumentom je viera aj matky, podporu vyjadril Smer aj OĽaNO

05.02.2023 09:00

Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936596x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu