Založ si blog

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom.
Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda.
V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a ten s tým celé roky nič neurobil. Politici Smeru a aj SNS nechali ľudí nálepkovať za ich vlastenectvo a národné cítenie prívlastkami ako nácek, fašista, kotlebovec, či extrémista. A to len kvôli tomu, že sa nehanbili vyjadriť lásku k vlasti, k národu a hlásia sa ku svojim koreňom. Ak sa niekto pre dvoma, troma rokmi vyjadril pozitívne o Rusku, ihneď bol označený ako rusofil, putinofil, ruská štetka a pod. To isté sa dialo, ak sa objavili názory, ktoré obhajovali sociálne výdobytky minulého režimu. Veľmi dobre viem, o čom píšem, pretože terčom rôznych útokov som bola za svoje názory aj ja sama. Stačilo napísať vlastný názor a stali ste sa konšpirátorom. A dialo sa to za podpory rôznych mimovládok, ktoré Ficova vláda štedro podporovala. To, čo sa stalo v prípadoch pána Rostasa, alebo docenta Dudáša, sa mohlo stať len na Slovensku.
Čo urobili posledné dve vlády Smeru, aby tomu zabránili? Vôbec nič. A ľudia to videli a veľmi citlivo vnímali. To, čo sa teraz deje, rástlo v tieni vlád Smeru ako nebezpečné podhubie a jedného dňa sme sa zobudili a na Slovensku prebiehal „míľnik“, vďaka ktorému sa táto vláda napokon dostala k moci.
A teraz? Čo robia teraz? Vedú silácke reči o referende, ktoré by vôbec nemuselo byť, ak by si bola posledná vláda plnila to čo mala. Celé mesiace čítame len hrdinské statusy ľudí, ktorí sú rovnako zodpovední za to čo sa tu deje, ako aj tí, ktorí teraz vládnu.
Štát sa rozpadáva. Ľudia sa dostávajú do obrovskej chudoby a ešte väčšieho dlhového otroctva, prichádzajú o prácu a bývanie, nemajú z čoho platiť energie a onedlho nebudú mať čo jesť a my čítame len statusy a pozeráme vyhlásenia a tlačovky, kde si páni politici merajú pipíky.
Áno je potrebné poukazovať na biedu a špinu spoločnosti a politiky, ale doteraz neurobili absolútne nič, čo by reálne pomohlo ubiedeným ľuďom. Nič, okrem vyhlásenia referenda, na ktorom sa dohadujú už od leta vo vidine návratu k moci.
Všetci títo páni politici spoločne rozbíjajú štát a ničia národ svojim nesmiernym egoizmom.
Nedokázali sa spojiť pred voľbami, aj keď vedeli, aké obrovské nebezpečenstvo hrozí. Hádali sa o moc ako kofy na rínku o kunčaftov. Je jednoduché vypisovať statusy o tom, čo vie väčšina ľudí. Ale nikto z nich sa nepostaví pred ľudí a nenájde odvahu prevziať zodpovednosť za to, čo musíme znášať všetci na Slovensku. Jednoduchšie je hľadanie výhovoriek, či vypisovanie statusov a rôznych vyhlásení.
Preto sa ich teraz verejne pýtam: Čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885778x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu