Založ si blog

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom.
Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda.
V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a ten s tým celé roky nič neurobil. Politici Smeru a aj SNS nechali ľudí nálepkovať za ich vlastenectvo a národné cítenie prívlastkami ako nácek, fašista, kotlebovec, či extrémista. A to len kvôli tomu, že sa nehanbili vyjadriť lásku k vlasti, k národu a hlásia sa ku svojim koreňom. Ak sa niekto pre dvoma, troma rokmi vyjadril pozitívne o Rusku, ihneď bol označený ako rusofil, putinofil, ruská štetka a pod. To isté sa dialo, ak sa objavili názory, ktoré obhajovali sociálne výdobytky minulého režimu. Veľmi dobre viem, o čom píšem, pretože terčom rôznych útokov som bola za svoje názory aj ja sama. Stačilo napísať vlastný názor a stali ste sa konšpirátorom. A dialo sa to za podpory rôznych mimovládok, ktoré Ficova vláda štedro podporovala. To, čo sa stalo v prípadoch pána Rostasa, alebo docenta Dudáša, sa mohlo stať len na Slovensku.
Čo urobili posledné dve vlády Smeru, aby tomu zabránili? Vôbec nič. A ľudia to videli a veľmi citlivo vnímali. To, čo sa teraz deje, rástlo v tieni vlád Smeru ako nebezpečné podhubie a jedného dňa sme sa zobudili a na Slovensku prebiehal „míľnik“, vďaka ktorému sa táto vláda napokon dostala k moci.
A teraz? Čo robia teraz? Vedú silácke reči o referende, ktoré by vôbec nemuselo byť, ak by si bola posledná vláda plnila to čo mala. Celé mesiace čítame len hrdinské statusy ľudí, ktorí sú rovnako zodpovední za to čo sa tu deje, ako aj tí, ktorí teraz vládnu.
Štát sa rozpadáva. Ľudia sa dostávajú do obrovskej chudoby a ešte väčšieho dlhového otroctva, prichádzajú o prácu a bývanie, nemajú z čoho platiť energie a onedlho nebudú mať čo jesť a my čítame len statusy a pozeráme vyhlásenia a tlačovky, kde si páni politici merajú pipíky.
Áno je potrebné poukazovať na biedu a špinu spoločnosti a politiky, ale doteraz neurobili absolútne nič, čo by reálne pomohlo ubiedeným ľuďom. Nič, okrem vyhlásenia referenda, na ktorom sa dohadujú už od leta vo vidine návratu k moci.
Všetci títo páni politici spoločne rozbíjajú štát a ničia národ svojim nesmiernym egoizmom.
Nedokázali sa spojiť pred voľbami, aj keď vedeli, aké obrovské nebezpečenstvo hrozí. Hádali sa o moc ako kofy na rínku o kunčaftov. Je jednoduché vypisovať statusy o tom, čo vie väčšina ľudí. Ale nikto z nich sa nepostaví pred ľudí a nenájde odvahu prevziať zodpovednosť za to, čo musíme znášať všetci na Slovensku. Jednoduchšie je hľadanie výhovoriek, či vypisovanie statusov a rôznych vyhlásení.
Preto sa ich teraz verejne pýtam: Čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zločiny proti ľudskosti páchané na tých najbezbrannejších. ..

16.04.2021

Včera som cez okno videla kráčať po ulici dievčatko zo susedstva, ktoré má asi desať rokov. Vonku nebolo nikoho a dieťa malo na tvári respirátor. Takto vyzerá krutá realita, o ktorej hovorili v nedeľu popoludní aj v tv relácii „Občan za dverami“ rodičia, učitelia a odborníci. V tejto šialenej dobe sa mlčí o tom, ako protiústavné práva, ktoré nariadila táto [...]

Nadýchla som sa a. ..

14.04.2021

Nadýchla som sa a cítila v ľadovom vetre smútku minulých dní, ktorý ma chladil tak, až zomierala vo mne láska, teplo Tvojho srdca a nádej v nežnosti dotykov našich životov stratených a znova nájdených v čase hľadania samých seba… Nadýchla som sa a cítila pohladenie Tvojho bozku na studených perách, chvejúcich sa strachom z budúceho rána, ktoré skončí skôr ako [...]

Pravý význam koronakrízy. . .

13.04.2021

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu. Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza však aj ukázala pravé ľudské charaktery. Keď som sledovala [...]

kolíková

Zmluvu k Sputniku by mali povinne zverejniť, uviedla Kolíková a Baťovú označila za „bielu vranu“

16.04.2021 17:14

„Informovala som o mojom stanovisku na vláde," zdôraznila ministarka.

Igor Matovič

OĽANO stojí za Matovičom, expremiér útočí na Baťovú kyticou

16.04.2021 16:51

Odmietame neadekvátne, až hysterické reakcie na Igora Matoviča, ktorý len vyjadril svoj názor, tvrdí jeho hnutie.

Jana Bittó Cigániková

Bittó Cigániková Matoviča nešetrila. Hovorila o konaní, nehodnom človeka

16.04.2021 16:37

Jana Bittó Cigániková Igora Matoviča vôbec nešetrila. Jeho konanie označila za "nie hodné človeka, aspoň minimálne nie psychicky zdravého človeka".

Maďarsko, Sputnik V, COVID-19, očkovanie, vakcína

SAV potvrdila, že Sputnik prešiel testami. Smerodajný bude názor ŠÚKL

16.04.2021 16:00

Osem zo 14 skúšok bolo vykonaných aj v súlade s normami Európskeho liekopisu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,148
Celková čítanosť: 3751648x
Priemerná čítanosť článkov: 3268x

Autor blogu