Založ si blog

Vakcinační hrdinovia dnešných dní. . .

Videla som kampaň MZ na podporu očkovania proti Covid 19 a som úprimne presvedčená, že všetci jej predstavitelia to robia zadarmo a v prospech občanov štátu. Takisto som úprimne presvedčená o tom, všetci z nich majú relevantné informácie o všetkých vakcínach a majú podrobne naštudované všetky informácie, ktoré sa týkajú zloženia vakcín, ich účinnosti, ale aj nežiaducich účinkov a rozumejú problematike vakcinácie. Tiež som presvedčená o tom, že budú vedieť odborne vysvetliť občanom, prečo je vakcína označovaná ako sloboda, alebo víťazstvo, príbeh či hudba.
Verím, že predstavitelia kampane, ktorí už boli zaočkovaní proti Covid -19, budú vedieť vyčerpávajúco vysvetliť aj to, prečo doteraz na verejnosti vystupujú v ochranných rúškach a pod, keď nás má vakcína pred Covid-19 ochrániť a preto je nevyhnutná pre náš budúci život.
Ďalej by som chcela vyzvať všetkých odborníkov, ktorí riadia pandemickú situáciu na Slovensku, aby odhodili falošnú skromnosť a mediálne sa predstavili občanom, ktorí by im mohli verejne vyjadriť vďaku za záchranu ich životov a budúcnosti. Nie , nemyslím tých pánov odborníkov, ktorí sa denne prezentujú v médiách a správajú sa ako polobohovia. Myslím tým, všetkých tých, ktorí sa podieľajú na vytváraní nových opatrení, semaforov, lockdownov, testovaní a skríningov. Alebo je všetko inak? Pretože podľa slov člena pandemickej komisie Tomáša Szalaya, pandemická komisia zasadala naposledy 8. decembra 2020.
V týchto dňoch volajú minister zdravotníctva, hlavný hygienik a premiér po nových prísnejších opatreniach a prísnejších sankciách za ich nedodržiavanie, pretože neustále pribúdajú pacienti, ktorí potrebujú hospitalizáciu a sú v zlom zdravotnom stave.
K tomu mám len pár mojich osobných postrehov a názorov.
Po fantastickom celoplošnom skríningu v čase, keď bol zrejmý pokles infikovaných ľudí, sa percentuálna krivka znova zdvihla a to v čase, keď sa začnú prejavovať príznaky nákazy.
A k potrebe akútnej hospitalizácie… V súčasnosti, keď dostane človek príznaky corony, ktoré už všetci poznáme a sú totožné a príznakmi chrípky, angíny, či ARO sa najskôr musí objednať na test, na ktorý si niekedy musí počkať pár dní a potom ďalších pár dní čaká na výsledok testu. Za ten čas musí doma trpieť bez liekov, ktoré by mu pomohli vyliečiť sa, pretože na Slovensku doteraz okrem desaťdňovej karantény, nie je schválená účinná liečba covidu. Ak má človek oslabenú imunitu aj vďaka nadmernému stresu, ktorý zažívame skoro všetci už celé mesiace a nemá predpísanú účinnú liečbu, tak sa niet čo čudovať, že sa množstvo ľudí ocitá v nemocnici s veľmi vážnymi príznakmi a ťažkým priebehom ochorenia. Pred pár mesiacmi, ak mal pacient príznaky choroby šiel k lekárovi, ktorý mu predpísal lieky a mohol sa liečiť ihneď po prepuknutí choroby. Napriek tomu sa aj tak do nemocníc dostávali ľudia, ktorí mali ťažký priebeh chrípky, či ARO. Dnes pacient, ktorý má akútne príznaky, čaká niekoľko dní na výsledky testov, odkázaný na samoliečbu, ktorá nemusí vždy zabrať, čo sa dá nazvať hrubým porušením zdravotnej starostlivosti, ktorá je každému občanovi SR deklarovaná Ústavou SR.
Možno by sa novodobí vakcinační hrdinovia mohli zamyslieť nad tým, čo všetko musia v súčasnosti občania nášho štátu prežívať a ako sa k nim správa štátna moc. Tá štátna moc, ktorá zorganizovala za štátne peniaze reklamnú kampaň farmaceutickým spoločnostiam namiesto toho, aby zabezpečila svojim občanom adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:Kampaň na podporu očkovania
Pandemická komisia naposledy zasadala 8. decembra 2020
V nemocniciach je rekordný počet pacientov
Kontrola cez SMS? Nehorázne prekročenie zákona…

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Igor Matovič, parlament, OĽaNO

Budú nákupy v nedeľu minulosťou? Argumentom je viera aj matky, podporu vyjadril Smer aj OĽaNO

05.02.2023 09:00

Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936577x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu