Založ si blog

Stali sme sa účastníkmi „sociálneho experimentu“?

Po tom, čo vyšla najavo informácia, že vlaňajšie celoplošné testovanie bolo medicínskym experimentom vykonaným na občanoch SR bez ich vedomia, uvažujem o tom, že aj riadenie koronakrízy súčasnou vládou je experimentom.
Pozrela som si TB ministra zdravotníctva zo dňa 29.1. 2021. Servilné otázky, ktoré kládli ministrovi Krajčímu novinári z mainstreamu a jeho odpovede na ne ma vôbec neprekvapili. Prekvapili ma však otázky, ktoré pánovi ministrovi položila novinárka p. Andelová zo Zdravotníckych novín a bolo zrejmé, že prekvapili aj samotného pána ministra. Na otázku novinárky p. Andelovej, v ktorej sa pýtala, či získali od účastníkov experimentu potrebný súhlas, pretože ona ako dobrovoľný pracovník testovania nezaregistrovala podpisovanie súhlasu účastníkov celoplošného testovania odpovedal, že je to hoax.
Na otázku, či je z etického hľadiska v poriadku, že ľudia nevedeli, že sa stali účastníkmi medicínskeho výskumu odpovedal taktiež, že je to na úrovni hoaxu a že nebol dôvod zvolávať Etickú komisiu MZ, nakoľko v štúdii boli uverejnené verejne dostupné dáta.
Nuž, ktovie aká je pravda, pretože v štúdii vo vyhlásení autorov sa píše, že boli dodržané všetky príslušné etické smernice a bol získaný súhlas etickej komisie a takisto sa získal všetok potrebný súhlas účastníkov experimentu.
Po prvom celoplošnom testovaní, na ktorom vláda zabezpečila veľkú účasť občanov hrubým zneužitím moci a účelová zmena ústavy, odsúhlasená poslancami pomocou porušenia zákona hlavným hygienikom p. Mikasom, ktorý udelil výnimku poslancom pozitívnym na Covid 19, aby sa mohli zúčastniť hlasovania v parlamente, je zrejmé, že vláda na občanoch štátu, skutočne vykonáva sociálny experiment. Experiment, ktorého úlohou je zistiť, akými možnými prostriedkami sa dá vynútiť poslušnosť obyvateľstva.
Ako inak sa dá nazvať hrubé porušovanie zákonov, ľudských práv, ale aj etických princípov a morálnych zásad, vydieranie stratou zamestnania a sociálnych istôt, zastrašovanie použitím silových zložiek a finančnými pokutami, ktoré sa stali bežnými donucovacími praktikami tejto vlády?
Ako inak sa dá nazvať sociálna izolácia rodín, starých a chorých ľudí, ale aj malých detí, ktorým je hrubým zasahovaním do ich práv znemožňovaný zdravý psychický a fyzický vývin a vzdelávanie?
Ako sa dá nazvať ekonomická likvidácia malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí vraj krachujú preto, lebo sú podvodníci?
Je zvláštne, že predstavitelia EÚ mlčia, keď sa používajú hrubé totalitné a diktátorské praktiky v jednom zo štátov Únie, ale trápi ich porušovanie ľudských práv napríklad v Bielorusku, či vo Vietname. Odpoveďou prečo to tak je môže byť, že sa to deje s ich tichým súhlasom. Prečo? Pretože nespokojnosť obyvateľstva v EÚ narastá a narastá aj počet protestov proti nezmyselným opatreniam a to aj v štátoch, kde nie sú až také prísne ako na Slovensku. Preto je potrebné niekde vyskúšať účinné prostriedky, ktorými bude ľahké prinútiť čo najviac ľudí k otrockej poslušnosti.
A v súvislosti s tým čo sa deje v našom štáte ma napadli dva výroky, ktoré sú pripisované Edmundovi Burkemu a to: „Demokracia sa môže ľahko stať vládou darebákov.“ a „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tlačová beseda: cca 1 hod. 15. min.
Tlačová beseda ministra Krajčího…
Medicínsky experiment…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

SR Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Dědeček sa čoskoro postaví pred súd. Tragédia opitých za volantom neodradila

02.06.2023 09:00

Nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu neubudlo. Nepomohlo ani pobúrenie spoločnosti po tragédii na Zochovej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090712x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu