Založ si blog

Stali sme sa účastníkmi „sociálneho experimentu“?

Po tom, čo vyšla najavo informácia, že vlaňajšie celoplošné testovanie bolo medicínskym experimentom vykonaným na občanoch SR bez ich vedomia, uvažujem o tom, že aj riadenie koronakrízy súčasnou vládou je experimentom.
Pozrela som si TB ministra zdravotníctva zo dňa 29.1. 2021. Servilné otázky, ktoré kládli ministrovi Krajčímu novinári z mainstreamu a jeho odpovede na ne ma vôbec neprekvapili. Prekvapili ma však otázky, ktoré pánovi ministrovi položila novinárka p. Andelová zo Zdravotníckych novín a bolo zrejmé, že prekvapili aj samotného pána ministra. Na otázku novinárky p. Andelovej, v ktorej sa pýtala, či získali od účastníkov experimentu potrebný súhlas, pretože ona ako dobrovoľný pracovník testovania nezaregistrovala podpisovanie súhlasu účastníkov celoplošného testovania odpovedal, že je to hoax.
Na otázku, či je z etického hľadiska v poriadku, že ľudia nevedeli, že sa stali účastníkmi medicínskeho výskumu odpovedal taktiež, že je to na úrovni hoaxu a že nebol dôvod zvolávať Etickú komisiu MZ, nakoľko v štúdii boli uverejnené verejne dostupné dáta.
Nuž, ktovie aká je pravda, pretože v štúdii vo vyhlásení autorov sa píše, že boli dodržané všetky príslušné etické smernice a bol získaný súhlas etickej komisie a takisto sa získal všetok potrebný súhlas účastníkov experimentu.
Po prvom celoplošnom testovaní, na ktorom vláda zabezpečila veľkú účasť občanov hrubým zneužitím moci a účelová zmena ústavy, odsúhlasená poslancami pomocou porušenia zákona hlavným hygienikom p. Mikasom, ktorý udelil výnimku poslancom pozitívnym na Covid 19, aby sa mohli zúčastniť hlasovania v parlamente, je zrejmé, že vláda na občanoch štátu, skutočne vykonáva sociálny experiment. Experiment, ktorého úlohou je zistiť, akými možnými prostriedkami sa dá vynútiť poslušnosť obyvateľstva.
Ako inak sa dá nazvať hrubé porušovanie zákonov, ľudských práv, ale aj etických princípov a morálnych zásad, vydieranie stratou zamestnania a sociálnych istôt, zastrašovanie použitím silových zložiek a finančnými pokutami, ktoré sa stali bežnými donucovacími praktikami tejto vlády?
Ako inak sa dá nazvať sociálna izolácia rodín, starých a chorých ľudí, ale aj malých detí, ktorým je hrubým zasahovaním do ich práv znemožňovaný zdravý psychický a fyzický vývin a vzdelávanie?
Ako sa dá nazvať ekonomická likvidácia malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí vraj krachujú preto, lebo sú podvodníci?
Je zvláštne, že predstavitelia EÚ mlčia, keď sa používajú hrubé totalitné a diktátorské praktiky v jednom zo štátov Únie, ale trápi ich porušovanie ľudských práv napríklad v Bielorusku, či vo Vietname. Odpoveďou prečo to tak je môže byť, že sa to deje s ich tichým súhlasom. Prečo? Pretože nespokojnosť obyvateľstva v EÚ narastá a narastá aj počet protestov proti nezmyselným opatreniam a to aj v štátoch, kde nie sú až také prísne ako na Slovensku. Preto je potrebné niekde vyskúšať účinné prostriedky, ktorými bude ľahké prinútiť čo najviac ľudí k otrockej poslušnosti.
A v súvislosti s tým čo sa deje v našom štáte ma napadli dva výroky, ktoré sú pripisované Edmundovi Burkemu a to: „Demokracia sa môže ľahko stať vládou darebákov.“ a „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“

 

Zdroje:
Tlačová beseda: cca 1 hod. 15. min.
Tlačová beseda ministra Krajčího…
Medicínsky experiment…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5485618x
Priemerná čítanosť článkov: 3932x

Autor blogu