Založ si blog

Stali sme sa účastníkmi „sociálneho experimentu“?

Po tom, čo vyšla najavo informácia, že vlaňajšie celoplošné testovanie bolo medicínskym experimentom vykonaným na občanoch SR bez ich vedomia, uvažujem o tom, že aj riadenie koronakrízy súčasnou vládou je experimentom.
Pozrela som si TB ministra zdravotníctva zo dňa 29.1. 2021. Servilné otázky, ktoré kládli ministrovi Krajčímu novinári z mainstreamu a jeho odpovede na ne ma vôbec neprekvapili. Prekvapili ma však otázky, ktoré pánovi ministrovi položila novinárka p. Andelová zo Zdravotníckych novín a bolo zrejmé, že prekvapili aj samotného pána ministra. Na otázku novinárky p. Andelovej, v ktorej sa pýtala, či získali od účastníkov experimentu potrebný súhlas, pretože ona ako dobrovoľný pracovník testovania nezaregistrovala podpisovanie súhlasu účastníkov celoplošného testovania odpovedal, že je to hoax.
Na otázku, či je z etického hľadiska v poriadku, že ľudia nevedeli, že sa stali účastníkmi medicínskeho výskumu odpovedal taktiež, že je to na úrovni hoaxu a že nebol dôvod zvolávať Etickú komisiu MZ, nakoľko v štúdii boli uverejnené verejne dostupné dáta.
Nuž, ktovie aká je pravda, pretože v štúdii vo vyhlásení autorov sa píše, že boli dodržané všetky príslušné etické smernice a bol získaný súhlas etickej komisie a takisto sa získal všetok potrebný súhlas účastníkov experimentu.
Po prvom celoplošnom testovaní, na ktorom vláda zabezpečila veľkú účasť občanov hrubým zneužitím moci a účelová zmena ústavy, odsúhlasená poslancami pomocou porušenia zákona hlavným hygienikom p. Mikasom, ktorý udelil výnimku poslancom pozitívnym na Covid 19, aby sa mohli zúčastniť hlasovania v parlamente, je zrejmé, že vláda na občanoch štátu, skutočne vykonáva sociálny experiment. Experiment, ktorého úlohou je zistiť, akými možnými prostriedkami sa dá vynútiť poslušnosť obyvateľstva.
Ako inak sa dá nazvať hrubé porušovanie zákonov, ľudských práv, ale aj etických princípov a morálnych zásad, vydieranie stratou zamestnania a sociálnych istôt, zastrašovanie použitím silových zložiek a finančnými pokutami, ktoré sa stali bežnými donucovacími praktikami tejto vlády?
Ako inak sa dá nazvať sociálna izolácia rodín, starých a chorých ľudí, ale aj malých detí, ktorým je hrubým zasahovaním do ich práv znemožňovaný zdravý psychický a fyzický vývin a vzdelávanie?
Ako sa dá nazvať ekonomická likvidácia malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí vraj krachujú preto, lebo sú podvodníci?
Je zvláštne, že predstavitelia EÚ mlčia, keď sa používajú hrubé totalitné a diktátorské praktiky v jednom zo štátov Únie, ale trápi ich porušovanie ľudských práv napríklad v Bielorusku, či vo Vietname. Odpoveďou prečo to tak je môže byť, že sa to deje s ich tichým súhlasom. Prečo? Pretože nespokojnosť obyvateľstva v EÚ narastá a narastá aj počet protestov proti nezmyselným opatreniam a to aj v štátoch, kde nie sú až také prísne ako na Slovensku. Preto je potrebné niekde vyskúšať účinné prostriedky, ktorými bude ľahké prinútiť čo najviac ľudí k otrockej poslušnosti.
A v súvislosti s tým čo sa deje v našom štáte ma napadli dva výroky, ktoré sú pripisované Edmundovi Burkemu a to: „Demokracia sa môže ľahko stať vládou darebákov.“ a „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tlačová beseda: cca 1 hod. 15. min.
Tlačová beseda ministra Krajčího…
Medicínsky experiment…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727464x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu