Založ si blog

Stali sme sa účastníkmi „sociálneho experimentu“?

Po tom, čo vyšla najavo informácia, že vlaňajšie celoplošné testovanie bolo medicínskym experimentom vykonaným na občanoch SR bez ich vedomia, uvažujem o tom, že aj riadenie koronakrízy súčasnou vládou je experimentom.
Pozrela som si TB ministra zdravotníctva zo dňa 29.1. 2021. Servilné otázky, ktoré kládli ministrovi Krajčímu novinári z mainstreamu a jeho odpovede na ne ma vôbec neprekvapili. Prekvapili ma však otázky, ktoré pánovi ministrovi položila novinárka p. Andelová zo Zdravotníckych novín a bolo zrejmé, že prekvapili aj samotného pána ministra. Na otázku novinárky p. Andelovej, v ktorej sa pýtala, či získali od účastníkov experimentu potrebný súhlas, pretože ona ako dobrovoľný pracovník testovania nezaregistrovala podpisovanie súhlasu účastníkov celoplošného testovania odpovedal, že je to hoax.
Na otázku, či je z etického hľadiska v poriadku, že ľudia nevedeli, že sa stali účastníkmi medicínskeho výskumu odpovedal taktiež, že je to na úrovni hoaxu a že nebol dôvod zvolávať Etickú komisiu MZ, nakoľko v štúdii boli uverejnené verejne dostupné dáta.
Nuž, ktovie aká je pravda, pretože v štúdii vo vyhlásení autorov sa píše, že boli dodržané všetky príslušné etické smernice a bol získaný súhlas etickej komisie a takisto sa získal všetok potrebný súhlas účastníkov experimentu.
Po prvom celoplošnom testovaní, na ktorom vláda zabezpečila veľkú účasť občanov hrubým zneužitím moci a účelová zmena ústavy, odsúhlasená poslancami pomocou porušenia zákona hlavným hygienikom p. Mikasom, ktorý udelil výnimku poslancom pozitívnym na Covid 19, aby sa mohli zúčastniť hlasovania v parlamente, je zrejmé, že vláda na občanoch štátu, skutočne vykonáva sociálny experiment. Experiment, ktorého úlohou je zistiť, akými možnými prostriedkami sa dá vynútiť poslušnosť obyvateľstva.
Ako inak sa dá nazvať hrubé porušovanie zákonov, ľudských práv, ale aj etických princípov a morálnych zásad, vydieranie stratou zamestnania a sociálnych istôt, zastrašovanie použitím silových zložiek a finančnými pokutami, ktoré sa stali bežnými donucovacími praktikami tejto vlády?
Ako inak sa dá nazvať sociálna izolácia rodín, starých a chorých ľudí, ale aj malých detí, ktorým je hrubým zasahovaním do ich práv znemožňovaný zdravý psychický a fyzický vývin a vzdelávanie?
Ako sa dá nazvať ekonomická likvidácia malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí vraj krachujú preto, lebo sú podvodníci?
Je zvláštne, že predstavitelia EÚ mlčia, keď sa používajú hrubé totalitné a diktátorské praktiky v jednom zo štátov Únie, ale trápi ich porušovanie ľudských práv napríklad v Bielorusku, či vo Vietname. Odpoveďou prečo to tak je môže byť, že sa to deje s ich tichým súhlasom. Prečo? Pretože nespokojnosť obyvateľstva v EÚ narastá a narastá aj počet protestov proti nezmyselným opatreniam a to aj v štátoch, kde nie sú až také prísne ako na Slovensku. Preto je potrebné niekde vyskúšať účinné prostriedky, ktorými bude ľahké prinútiť čo najviac ľudí k otrockej poslušnosti.
A v súvislosti s tým čo sa deje v našom štáte ma napadli dva výroky, ktoré sú pripisované Edmundovi Burkemu a to: „Demokracia sa môže ľahko stať vládou darebákov.“ a „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Tlačová beseda: cca 1 hod. 15. min.
Tlačová beseda ministra Krajčího…
Medicínsky experiment…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879922x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu